Останнє оновлення: 20:17 неділя, 7 серпня
еко-ініціативи
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / У Чернігові за участі посла Чехії відкрили еко-майстерню з переробки пластику
У Чернігові за участі посла Чехії відкрили еко-майстерню з переробки пластику

У Чернігові за участі посла Чехії відкрили еко-майстерню з переробки пластику

Громадська організація Еко Місто відкрила першу майстерню з переробки пластику у Чернігові.

З пластикової вторсировини за допомогою придбаного сучасного устаткування і прес-машини тепер можна подрібнити і повторно використати пластик: виготовляти декоративні вироби, посуд, пластини і блоки, запчастини для електротранспорту.

В рамках проекту передбачається встановлення контейнерів для збирання пластику у школах міста. А збиратиме вторсировину вантажний ЕКОлогічний електровелосипед з потужністю електромотора у 3 кВт!

Так глобальну екологічну проблему екоактивісти перетворюють на перевагу і на нові можливості.

Під час відкриття майстерні ресайклінгу «Plastic Fantastic» активісти продемонстрували можливості обладнання та провели майстер-клас для гостей заходу. Пластик перетворювався на фантастичні вироби просто на очах присутніх!

У рамках прес-брифінгу Радек Матула, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні, підкреслив важливість підтримки екологічних ініціатив з боку Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

«Із організацією «Еко Місто» ми співпрацюємо не вперше, а третій рік поспіль підтримуємо ідеї чернігівців — зазначив пан Посол. — Чудово, що ця співпраця дає такі результати. Проблема забруднення навколишнього середовища стоїть дуже гостро у всьому світі, тому важливо діяти і реалізовувати якнайбільше подібних змістовних інноваційних проектів».

Олег Новомлинець, ректор Національного університету «Чернігівська політехніка», нагадав, що очолюваний ним заклад підписав угоду про співпрацю й розвиток екологічних ініціатив з ГО «Еко Місто» наприкінці 2020 року. Еко-активісти спільно з університетом заснували лабораторію ресайклінгу в майстерні на території кампуса університету за адресою вул. Белова, 4.

В планах — робота майстерні у форматі Fab Lab, організація демонстраційних і навчальних заходів для молоді і студентів.
У свою чергу, Сергій Безбородько, керівник ГО «Еко Місто», звернув увагу, що ревіталізація простору стала можлива завдяки краудфандинговій кампанії і збору благодійних внесків серед еко-спільноти на платформі «Спільнокошт».

«Ми дуже вдячні всім наших партнерам і прихильникам, всім, хто допомагав з ремонтом і разом з нами сортує пластики. Варто зазначити, що наш проект - багатокомпонентний. Ми провели навчання еко-менторів і еко-блогерів, підготували цікаві уроки для дітей, готуємося до встановлення боксів для сортування пластику в чернігівських школах і відсьогодні відкриваємо двері першої в Чернігові майстерні ресайклінгу. Всі наші дії направлені на руйнування міфів і просвітництво. Ми хочемо надихати людей відповідально поводитися з пластиковими відходами і здавати їх на переробку», - зазначив керівник ГО «Еко Місто».

На заході за участю посла Чехії, на жаль, не були присутніми представники міської влади і комунальних підприємств.

Відкриття майстерні та візит Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні відбулися в рамках проекту «Plastic Fantastic», що реалізується ГО «Еко Місто» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Фахівці «Чернігівгазу» продовжують відновлення мереж

SVOBODA.FM