Останнє оновлення: 20:17 неділя, 7 серпня
Рішення Нацради / резонанс
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Олександр Кодола: «В Ніжині має звучати місцеве україномовне радіо»
Олександр Кодола: «В Ніжині має звучати місцеве україномовне радіо»

Олександр Кодола: «В Ніжині має звучати місцеве україномовне радіо»

Народний депутат України Олександр Кодола звернувся до керівництва силових відомств держави та Нацради України з питань телебачення і радіомовлення з питанням щодо вивчення ситуації з наданням ліцензій на FM-мовлення в Чернігівській області.

«До мене, як до народного депутата, звернулись представники громадськості Чернігівської області, зокрема Ніжина, з приводу відсутності місцевого FM-мовлення в області, а також наявності переважного мовлення загальноукраїнськими мережевими радіомовниками музично-розважального жанру, з перевагою в ефірі російських та закордонних музичних творів.

Особливе здивування ніжинської громадськості викликало рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення обрати переможцем конкурсу та видати ліцензію на місцеву FM-частоту (м.Ніжин, Ніжинський, Носівський р-ни Чернігівської області) немісцевому загальнонаціональному мовнику «ХітFM». За підрахунком громадських активістів український контент в ефірі цієї радіостанції займає не більше 3,5%», - говорить Олександр Кодола.

Як зазначається у депутатському зверненні, в оголошеному Нацрадою України з питань телебачення і радіомовлення конкурсі на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних радіоканалів, серед умов була рекомендація щодо розміщення інформаційних передач, не менше 50% ефірного часу яких присвячувати місцевій (регіональній) тематиці. Однак, не зважаючи на це, Нацрада позбавила ніжинську та носівську слухацьку аудиторію можливості слухати інформаційні передачі місцевої тематики. І це при тому, що відповідно до «Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору», затвердженого рішенням Нацради України з питань телебачення і радіомовлення 18.02.2015 р., передбачено сприяння саме розвитку регіонального та місцевого мовлення.

Тож постає питання якості вивчення Нацрадою існуючої ситуації з радіомовленням в Ніжинському та Носівському районах, м.Ніжині, потреби місцевих громад в інформаційному наповнені та форматі мовлення.

Проблема полягає також в площині інформаційної безпеки регіону, оскільки Чернігівська область є прикордонною і вкрай важливим є надання FM-частот місцевим україномовним радіостанціям.

Тож народний депутат просить відповідні органи уважно вивчити зазначену інформацію та при виявленні порушень вжити відповідних заходів реагування, повідомляє Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли.

Як повідомляв Свобода ФМ, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення прийняла дивне рішення, яким віддало частоту в Ніжині мережевому мовнику Хіт-ФМ.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Фахівці «Чернігівгазу» продовжують відновлення мереж

SVOBODA.FM