Останнє оновлення: 10:46 субота, 16 жовтня
анонс
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / В’ятрович на форумі видавців розповість про «кухню переписування історії»
В’ятрович на форумі видавців розповість про «кухню переписування історії»

В’ятрович на форумі видавців розповість про «кухню переписування історії»

Про 30 років становлення «історичної незалежності» — в новій книзі історика, екс-очільника Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, яку він представить на Форумі видавців у Львові.

«Справжня незалежність — це самостійно написати власну історію», — переконаний автор, який доклав зусиль для того, щоб показати українцям засекречене минуле.

 

«Нотатки з кухні «переписування історії» — це книга про те, як, здобувши незалежність, Україна тридцять років йшла до "історичної" незалежності: самостійної політики національної пам’яті, власної оцінки історичних подій. Презентація на Форумі видавців за участі автора відбудеться у суботу 18 вересня о 18:00 в конференц-залі Палацу мистецтв. Модерує відомий журналіст Антін Борковський.

 

Як українці зберегли пам’ять про Голодомор і як пригадують про нього світу? Як розсекретили архіви КГБ і що там (не)знайшли? Чому декомунізація відбулася «так пізно»? Чи витримала б країна "миттєву" декомунізацію і люстрацію, як у Східній Європі у 1991-му році? Як УПА з бандитів стала прикладом для української армії? Як завдяки історії змінювалася думка про Україну у світі? Як громадські ініціативи ставали основою державної політики, перетворюючи Україну на справжню демократію?

 

Про це в книзі «Нотатки з кухні «переписування історії» історика Володимира В’ятровича, виданій видавництвом «Наш Формат».

 

Володимира В’ятровича медіа називали «хакер архівів КГБ», коли на посаді директора архіву Служби безпеки України розсекретив доти таємні радянські документи. Його книги про українську історію перекладені англійською, чеською та польською. Він — персона нон-грата в Росії з 2008 року, бо відкрив для всього світу секрети спецслужб СРСР, які Росія старанно оберігає і досі.

 

В’ятрович працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету, Львівському національному університеті імені Івана Франка. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії, очолював Центр досліджень визвольного руху. Як керівник Інституту національної пам’яті ініціював декомунізацію. Автор і співавтор 14 книжок з історії України ХХ століття.

 

Організатори: Форум видавців, «Наш формат», Центр досліджень визвольного руху

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Святкова концертна програма до Дня захисників і захисниць України

SVOBODA.FM