Останнє оновлення: 14:37 субота, 25 травня
Суспільство
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Чи готові в Чернігові хоча б морально до сортування сміття?
Чи готові в Чернігові хоча б морально до сортування сміття?

Чи готові в Чернігові хоча б морально до сортування сміття?

Ставлення чернігівців до сортування сміття вивчали студенти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка спеціальності «Соціологія».

Замовляв таке дійство Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА в рамках соціологічної практики.

Дослідження провели у квітні 2018-го. Методом персонального інтерв’ю опитали 300 респондентів.

Результати соціологічного дослідження показали, що більшість чернігівців (майже 60%) сміття НЕ сортує.

До категорії відходів, що збираються роздільно для переробки, відносяться:

  • пластик (34 %),
  • батарейки й інші небезпечні предмети (21,3 %),
  • папір (22 %),
  • скло (17 %),
  • металобрухт (4,7 %).

Окрім цього, соціологи з’ясували, що заважає жителям Чернігова сортувати сміття.

Майже 40% респондентів повідомили про відсутність умов, баків для відходів.

Для близько 7% проблемним є начебто придбання необхідних відер та пакетів. Понад 6% не вистачає на це часу. Ще 6% не мають вдома місця для сміття. Більше 8% опитаних осіб вказали інші причини.

Людей цікавлять питання вивозу відходів звідти, де немає майданчиків зі сміттєвими баками, приклад – приватний сектор.

Як сортувати відходи, якщо сміттєпровід один? Люди похилого віку, які проживають у висотних будівлях зі сміттєпроводом, зауважили, що їм важко виносити сміття, особливо з верхніх поверхів.

З іншого боку, понад 82% жителів Чернігова позитивно сприймають вимоги законодавства щодо сортування побутових відходів. І лише менше 4% ставляться до цього негативно.

Переважна частина опитаних респондентів (78%) готові сортувати сміття. І сплачувати за його утилізацію вдвічі менше.

Таку думку мають як мешканці приватних осель, так і багатоквартирних будинків.

Окрім сортування, у чернігівців поцікавилися, які заходи з енергозбереження вони б хотіли запровадити? П’ята частина опитаних назвала утеплення фасадів. Серед інших заходів – встановлення лічильників, використання енергозберігаючих ламп та сонячних панелей, заміна вікон, зменшення споживання води та газу, встановлення негазового або індивідуального опалювання та інші.

Як повідомили в Департаменті житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА, на Чернігівщині система роздільного збирання твердих побутових відходів з розсортуванням для подальшої переробки корисних компонентів впроваджена у шістнадцяти районах та містах обласного значення. Зокрема у Ніжині та Прилуках, а також у населених пунктах Бобровицького, Борзнянського, Ічнянського, Козелецького, Коропського, Корюківського, Куликівського, Менського, Ніжинського, Носівського, Прилуцького, Семенівського, Чернігівського та Сновського районів. Тут сортують полімери, скло, папір.

Крім того, на базі житлово-експлуатаційних підприємств міста Чернігова з 2014 року відкриті приймальні пункти для збирання небезпечних складових твердих побутових відходів (люмінесцентні лампи, батарейки та термометри). Їх приймають безкоштовно від фізичних осіб міста для тимчасового зберігання із подальшою передачею на утилізацію.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської ОДА

* * *

В царині сміття у нас далеко не Європа, а до Японії нам і зовсім, як до неба рачки. При цьому жити як у Європі та в Японії ми-то не проти, а ось сміття сортувати... принаймні, як японці ми навряд чи готові. Бо там живе народ, який тисячолітнім життям на островах привчений будь-якими ресурсами розпоряджатися максимально ефективно.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Чернігів під німецькою окупацією у «Вечері на Свободі» з Дмитром Сілічем

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор