Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Духовність
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / На Лубенщині до ПЦУ перейшов старовинний храм. У чому особливість?
На Лубенщині до ПЦУ перейшов старовинний храм. У чому особливість?

На Лубенщині до ПЦУ перейшов старовинний храм. У чому особливість?

Благовіщенська релігійна громада, що у Лохвиці, вирішила перейти до Православної церкви України. Про це Суспільному стало відомо із протоколу зборів, які організували 4 червня 2023-го року.

На збори щодо переходу громади прийшли 325 людей. Розглянули 12 питань, серед яких, зокрема, про зміну підлеглості релігійної громади у канонічних та організаційних питаннях, про внесення змін та прийняття статуту.

Про це йдеться у протоколі зборів.

Юридичний супровід переходу громади від Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України доручили жителю Лохвицької громади Глібу Плескачу.

"В Україні усе має бути українське: мова, армія і церква. Тому перехід від структури, яка багато-багато років була підпорядкована Російській православній церкві, це процес неминучий. Нічого російського тут в Україні не буде", – розповів Гліб Плескач.

Збори релігійної громади у будинку культури у Лохвиці. Фото: Facebook Liza Fajna

За його словами, на збори до міського будинку культури запрошували публічно усіх охочих. Після цього планують зареєструвати новий статут та з’ясувати юридичний статус приміщення церкви і земельної ділянки, на якій вона побудована, каже Гліб Плескач.

"Бо дивним чином інформація в реєстрах відсутня, якої форми власності. Написано, що приватна власність, але на кому саме ця приватна власність, чомусь відсутній реєстраційний запис. Тому наступний наш крок – це звернення до правоохоронних органів для з’ясування статусу будівлі і земельної ділянки. І якщо буде виявлено, що здійснилася приватизація історичної пам'ятки на приватних осіб, і це має ознаки кримінального злочину, ми підемо до кінця, буде кілька кримінальних справ", – пояснив Гліб Плескач.

Голосування за перехід до ПЦУ. Фото: Facebook Liza Fajna

Новим настоятелем запросили священика ПЦУ отця Всеволода. За його словами, про перше богослужіння у церкві у складі ПЦУ поки говорити зарано. Його влаштують після вирішення усіх юридичних питань.

Настоятель Благовіщенської церкви від УПЦ МП отець Михайло на збори не прийшов. Суспільному сказав, що поки коментарів не надає.

Як повідомив Суспільному начальник відділу національностей і релігій обласного департаменту культури Володимир Состін, документально підтвердити, чи є людина членом релігійної громади, складно.

"У статуті не прописана чітка процедура членства. Тому виникають дискусійні питання, чи є людина членом релігійної громади, чи які визначальні фактори? Якщо, до прикладу, людина відвідує періодично церкву на богослужіння, якісь пожертви залишає, чи можна її вважати членом цієї громади? Законодавчо воно не врегульовано, не врегульовано чітко навіть статутом УПЦ. Питання членства церкви – це внутрішні питання самої релігійної громади. Держава у це не втручається", – розповів начальник відділу національностей і релігій обласного департаменту культури Володимир Состін.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM