Останнє оновлення: 20:02 субота, 13 серпня
Право
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Чернігівські депутати окупували «Сполучені Штати»
Чернігівські депутати окупували «Сполучені Штати»

Чернігівські депутати окупували «Сполучені Штати»

Мешканці села Лютіж Городнянського району б’ють на сполох: мисливське господарство «Барс», що взяло у користування ліси навколо села, сприяє винищенню дикими звірами городів, всупереч закону позбавило людей можливості рибалити у сільському озері та пильнує там за кожним кроком селян.

Мисливські угіддя – як своєрідні панські маєтки. Хоч вони і в оренді на тривалі строки, але, по суті, як у приватних руках.

За словами джерела газети «Тиждень», яке кілька років тому працювало в обласному управлінні Держкомлісгоспу, заступник голови місцевої податкової захотів офіційно оформити на Чернігівщині 11 тис. га мисливських угідь і запропонував за те керівництву обллісгоспу по $15 тис. за кожну тисячу га.

За 2 місяці податківець мав на руках рішення облради про право на користування бажаними угіддями, а керівництво обллісгоспу – 60% обіцяного ($99 тис.). Решта – дотичним інстанціям, які сприяли угоді. Податківця, виходить, «обслужили» за пільговим тарифом, бо, за інформацією «Тижня», хабар за 1 тис. га мисливських угідь починається від $30 тисяч.

Скажіть, хтось би платив стільки лише за можливість іноді полювати?

«Залісся»

У ті часи оформив мисливські угіддя і депутат Чернігівської міськради Олександр Ковальов. З часу подій на Майдані він відомий як один з організаторів постачання спортсменів для підтримання громадського порядку.

27 серпня 2010 року, на останній сесії попереднього скликання, Чернігівська облрада розглянула подання Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства і надала в користування ТОВ «Спеціалізоване мисливсько-рибальське підприємство “Залісся”» 4,3 тис. га угідь на території Городянського району. Таким чином, Ковальов став ще більше схожим на свого партійного боса Віктора Федоровича – найвідомішого власника мисливських угідь в Україні. У Януковича їх (було?) понад 30 тис. га. До найвідоміших власників мисливських угідь належать також народний депутат Дмитро Шенцев (на полюванні у якого був застрелений Євген Кушнарьов), колишній нардеп Віктор Лозинський (який у своєму угідді вбив людину), колишній нардеп Микола Рудьковський та діючий – Нестор Шуфрич.

Передавши Ковальову угіддя на 25 років, облрада зобов’язала його, зокрема, співпрацювати з територіальними громадами на засадах взаємодопомоги. А хто такі територіальні громади? Насамперед, керівництво відповідної сільради, тут – Моложавецької. Її головою була Людмила Куца... кума Ковальова. Отже, за будь-яких обставин, взаємодопомога «з боку громади» забезпечена.

Серед засновників ТОВ «СМРП “Залісся”», зареєстрованого у Чернігові, окрім Ковальова, є депутат Моложавської сільради Андрій Тимошенко та ще... лісничий Анатолій Лошик з Невклянського лісництва, розташованого на землях сільради, яке опікується наданими Ковальову лісами і має слідкувати за дотримання ним умов користування. А як же Ковальову їх не дотримуватися, якщо кума – місцева громада, а представник контролюючого органу – навіть офіційно «в долі».

Користування передбачає виключно заходи, пов’язані з мисливською діяльністю: відтворення, збереження і раціональне використання дикої фауни. Однак Ковальов облаштував на території свого угіддя («штаб-квартира» – у вимерлому селі Перерост)… пилораму. А як інакше, якщо у нього є ще й підприємство, котре займається лісопильним та стругальним виробництвом, виробництвом виробів з деревини тощо.

Людина такого польоту (власник автобусних маршрутів, таксопарку, кафе, спортивно-патріотичного клубу, будівельних фірм та компаній вантажних перевезень, відомий афганець Чернігова, котрий має добрі стосунки з владою міста та області тощо) – невже він буде купувати для власного виробництва ліс, якщо сам є користувачем 4,3 тис. га мисливських угідь, тобто лісу? Тим більш, коли слідкує за тим, щоб «Залісся» не порушувало умов користування (не пиляло ліс) – один із засновників господарства, а контроль з боку громади очолює кума.

