Про швидку допомогу ШІ
Ніколи б не подумав, що тренінг з “Використання ШІ у роботі локальних медіа”, який організував регіональний хаб Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів” дасть такий поштовх у швидкості опрацювання різних завдань у журналістський роботі.
Але правди дівати нікуди - тренер і експерт з цифрової безпеки в Nadiyno.org Павло Бєлоусов майже перевершив усі мої сподівання.
Чому майже, тому що ще не всі інструменти освоїв через їх суттєву програмну вартість, як для журналіста з нестоличного міста…
Але по порядку…
Після семінару поступово починаємо використовувати все більше інструментів ШІ. Звичайно,
До речі, він використовується не лише для написання текстів, а й для порад, зокрема у виборі інструментів і програм, які потрібні для виконання тієї чи іншої задачі, яку треба вирішити.
Для створення маленьких інформаційних текстів, поки що, використовували чати GPT та Gemini, але для великих текстів позираємо у бік чату Perplexity. Не без того, що кожен текст треба підганяти під свій стиль і стандарти класичної інформації, але все одно робота з ШІ у рази, а то й десятки разів, пришвидшує процес створення тексту.
Універсал Gemini
Gemini допоміг створити картинки і виконував усі прохання. Наприклад, створив фотографію дітей у спеку. Однак, за стандартами журналістики, обличчя дітей не можна показувати без згоди батьків. Тож попросили ШІ повернути дітей, щоб вони на ілюстрації стояли спиною до глядача. І Gemini бездоганно виконав завдання.
У редакції поки нема затверджених правил і стандартів використання ШІ в роботі, але ніхто не відміняв журналістські стандарти. Наприклад, як вказано у вищому абзаці про дітей на фото зі спини. Просто їх потрібно задавати, створюючи контент. До того ж необхідна перевірка матеріалу створеного ШІ.
Літпрацівник ZeroGPT
Найбільше порадував чат ZeroGPT. Він створив анотацію опублікованих творів у новому числі журналу «Літературний Чернігів». На відміну від Gemini, його анотація була влучна і детальна з вдало підібраними характеристиками майже всіх літературних творів.
Тобто ZeroGPT виконав за 5 хвилин ту роботу, на яку витрачалося пару днів марудної праці з підбиранням епітетів і характеристик. Ще 10 хвилин на правку та додавання деяких додаткових характеристик - інформативний матеріал був готовий. Максимум півгодини замість 2-х днів!
Матеріал про те, як рятуватися від спеки у багатоповерхівках дітям і дорослим з виготовленням фотоілюстрації теж забрав не більше 20 хвилин. Не треба було переривати весь Інтернет у пошуках порад. Знову ZeroGPT + Gemini і… легка поправка на журналістські стандарти, щоб не показувати обличчя дітей, а зробити ілюстрації зі спини.
Революція місцевого масштабу
Тобто дводенне практичне навчання на тренінгу Медіабази у використанні інструментів ШІ стало революційним кроком у збереженні активного творчого часу . Семінар не лише познайомив з програмами, які допомагають підвищити коефіцієнт творчої дії, а й навчив ЯК і ДЕ ШУКАТИ інструменти для вирішення тих чи інших питань. Адже ШІ, по суті , володіє базою існуючих знань в тій чи іншій галузі , необхідній для журналістської і письменницької творчості.
Завдяки семінару з'явилися амбітні плани, однак руки до них іще не дійшли, але уже є чітке бачення , як і що треба робити, аби досягти бажаного результату.
Думаю, після практичного освоєння запропонованих програм, з’являться інші питання як і в чому поглиблювати знання пов’язані зі штучним інтелектом.
Залишається подякувати організаторам заходу - хабу ІМІ “Медіабаза Чернігів” за підтримки Посольства США в рамках реалізації проєкту “Підтримка діяльності локальних медіа Чернігівської області”.
Владислав САВЕНОК, фото автора
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 20240 |
Посилання до теми:
18.11.2022 У поміч місцевим журналістам: у Чернігові відкриють медіа-хаб
3.05.2024 Ранковий Чернігів. Всесвітній день свободи преси
27.10.2023 Рожевий ранок і сум Тараса на Валу
18.02.2024 Волинка і барабан... та кров і сльози
19.02.2024 Як прибирають у Лейпцигу
24.07.2024 Нові горизонти "Літературного Чернігова"
10.06.2024 Народна «Перша шеренга», драми її героїв і… останній ривок
7.08.2023 Ладя Могилянська: двічі репресована українська поетеса
18.03.2024 Поет із роду Вороних і Вербицьких
14.02.2024 Лейпциг: біль і тривога за Україну
Додати коментар: