Останнє оновлення: 20:26 п'ятниця, 28 січня
Соціум
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Прокуратура захищає інтереси та права дітей
Прокуратура захищає інтереси та права дітей

Прокуратура захищає інтереси та права дітей

Прокуратура захищає інтереси та права дітей, шляхом визнання бездіяльності Талалаївської селищної ради Прилуцького району протиправною

Органом, уповноваженим здійснювати заходи щодо реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на території Талалаївської об’єднаної  територіальної громади Прилуцького району, є служба у справах дітей   Талалаївської селищної ради Чернігівської області.

Закон України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» (ст. 4) визначає штатне забезпечення служб у справах дітей, які мають функціонувати в об’єднаних територіальних громадах. Змінами, внесеними до цього Закону 19.01.2017, визначено штатну чисельність працівників служб у справах дітей виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад (один працівник служби не більше ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду).

                Однак, незважаючи на вимоги законодавства у Талалаївській об’єднаній територіальній громаді штатна чисельність Служби, як юридичної особи з відповідним статусом та штатом,  не відповідає вимогам чинного законодавства.

                Така ситуація створює загрозу порушення суспільних інтересів та інтересів держави у сфері охорони дитинства щодо реалізації в повному обсязі завдань та заходів державної політики з питань соціально-правового захисту дітей - мешканців громади.

У зв’язку з цим, Прилуцькою окружною прокуратурою подано позовну заяву до Чернігівського  окружного адміністративного суду з вимогою визнати дії Талалаївської селищної ради протиправними та зобов’язати привести штатну чисельність працівників Служби у справах дітей Талалаївської селищної ради у відповідність до вимог чинного законодавства.

Впевнені, що після задоволення вказаного позову судом та збільшення кількості працівників у Службі у справах дітей Талалаївської селищної ради права дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що проживають на території Талалаївської об’єднаної територіальної громади Прилуцького району будуть більш захищеними.

Прокурор Прилуцької окружної прокуратури Оксана ГОНЧАРЕНКО

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  «Чернігівгаз» модернізував мережі, замінивши понад тисячу одиниць газорегулюючого обладнання

SVOBODA.FM