Довідка
З 13 тисяч га земель Моложавської сільради 11,8 тис. га є лісами, з яких понад 9 тис. га передані у 25-річне користування організаціям Андроса і Ковальова. Моложавській сільраді підпорядковані 9 сіл, які місцеві жителі назвали Сполученими Штатами. Отож, під контролем чернігівських колишніх регіоналів – майже 75% Сполучених Штатів.

«Барс»

Мабуть, заздрячи Ковальову, його друзі й собі захотіли. 28 вересня 2012 р. облрада, розглянувши подання Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, надала сусідні з Ковальовськими угіддя, розташовані переважно на землях Моложавської сільради, ТОВ «Мисливське господарство “Барс”», загалом понад 6 тис. га. «Барс» влаштував «штаб-квартиру» в майже вимерлому селі Студенець, котре колись було вулицею сусіднього села Лютіж. Врахували барсівці й уроки Ковальова, а тому у сфери діяльності свого товариства одразу внесли й лісозаготівлю.

ТОВ МГ «Барс» створене за півроку до взяття в користування мисливських угідь і першочергово була зареєстроване за адресою вул. Самострова, 32-А, де колись проживав Максим Андрос, син Сергія Андроса – нардепа кількох скликань, колишнього 1-го заступника мера Чернігова. Зараз за тією адресою зареєстрована громадська організація «Чернігівська обласна федерація квадрокросу», яку очолює Максим. А ось «Барс» переїхав. Тепер він зареєстрований на Кошового, 35/127 – там, де його керівник Дмитро Синенко зареєстрував ще кілька компаній.

Дмитро Синенко разом з Ігорем Синенком (брат?) та Сергієм Шкуратом, сином депутата Чернігівської міськради від Партії регіонів, директора Комунального шляхобудівного підприємства Олександра Шкура є засновниками МГ «Барс». Дивує, що статутний капітал товариство всього 1500 гривень і, незважаючи на це, облрада передала «Барсу» на 25 років понад 6 тис. га мисливських угідь (лісу). Чи в даному випадку важливий не офіційний статутний капітал, а оті самі щонайменше $15 тис. за 1 тис. га неофіційного платежу?

Шкурат та Дмитро Синенко є близькими до Сергія Андроса людьми: перший був його помічником, а другого Андрос «просунув» на посаду КП «Паркування і ринок» Чернігівської міськради. Отож, зрозуміло, кому насправді належить «Барс». До того ж донедавна Андрос був постійним відвідувачем мисливського господарства. Він запам’ятався місцевим мешканцям тим, що годував диких свиней тортами та тістечками, яких привозив багато (очевидно, прострочені). І догодував…

Згідно з угодою про користування, «Барс» зобов’язаний «враховувати вимоги землевласників і землекористувачів щодо здійснення господарської діяльності та порядку проведення полювань на їх територіях». Проте місцевим заборонили будь-яке полювання, а диких кабанів зрештою розплодилося так багато, що вони почали шкодити селянам, вдираючись в городи тощо.

Окрім того, «Барс» порушив ще одну умову користування: не допускати обмежень у використанні місцевими жителями загальнопоширених природних ресурсів для власних потреб, враховуючи вимоги чинного природоохоронного законодавства. У розташоване на околиці села Лютіж озеро Томаш барсівці запустили рибу, після чого заборонили місцевим рибалити.

На березі постійно чергує працівник «Барсу» (один такий – на фото нижче) і стежить, щоб ніхто не ловив рибу. Кажуть, що дозволяють ловити тільки щук на спінінг, хоча поблизу озера виставили таблички, що рибалити не можна зовсім. Не маючи законних підстав, «Барс» самовільно розпоряджається озером та обмежує право селян на користування водоймою.

