Останнє оновлення: 21:17 вівторок, 20 серпня
*Імідж
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Олег Ляшко: Тільки фермер відновить українське село
Олег Ляшко: Тільки фермер відновить українське село

Олег Ляшко: Тільки фермер відновить українське село

Лідер Радикальної партії ознайомився з роботою седнівського підприємства «Еліткартопля» і розповів, на яких «трьох китах» необхідно тримати сільське господарство і село в цілому.

За умови державницької реалізації цих ініціатив українське село в короткі строки можна відродити, – переконаний народний депутат.

Продавати не зерно, а готову продукцію

Про це говорять вже давно, але віз донині на місці. Мова про додаткову вартість, створюючи яку місцева економіка отримує значно вищі доходи, можливості для розвитку інфраструктури, нові робочі місця. Адже продати за кордон сировину – це позбавити людей робочих місць в переробній промисловості, а потім змушувати їх купувати імпортну продукцію за значно вищою ціною. І додана вартість в цьому випадку лишається не в Україні. Олег Ляшко переконаний, що так продовжуватися не може.

– Урядовці хваляться, що 5 країн Європи печуть хліб з нашого зерна. Чим тут пишатися? – не розуміє народний депутат. – От якби вони купували українські макарони, їли наші булочки. Тоді був би предмет для гордості. Минулого року експортували 40 мільйонів тонн зерна, заробили 3 мільярди доларів. А якби продавали хоча би борошно – заробили б 13 мільярдів, – провів для влади короткий лікнеп з економіки Олег Ляшко.

Він переконаний, що в цьому випадку вдалося би «вполювати двох зайців»: забезпечити селян роботою на новостворених переробних підприємствах і припинити випрошувати іноземні кредити, заробляючи самостійно.

Земля – багатство людей

Ще один важливий пункт – торгівля землею. Для прикладу: седнівське господарство орендує паї в 1200 людей. За кожен гектар виплачує людям по 7200 гривень. Для сільського мешканця – це зовсім не зайві кошти. В разі запровадження торгівлі землею сільськогосподарського призначення, існує великий ризик, що ділянки за безцінь скуповуватимуть великі латифундисти. Чому це погано? Під час обговорення проблем села була озвучена проблема з дорогами в кількох селах рідного для Олега Ляшка Варвинського району, де вантажівки крупного підприємства фактично знищили дороги. Лідер Радикальної партії пообіцяв проконтролювати цей конкретний випадок, але пояснив, що проблема – значно серйозніша.

– Тому ми й наполягаємо, що господарем на землі має бути фермер, а не латифундист, який думає лише про заробіток і плювати хотів на дороги. Він вантажить 40 тонн замість дозволених 20 – і економить. А потім за державний кошт мільйони витрачаються на ремонт знищених доріг, заявив Олег Ляшко. – А великий землевласник кладе гроші в кишеню і не переймається тим, як потім в село доїде швидка, шкільний автобус, чи машина з хлібом в місцевий магазин.

Очільник обласної організації Радикальної партії Олег Авер’янов додав, що вся Європа тримається саме на невеликих фермерських господарствах, які живуть і працюють в громадах на місцях і піклуються про місцеву інфраструктуру.

Підтримка села

Також Олег Авер’янов зазначив, що серед пріоритетів Радикальної партії Олег Ляшка – підтримка фермерів. Один зі шляхів – стимулювання до розвитку тваринництва і рослинництва через механізм дотацій з державного бюджету, що є загальносвітовою практикою.

Олег Ляшко розшифрував детальніше, що мається на увазі. На його переконання, нинішня система дотацій неадекватна. Наприклад, «Еліткартопля», де поступово нарощують поголів’я корів і довели цифру до 110 тварин, отримали аж… 27 тисяч гривен дотацій. Лідер Радикальної партії вважає, що цифри мають бути значно більшими.

– По 20 тисяч гривень олігархи витрачають за один вечір в ресторані. А селу потрібні реальні інвестиції. У виробництво, в робочі місця, в людей.

Олег Ляшко підкреслив, що Радикальна партія добиватиметься аби уряд збільшив пенсії колишнім колгоспникам, які важко працювали все життя, а тепер отримують копійчані пенсії.

– Люди горбатилися по 40-50 років на буряках, а в підсумку мають 1500 гривень пенсії. Це несправедливо! Ми добиваємося перерахунку і особливого порядку розрахунку пенсій для колишніх колгоспників з врахуванням стажу. Це буде наша перша вимога до уряду, – запевнив народний депутат.

Така всестороння підтримка села на думку команди Олега Ляшка допоможе відновити не лише галузь сільського господарства, але й економіку в цілому. Головне – чітко притримуватися сформульованих радикальною партією постулатів.

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Нільса, диких гусей і нахабний сміттєпровід

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор