Останнє оновлення: 23:27 неділя, 5 грудня
нумізматика
Постійне посилання: http://newvv.net/politics/society/280460.html
Укрпошта випустила марку до річниці Львівської обсерваторії

Укрпошта випустила марку до річниці Львівської обсерваторії

14 вересня Укрпошта ввела в обіг поштову марку «Астрономічна обсерваторія Львівського національного університету ім. І. Франка. 250 років» та конверт «Перший день».

Марка та конверт присвячені ювілею обсерваторії – 250 років з дати її заснування у 1771 році. Відтак Львівська обсерваторія вважається однією з найстаріших обсерваторії Східної Європи.

На поштовій марці зображено армілярну сферу та павільйони з телескопами. На конверті: телескоп АЗТ-14, що знаходиться на заміській станції спостережень обсерваторії в смт Брюховичі. Дизайн марки, конвертів та штемпелів Ірини Медведовської.

Марка випущена номіналом V, що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України. Тираж складає 130 тис примірників.

Спецпогашення спеціальними поштовими штемпелями «Перший день» відбувається у Києві та Львові.

Довідково

Львівська обсерваторія входить до реєстру наукових об’єктів національної важливості. Це єдиний в Україні комплекс, який може здійснювати синхронні і високоточні спостереження супутників. Сьогодні обсерваторія є науково-дослідною установою Львівського національного університету імені Івана Франка, де проводять дослідження Сонця, зір, міжзоряного середовища, галактик та Всесвіту як цілого. Прикладні дослідження пов’язані із спостереженнями штучних супутників Землі з метою визначення мінливих параметрів та космічної безпеки Землі.закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Співачка Lida Lee презентувала dance-відео, яке зняла в унікальному музеї гітар

SVOBODA.FM