В. о. голови Моложавської сільради, секретар ради з 19-річним досвідом Ніна Лічуха повідомила «Чернігівщині», що щось про дії «Барсу» з озером Томаш чула, але жодної конкретики до неї не доходило. Інформацію, на думку пані Лічухи, слід перевірити, і якщо вона правдива, то одразу сільрадою будуть вжиті відповідні заходи.

За словами мешканців Лютіжа, ігнорування сільрадою протизаконних дій «Барсу» пояснюється тим, що колишню голову сільради барсівці нібито спіймали на якихось махінаціях з торфом і тепер вона в них на гачку.

Серед інших порушень «Барсом» своїх повноважень мешканці Лютіжа називають самовільне риття мисливцями озера на околиці села Студенець, поблизу колишніх торфових кар’єрів (на людській землі), а також встановлення у Студенці шлагбауму на вулиці. Справді, є натяки (повалені дерева) на розширення озера, що утворилося на місці колишніх кар’єрів. І шлагбаум є на в’їзді у Студенець зі сторони Лютіжа, неподалік «штаб-квартири» «Барсу». Табличка на ньому сповіщає про заборону проїзду з причини африканської чуми свиней.

Лютіжани кажуть, що Андроса вже майже рік не бачили. Буцімто у мисливське угіддя він вже не приїздить, а «Барс» переоформив на Синенка. Не приїздить, мовляв, відтоді, як у власному мисливському господарстві ледве не повторив «подвиг» Лозинського. Говорять, що надто втомленим (поважних людей називають такими, коли вони добряче напідпитку) Андрос ледве не застрелив людину. Відтоді його тут і не бачили.

Однак його людей, насамперед керівника КП «Паркування та ринок» Чернігівської міськради, бачать там регулярно. Декому з них і досі не дає спокою незавершена «справа» Андроса і він регулярно робить спроби її завершити. Щоправда, не рушницею, а квадроциклом.

Кам’янистою дорогою лютіжанської вулиці, де гуляють малі діти, барсівці носяться квадроциклом на шаленій швидкості. Йдеться навіть не про допустимі на території населеного пункту до 60 км/год, хоча по лютізькому бездоріжжю людина зі здоровим глуздом не наважиться і на сорок. За словами батьків найменших лютіжан (від 2 років), барсівській квадроцикл літає на рівні сотні. На зауваження не реагує – мабуть, впевнений, що в будь-якому разі уникне покарання.


Збільшити

Вулиці села Лютіж


Збільшити

Магазини села Лютіж: старий ліворуч, новий - праворуч. Обидва закриті навіки.


Збільшити

Школа села Лютіж


Збільшити

У приміщенні школи села Лютіж


Збільшити

ФАП села Лютіж. Закритий навіки?


Збільшити

Ніна Лічуха - cекретар Моложавської сільради з 19-річним досвідом


Збільшити

Озеро Томаш, УАЗ охорони


Збільшити

Озеро Томаш


Збільшити

Озеро Томаш, табличка про заборони


Збільшити

Озеро Томаш, УАЗ охорони


Збільшити

Озеро Томаш, охоронець

Коментарі (3)

Игорь | 2016-02-19 16:29

Ну так, что такое? В Полицию обращайтесь.

патріот | 2016-02-19 08:39

 Дякуючи цим людям (Що взяли в оренду ці угіддя) наші діти та внуки ще побачать представників нашої чудової фауни (диких кабанів, лосей. кіз і т.д. Бо з нашими людьми - дай їм волю , то вони винищать все до останньої особі. Так що дякувати Богові, що є такі мисливські господарства, а в занепаді окружних сіл винна політика нашого гореземляка Кучми, який знищив колгоспи. Для Полісся- то трагедія при чому тут орендарі мисливських угідь не розумію. Стосовно ніби-то якихсь хабарів, то це все маячня і пусті слова , а фактів немає.

Експерт | 2016-02-18 21:48

І так по всій Україні, а може і ще гірше.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Фахівці «Чернігівгазу» продовжують відновлення мереж

SVOBODA.FM