Останнє оновлення: 15:26 вівторок, 15 червня
статистика
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Стало відомо, скільки українців дивляться російське телебачення, і навіщо
Стало відомо, скільки українців дивляться російське телебачення, і навіщо

Стало відомо, скільки українців дивляться російське телебачення, і навіщо

17% опитаних громадян України користуються російськими засобами масової інформації.

Про це під час прес-конференції повідомила заступниця керівниці «Медійної програми в Україні» Оксана Майдан, презентуючи результати соціологічного опитування «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2020 році».

«Користування російськими ЗМІ. Ставили два питання: чи ви особисто користуєтеся і чи ви знаєте людей з вашого оточення, які користуються російськими ЗМІ» - пояснила вона.

Так, згідно з даними опитування, зросла кількість тих, хто особисто користується цими ЗМІ. «17% у 2020 році проти 13-ти у 2019-му. А ось користування когось із вашого оточення в межах статистичної похибки впало: 28% цього року і 30 було у 2019 році», - розповіла Майдан.
Людей також запитували, чому вони користуються російськими ЗМІ.
«Тут лідери, так би мовити, думок, є – дізнатися, що російські ЗМІ розповідають про Україну, - 29%; отримати новини з Росії, що ж там відбувається в Росії, - 28%. І дістати альтернативну, якусь іншу точку зору – 25%», - розповіла Майдан.
Основним джерелом для споживання російських ЗМІ є супутникове телебачення і YouТube.
«Довіра до російських ЗМІ: якщо подивитися в загальному, то вона зросла», - зауважила Майдан і додала, що найбільшу довіру мають друковані видання, - 52% проти 13% минулого року; на другому місці радіо – 43% довіри проти 16% минулого року; далі йдуть соцмережі – 35% порівняно з 19% минулого року; телеканали – 28% проти 24%; новинні інтернет-сайти – 25% проти 20%.
Дослідження «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2020 році» було виконано соціологічною компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Основна мета дослідження - вивчити звички українців, що стосуються споживання медіа, а також їхню довіру до медіа, оцінити рівень медіаграмотності та обізнаність населення щодо впровадження реформ в Україні.
У липні-серпні представники InMind опитали 4 тис. респондентів від 18 до 65 років у 12 областях України. Похибка вибірки не перевищує 2,5%.
Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На що витрачає кошти влада Києва, Житомира, Рівного, Сум і Чернігова

SVOBODA.FM