Останнє оновлення: 15:55 середа, 21 серпня
*Імідж
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Олег Ляшко: Розвитку української промисловості бути!
Олег Ляшко: Розвитку української промисловості бути!

Олег Ляшко: Розвитку української промисловості бути!

Розумний підприємець знає: краще вкласти у виробництво якомога більше, щоб в підсумку мати реалізовану мрію: власну, державну, робітничу. Жадібний бізнесмен прагне отримати одноразовий (нехай і скромний) прибуток з мінімальними витратами.

Других, на жаль, в країні багато. А от перших потрібно усіляко підтримувати в їхніх прагненнях. Або, як мінімум, не заважати.

Яскрава історія – підприємство «Маркет ліс», що працює вже 20 років в селі Новий Білоус Чернігівського району.

Його директор Віктор Баско розповідає: чернігівську продукцію добре знають не лише по всій Україні, але й за кордоном: в Туреччині, Ізраїлі, США, Кореї, Італії, Франції… І це не сировина, а готові вироби: розбірні дерев’яні будинки, меблі, двері, вікна, предмети інтер’єру з дерева. Завдяки тому, що на підприємстві обрали такий шлях розвитку, роботу тут мають більше 100 людей – жителі Чернігова і Нового Білоуса. І не просто роботу, але й достойну зарплатню. Мінімум для різноробів – від 5 тисяч гривень. У столярів і збирачів будинків – 12 і навіть більше тисяч.

Віктор Баско впевнений, що торгівля сировиною – шлях без майбутнього. Саме тому вирішив працювати з повним циклом переробки.

– Просто продавати деревину – це не наше. Я бачу не лише виробництво, яке приносить прибуток, але робочі місця. За мною стоять люди, родини. Ми відчуваємо відповідальність перед людиною і країною, – говорить директор підприємства.

Повністю підтримує такий підхід Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який завітав на підприємство цього вівторка, 7 серпня. Саме за його ініціативи кілька років тому був ухвалений мораторій на вивіз лісу-кругляка з України. Завдяки йому таким підприємства як "Маркет Ліс" стало легше діставати сировину.

– Український ліс повинен служити українським людям, – говорить Олег Ляшко. – Чим більше деревини буде перероблятися на українських підприємствах, тим більше у нас буде робочих місць, тим вищою буде зарплата працівників.

Однією з проблем на шляху реалізації цієї простої схеми народний депутат бачить вето, яке Президент України наклав на закон про посилення відповідальності за контрабанду лісу. Без цього закону таке підприємство, як «Маркет ліс» ризикує закритися.

– Зараз тут працює більше 100 людей. Якщо ми продовжимо торгувати сировиною – всі вони залишаться без засобів для існування і змушені будуть їхати за кордон, аби шукати роботу там, – непокоїться Олег Ляшко. – Нема захисту лісу – нема роботи – нема людей. Натомість ми допомагаємо своєю деревиною створювати робочі місця в Європі, створювати собі конкурентів!

Очільник Чернігівської обласної організації Радикальної партії Олег Авер’янов додає:

– Як ми бачимо, українська продукція користується попитом за кордоном і має відповідну якість. То ж навіщо експортувати сировину, якщо можна перероблювати деревину тут, даючи людям роботу і зарплату? Нехай іноземці купують у нас, а ми будемо підтримувати нашого виробника державними дотаціями.

Також Олег Авер’янов переконаний, що потрібно створювати якомога більше подібних підприємств в Чернігівській області, яка багата лісами.

Зараз же ситуація наступна: вироблені в Україні двері, меблі і решта виробів з деревини коштують в декілька разів дешевше, ніж імпортні, а за якістю не поступаються їм. Виготовляй – експортуй – сплачуй податки в бюджет – забезпечую працівників достойною зарплатнею. Але контрабанда лісу – більш «вигідний» вид діяльності для тих, хто не хоче працювати на розвиток України, а прагне миттєвого збагачення. І вже з-за кордону в Україну завозять дорогі імпортні вироби з нашої ж сировини. Тобто, пересічний українець втрачає не лише місце роботи, але ще й змушений переплачувати за товар.

Це необхідно припиняти, переконаний Олег Ляшко.

– Команда Радикальної партії добилася того, щоб закон про криміналізацію контрабанди лісу був прийнятий Верховною радою. І продовжимо боротися за те, аби цей закон врешті решт запрацював, – запевняє народний депутат. Він переконаний: покарання за нелегальне вивезення деревини має каратися ув’язненням контрабандистів.

А поки на підприємстві «Маркет ліс» сподіваються, що влада прислухається до логічних аргументів і вже планують модернізацію виробництва. На заводі скоро з’явиться нове обладнання для розпилу, сушки, зрощування деревини. Такий шлях повністю схвалює і наводить як приклад Олег Ляшко:

– Ми добилися розстрочки виплат ПДВ на три роки і скасування імпортного мита на нове технологічне обладнання. Саме так має працювати народна влада. Це допоможе модернізувати підприємства, знизити енергозатратність, збільшити продуктивність за рахунок цього підняти зарплати. Не друком «фантиків», а реальними діями, спрямованими на розвиток економіки.

Наостанок Лідер Радикальної партії вручив найкращим працівникам підприємства відзнаки і премії, побажав їм подальшого розвитку і запевнив, що разом з командою докладе максимум зусиль для того, аби захистити робочі місця не лише на «Маркет лісі», а на всіх виробництвах України.

Олег КОВАЛЕНКО

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Нільса, диких гусей і нахабний сміттєпровід

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор