
Створення умов для бізнесу – передумова розвитку громади
Чернігів став першим містом України, де розмір пайового внеску для тих, хто інвестує кошти в будівництво промислових об’єктів, знижено до 0,01% від їхньої кошторисної вартості.
Чернігівські радикали та їхні колеги з міської ради доклали для цього чимало зусиль.
Відтік інвесторів можна зупинити
Попереднє «Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Чернігова», яке діяло з вересня 2014 року, створювало для замовників, інвесторів та будівельників чимало серйозних проблем. Подання різних довідок та оформлення документів забирали 2 місяці. Непомірна ставка самого внеску у 10 % від проектно-кошторисних робіт на будівництво змушувала підприємців або брати кредити, або скорочувати робочі місця. Відтак інвестори з Чернігова шукали більш привабливі умови в інших містах.
Зрозуміло, що така ситуація депутатів міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка спонукала до дії. Ірина Березинець об’єднавши зусилля з колегами з інших партій, громадськими активістами, підприємцями та юристами, впродовж півроку брали участь у підготовці та лобіюванні змін до Положення. Фракція РПЛ у міській раді як один з ініціаторів, разом із міським головою та іншими небайдужими депутати міської ради досягли перемоги – в новій редакції, яку ухвалили на сесії міської ради 29 червня, пайовий внесок для інвесторів у будівництво промислових об’єктів фактично скасований (саме так кажуть фахівці про нову ставку у 0,01%).
Ініціатива радикалів поклала край абсурду
Олег Авер’янов, як голова обласної парторганізації Радикальної партії, також підкреслив важливість прийняття цього рішення для розвитку міста. У своєму коментарі він зазначив, що пишається командою Радикальної партії в Чернігівській міській раді, адже її активність та спільна ініціатива з іншими депутатами поклала край абсурдності тієї ситуації, коли підприємець, ще не розпочавши виробництва, повинен був сплатити до міського бюджету конкретні кошти.
“Дійсно, таким чином наповнювалася міська казна, але також це значно зменшувало бажання бізнесу вкладати інвестиції у виробництво, створювати нові робочі місця. Підприємець сто разів подумає перед тим, як започатковувати нове виробництво, а краще спробує знайти вигідніші умови, тобто інше місто в країні для свого бізнесу. Така плата призводила лише до викривлення економічної ситуації. Економічний розвиток і заможність кожного з нас буде тільки тоді, коли підприємці без жодних перепон розпочинатимуть справу, створюватимуть додану вартість, сплачуватимуть податки. Але без дієвої підтримки міського голови це рішення не було б ухвалено”, – наголосив голова Чернігівської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка Олег Авер'янов.
«Підприємці не перестають дякувати»
Лідер РПЛ Олег Ляшко високо оцінив досягнення чернігівських радикалів та їхніх колег з депутатського корпусу, подякувавши міському голові за підтримку вказаного рішення. «Добре, коли розмір пайового внеску на розвиток інфраструктури міста для виробників зменшили у 1000 разів, - зауважив він. – Ті пайові внески – просто побори. Ми у парламенті заморозили земельний податок для промислових підприємств. Уряд хотів, аби його сплачували відповідно до річного рівня інфляції. Тому із половини заробленого підприємцям довелося б платити земельний податок. Ми не допустили того, аби він став 30, а не 6. Також ми добилися прийняття в першому читанні законопроекту про індустріальні парки. На базі підприємства можна утворити такий парк, звільнивши його на 5 років від сплати податків. Держава лише виграє від цього, зрушивши з місця проблему збільшення випуску власної продукції, яку експортуємо».
Новий варіант Положення позбавлений вад, притаманних своєму «попереднику» - корупційної складової та зайвих процедур. Час оформлення документів скоротили до 15 днів. «Виробники та підприємці не перестають нам дякувати, - розповіла під час зустрічі з виборцями Ірина Березинець. – Насамперед, за скасування внеску, який був тягарем і створював перепони для розвитку промисловості Чернігова. Тепер, аби інвестувати 20 мільйонів гривень у зведення заводу, вже не треба шукати аж 2 мільйони на сплату внеску. Впевнена, що це збільшить привабливість міста для інвесторів, створить сприятливий інвестиційний клімат, відкриє шлях до зростання виробничих потужностей, збільшення надходжень до бюджету, чисельності робочих місць та розміру середньої зарплати в галузі».
Варто додати, що вказана ініціатива стоїть в одному ряду з іншими. Цьогоріч депутати-радикали змогли відстояти зменшення ставки єдиного внеску для дрібних бізнесменів з 20 до 15 %. Наразі вони працюють над підготовкою до бізнес-фестивалю «Разом до успіху», який проведуть у Чернігові 2 вересня до Дня підприємця. Організатори хочуть, аби його учасники не лише влаштували ходу від Красної площі до Центрального парку культури та відпочинку, але й змогли гідно презентувати свій бізнес, показати досягнення та успіхи своїх підприємств.
Станіслав КЛОПОТ
На фото:
зліва Ірина Березинець – депутат Чернігівської міської ради;
Олег Авер'янов – голова ЧТО РПЛ;
Володимир Шкарпітко – заступник голови ЧТО РПЛ.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5521 |
Посилання до теми:
14.03.2017 Радикали – за включення захисників інтересів людей з інвалідністю до виконавчих органів влади
3.03.2017 Конфлікт інтересів у місцевих депутатів – не злочин, а перевірка на доброчесність
27.12.2016 Чому радикали передумали бойкотувати Бюджет-2017
13.12.2016 Чернігівців закликають нести теплі речі постраждалим від обвалу будинку у Катерининську церкву
12.12.2016 Чернігівські радикали дбають за дітей захисників
4.11.2016 Діти Прилуцького району побували в робочому кабінеті Олега Ляшка
23.08.2016 «Живу карту» України показали на Красній площі. Відео
22.11.2016 За чернігівський торф взявся Ляшко
11.07.2016 Ляшко і Блауш: не дамо закрити Смолинський торфобрикетний завод - ВІДЕО