Останнє оновлення: 10:37 субота, 18 січня
*Імідж
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Олег Ляшко: головне – не залишати людей сам на сам з бідою
Олег Ляшко: головне – не залишати людей сам на сам з бідою

Олег Ляшко: головне – не залишати людей сам на сам з бідою

Від часу вибухів на військових складах поблизу Ічні минув тиждень, але цей час був використаний владою не настільки продуктивно, як це необхідно.

Якщо під час надзвичайної події всі структури діяли швидко і злагоджено, то ліквідація наслідків лиха могла би відбуватися більше швидкими темпами і значно ефективніше, – переконаний Лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Щойно в напруженому робочому графіку з’явилася можливість – Олег Ляшко вирушив в епіцентр подій: в Ічню, Дружбу та Августівку, яка найбільше постраждала від вибухів. Там досі напружено працюють сапери, рятувальники, медики. Продовжується пошук уламків снарядів, що розліталися на півтора десятків кілометрів.

Основний удар прийняло на себе невеличке село Августівка. Сьогодні воно намагається отямитися після подій тижневої давнини. Рятувальники вивантажують шифер, аби до дощів встигнути полагодити дахи постраждалих будівель, а люди розгублені – потрібно ремонтувати житло, шукати худобу, що розбіглася під час канонади, повертатися до звичного ритму життя.

– Головне зараз – не лишати людей сам на сам зі своєю бідою, щоб вони знали, де і від кого можуть отримати допомогу, – відзначив Олег Ляшко, якого вразила історія двох сусідок: Любові Григорівни і Галини Антонівни. Перша рятувала під вибухами кіз і собак, а тепер у відчаї подумує над тим, аби залишити рідну домівку. Друга ховалася вночі з чоловіком в погребі, аж поки син, оминаючи дорогою снаряди, не приїхав з Ічні і не забрав батьків в спокійне місце. Ця родина втратила сільськогосподарську техніку, якою заробляє на життя, пасіку…

– Дуже важливо, щоб всі постраждалі отримали компенсацію не лише за зруйноване житло, а й за все майно, звернувся до представників місцевої влади Олег Ляшко і запевнив, що особисто проконтролює, аби питання з компенсаціями та ремонтами було вирішено в найкоротші строки і на справедливих засадах:

– Щоб не було потім такого, коли у людини збитків на 100 тисяч, а їй дали 10 тисяч – і до побачення. Ми цього не дозволимо! – заявив Лідер Радикальної партії.

Для тих сімей, що втратили житло повністю, народний депутат вимагає від влади максимальної уваги:

– Дайте людям вже зараз вибір: або нове житло, куди можна вже заселитися, або гроші на його придбання. Це потрібно вирішити якнайшвидше.

На вирішення житлових питань очікують і у військовому містечку Дружба, де, власне й розташовані склади боєприпасів. Але тут проблема в тому, що абсолютна більшість житла – майно Міністерства оборони, де розкачуються повільніше, ніж це потрібно. Місцева ж влада не може профінансувати роботи з ремонту об’єктів, що не належать громаді. Як наслідок – люди в підвішеному стані. Військова адміністрація всі зусилля зосередила на безпеці, а цивільна не має повноважень для вирішення питання з ремонтами.

Олег Ляшко пообіцяв негайно зустрітися з міністром оборони Степаном Полтораком і переконати його в тому, що така ситуація неприпустима:

– Не можна ділити людей і допомагати вибірково. Всі повинні отримати належну підтримку від влади. І Радикальна партія цього добиватиметься.  

Що до тих мешканців постраждалих населених пунктів, що наразі не мають можливості повернутися до своїх домівок, то вони знайшли тимчасовий притулок в одному з відділень Ічнянської районної лікарні. Там перебуває близько 30 родин – від маленьких дітей до літніх людей.

– Команда Радикальної партії першого ж дня привезла сюди дві вантажівки з необхідними речами для тих, хто залишив своє житло, розповів керівник обласної організації Радикальної партії Олег Авер’янов. Він також додав, що допомогу отримують і співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій, які першими прийшли на допомогу постраждалим.

Аби їхні дії були ще ефективнішими, команда Радикальної партії активно добивається збільшення фінансування на закупівлю нової техніки та обладнання для рятувальників. А Олег Ляшко, подякувавши їм за службу, розповів, що його команда у Верховній раді добилася збільшення зарплат для співробітників ДСНС – на 2000 гривень з нового року.

– Для всіх краще, коли у вас нема роботи, коли не відбувається надзвичайних подій, - звернувся народний депутат до рятувальників. – Але якщо щось трапилося – тоді першими на допомогу приходите саме ви. І винагорода за вашу самовіддану працю повинна бути відповідною. Радикальна партія постійно добивається цього.

Що ж, вибухів сьогодні біля Ічні не чути, але людям потрібна серйозна допомога. В особі Олега Ляшка і команди Радикальної партії вони її мають.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Подарунок військових артистів чернігівським малюкам

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор