
Прокуратура розповідає, як контролює розслідування розстрілу лосів
У засобах масової інформації, зокрема на веб-сайті «Свобода ФМ» висвітлено публікацю«Браконьєри, що розстріляли лосів можуть уникнути відповідальності. Зовсім!» поширено інформацію про затягування органами прокуратури слідства у кримінальному провадженні за фактом незаконного полювання на лосів у Ніжинському районі.
Враховуючи, що зазначена подія набула суспільного значення та резонансу інформуємо, що 23.01.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 248 (незаконне полювання) КК України.
З метою швидкого, повного та неупередженого проведення слідства, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або продукцію полювання, прокурорами-процесуальними керівниками забезпечено проведення першочергових (невідкладних) слідчих дій.
Завдяки скоординованим заходам правоохоронцями проведено обшуки у осіб, які ймовірно могли бути причетними до незаконного полювання, вилучено мисливську зброю, боєприпаси, знаряддя та пристрої, що використовуються при полюванні. Зокрема, призначено ряд експертних досліджень та забезпечено здійснення необхідного комплексу слідчих дій для встановлення обставин, які є істотними у кримінальному провадженні.
На всі речові докази, вилучені під час проведення обшуків, а саме наркотичні речовини, зброю, автомобіль з пошкодженим номером кузова, накладено арешт.
Однак 31.03.2017 слідчим Ніжинського відділу поліції без з’ясування всіх обставин кримінального правопорушення прийнято передчасне рішення про закриття кримінального провадження у зв’язку із відсутністю складу злочину.
Вивченням законності рішення про закриття кримінального провадження Ніжинською місцевою прокуратурою постанову про закриття кримінального провадження скасовано у зв’язку із неповнотою слідства та організовано подальше розслідування.
При прийнятті процесуального рішення слідчим, зокрема, не враховано відсутність результатів призначених експертних досліджень, передусім щодо істотності заподіяної незаконним полюванням шкоди навколишньому природному середовищу, визначення та встановленню зброї, з якої було здійснено постріли.
Окрім того, на даний час, слідством не встановлено достатніх доказів вини конкретних осіб, що виключає можливість на даному етапі досудового розслідування повідомити їм про підозру. Після проведення всіх необхідних слідчих дій у встановленому законом порядку буде вирішено питання кримінальної або адміністративної відповідальності (в залежності від наслідків заподіяної шкоди екології).
Наразі слідство триває, хід його розслідування перебуває на контролі прокуратури області.
Довідка
Згідно примітки до ст. 248 КК України істотною шкодою є шкода, яка у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (200 тис грн).
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 10.12.2004 № 17 «Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля» визначено, що кримінальна відповідальність за полювання, незаконність якого полягала в порушенні встановлених правил, настає лише за умови заподіяння істотної шкоди.
Вирішуючи питання, чи є шкода істотною необхідно враховувати не тільки кількісні та вартісні критерії, а й інші обставини, що мають значення для вирішення цього питання. Такою шкодою, зокрема, можуть бути визнані: зникнення того чи іншого виду тварин у певній місцевості; знищення місць компактного проживання та розмноження звірів, їхніх жител, споруд; знищення тварин, відтворення яких з урахуванням особливостей або чисельності того чи іншого виду (видів) пов'язане зі значними труднощами; тощо.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5769 |
Посилання до теми:
12.04.2017 Активісти розкажуть про браконьєрство і вирубки 14 квітня
7.04.2017 Браконьєри, що розстріляли лосів, можуть уникнути відповідальності. Зовсім!
4.04.2017 Вбивці лосів встановлені, але покарати їх не можна
13.03.2017 На мертву голову знову натрапили перехожі в Чернігові
15.02.2017 Ескулапи й комунальник спіймані з мисливським знаряддям на мільйон. Відео
31.01.2017 Штрафи за браконьєрство хочуть добряче підвищити
21.12.2016 За вихідні загинули четверо лосів. Затримані 8 мисливців
16.11.2015 Найбільше зло мисливських угідь - африканська чума і браконьєри, - Чернігівське ОУЛМГ
14.09.2015 Прикордонники затримали двох браконьєрів за незаконне полювання на лося
Коментарі (2)
Правдоруб("Глибокий рів") | 2017-04-13 09:10
Корупція у нас найкраща в світі!
природолюб | 2017-04-13 08:17