Останнє оновлення: 16:44 понеділок, 19 квітня
екологія / Позиція*
Постійне посилання: http://newvv.net/politics/society/277529.html
Центр розвитку громад розробляє законопроект щодо покращення екологічної ситуації на річках

Центр розвитку громад розробляє законопроект щодо покращення екологічної ситуації на річках

Центр розвитку громад Чернігівської області не тільки підтримує громади, а ще й турбується про екологію краю.

Актуальною для Чернігівщини досі залишається ситуація з рівнем води в річках. Минулого року рівень води в Десні весною впав до історичного мінімуму. Про це на своїй сторінці у Фейсбук нагадав голова Чернігівської ОДА 2019-2020 рр. та голова правління Центру розвитку громад Чернігівської області Андрій Прокопенко.

Він зазначив, що однією з головних причин погіршення екологічного стану річок – є розорювання прибережних захисних смуг. Адже Десна, як і більшість річок Чернігівщини, мають переважно атмосферний тип живлення, тож розорювання негативно впливає на рівень води.

«Якщо держава не буде звертати уваги на цю проблему, то вже через 10 років ми можемо стикнутися з серйозними екологічними проблемами та дефіцитом водних ресурсів. Хоча раніше, такий сценарій здавався фантастичним», - написав Андрій Прокопенко.

За його словами, під час роботи в ОДА для покращення екологічної ситуації було створено робочу групу, яка здійснила 11 виїздів і за їх результатами відповідні матеріали було передано до слідчих органів.

На думку Андрія Прокопенка наразі треба працювати над створенням нового закону, який би вплинув на ситуацію.

«Але нині продовжуючи роботу, яку розпочав ще в Чернігівській ОДА, стало очевидним, що проблема збереження екологічного стану річок має вирішуватись комплексно на законодавчому рівні.

Саме тому, ми розпочали роботу над створенням законопроєкту, який має врегулювати цю проблему.

Впевнений, що з підтримкою народних депутатів, ми зможемо покращити екологічний стан річок не тільки Чернігівщини, а й всієї України», - зазначив у дописі Андрій Прокопенко.

У Центрі розвитку громад Чернігівської області пропонують, зокрема, заборонити переводити земельні угіддя заплавних лук з виду сіножаті, пасовища (кормові угіддя) на вид угідь рілля, крім того на території водоохоронних зон заборонити розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження) та їх засівання (крім багаторічних трав), а також підвищити штрафи за розорювання прибережних захисних смуг.

 

Коментарі (2)

Мирон | 2021-01-21 23:07

Тихон
Що, правда Прокопенко?! А не набагато раніше?
Ой, які ж ви веселі хлопці!

Тихон | 2021-01-21 21:47

Держава повинна !!! )) Так при Прокопенку ж почалася ця проблема- розорювання прибережної смуги річок ,зокрема Десни. ))Так ти ж цю державу представляв,коли був головою. А тепер зпохватився ?! Не треба вішати локшину. Патріоти срані !


закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM