Останнє оновлення: 17:27 понеділок, 18 червня
Громада
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Об’єднання громад: обирали, немов дівчина женихів. Відео
Об’єднання громад: обирали, немов дівчина женихів. Відео

Об’єднання громад: обирали, немов дівчина женихів. Відео

Жителі села Красилівка Козелецького району висловилися за входження свого села до складу майбутньої Олишівської об’єднаної територіальної громади.

Приклад цієї громади важливий для області, оскільки навколо формування Олишівської громади точаться суперечки, і це об’єднання передбачає залучення населених пунктів з трьох теперішніх районів.

Красилівку Козелецького району хотіли б бачити в своєму складі одразу три претенденти: Кіптівська – вже існуюча – об’єднана громада (розташована в тому ж районі), і майбутні Козелецька громада та Олишівська (з центром у селищі Олишівка Чернігівського району).

Отже, до Красилівки й надійшло три відповідних ініціативних листи з цими пропозиціями.

Найбільше суперечок викликала ініціатива з Козельця, адже згідно із законом одна громада не може об’єднатися з іншою, якщо вони не мають спільних кордонів. А між Козельцем і Красилівкою якраз знаходиться Кіптівська громада, тому представники обласної ради і обласного офісу реформ заперечували навіть можливість розглядати ініціативу Козельця.

Між тим ініціативний лист із Козельця все ж таки був поданий. Серед красилівчан поширена була думка про те, що районна влада пропагує створення на весь Козелецький район однієї громади і тисне на місцеві ради, щоб добитися такого рішення. Тож представникам районної адміністрації і районної ради довелося на слуханнях у Красилівці кілька разів публічно заперечувати такі прагнення і демонструвати свою лояльність до місцевої громади: мовляв, як хочете – так і робіть.

Ще до слухань у Красилівці провели опитування жителів, і переважна більшість підтримала об’єднання з Олишівкою. На слуханнях результат був ще переконливіший.

Із 96-ти присутніх за входження до Олишівської громади проголосували 68 людей, частина утрималась або побажала залишитися поки що окремою сільрадою. Пропозицію Козельця взагалі не підтримали, за об’єднання з Кіптями – одиниці. Жителі Красилівки пояснюють тяжіння до Олишівки традиційним господарським зв’язком між громадами (село раніше входило до колишнього Олишівського району).

Голова Кіптівської громади, хоча й отримав відмову на свою ініціативу, каже, що образи немає: вони залишаться добрими сусідами, а Кіпті ділитимуться досвідом роботи в нових умовах.

Олишівський голова запевняє, що в разі об’єднання Красилівки з ними в одній громаді піклуватимуться про спільний добробут.

У справі об’єднання громадські слухання – це тільки початок.

Ініціативи з Олишівки знайшли підтримку в Смолянці Куликівського району і ось зараз – у Красилівці. Таким чином ймовірний перший в області приклад об’єднання громад трьох різних теперішніх районів.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Контейнер сміття потрапив у ДТП

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор