Отрута на вулицях - надумана проблема чи загроза життю людей і собак? (відео)
21 травня у чернігівському дискусійному клубі «Експертна думка» відбувся круглий стіл на тему: "Отрута на вулицях міста - небезпека для людей і тварин".
Дискусія була присвячена причинам та наслідкам масового і безконтрольного використання родентицидів (отрутохімікатів для знищення гризунів).
Зоозахисник громадської організації "Зоошанс" Наталія МОЙСЕЄНКО акцентувала увагу присутніх на масовому отруєнні в місті домашніх улюбленців і безпритульних тварин з натяком на умисність таких дій і жорстокому з ними поводженні. Серед небезпечних в тому числі для людини речовин, від яких потерпають тварини, найбільш поширеним на думку зоозахисниці є фосфід цинку – отрута широкого спектру дії, заборонена в більшості країн ЕС, Росії, Білорусі.
У Чернігові такі отруйні речовини, за словами зоозахисниці, можна вільно придбати на базарі.
Під час дискусії Наталія Мойсеєнко продемонструвала пакетик з отрутою, який вона придбала на місцевому ринку перед початком заходу.
Присутні захисники тварин наголосили, що в багатьох інших країнах, в тому числі в Росії та Білорусі, в переліку дозволених для використання родентицидів хімічні речовини активно замінюються біопрепаратами.
З такою думкою погодився депутат міськради Олександр Мельник і представники державних контролюючих органів. А от серед журналістів думки розділилися. Якщо одні акцентували на загрозі тваринному світу і людям, на небезпеці таких речовин, особливо з огляду на складність їхнього виведення з організму, то інші наголошували на недоступність для пенсіонерів на селі більш дорогих препаратів для боротьби з гризунами.
Більш повна дискусія і спектр представлених думок - на відео:
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 13248 |





















Коментарі (9)
Вольный слушатель | 2013-05-22 20:59
Tolik | 2013-05-22 20:42
Чернігівка | 2013-05-22 14:14
Фосвід цинку - величезна загроза, ми останні в Європі, хто цього ще не зрозумів. Навіть Росія та Білорусь відмовились від цієї отрути.
http://job-sbu.org/fosfid-tsinka-stal-prichinoy-massovoy-gibeli-ptits-i-zverey-v-ukraine.html
http://ecoethics.ru/ekologicheskiy-vred-ot-fosfida-tsinka-obzor-literaturyiv-e-boreyko-kievskiy-ekologo-kulutrnyiy-tsentr/
PS. особисто для Чернігівки. Ви даремно асоціюєте мене з "Зоошансом". Я більше півроку не маю жодного відношення до цієї організації
По перше, а що, "Зоошанс" теж захищає права тварин, як би вам того хотілося, коли ви його так зреклися?
По-друге, ви справді не зрозуміли мій приклад про пістолет. ТОді "дитя" розтлумачить "тьоті" з надламаною психікою: моделювалася ситуація, коли тебе ставлять перед проблемою вибору життя чи смерті. От і ви змушуєте чернігівців вибирати або своє життя або, вибачте, лайно, інфекції і страх бути загризеним безпритульними собаками.
По-третє, перепрошую, але ваша поведнка нагадує не громадську діяльність, а діагноз(((
Та сама чернігівка | 2013-05-22 14:06
Наталия Моисеенко | 2013-05-22 13:46
Я не маю зараз жодного відношення до Зоошансу! Я досить зайнята людина і не маю ні часу, ні бажання піаритись для піару. Свою мету я чітко сформулювала, я хочу, щоб одна з найнебезпечніших отрут - фосфід цинку, була заборонена. Диких тварин від цієї отрути загинуло набагато більше, ніж собак та котів.
Мене собаки не кусають))) Звичайно враховуючи, що з собаками я часто маю справу, трохи прикусували. Але незначні подряпини та синці, отримані при відлові собак не рахуються. Це якщо Вам вже так цікаво)))
Я маю трохи досвіду поводження з собаками, тому знаю, що собаки не кидаються на всіх підряд. Але це не означає, що на вулиці повинні бути агресивні, небезпечні тварині. Ні в якому разі!
Игорь | 2013-05-22 11:50
Или ребенка буквально из под стаи добрых четвероногих, она выдергивала???, которые на сучку бегут с бросанием друг на друга и всех
кто мешает???.
Я чего то так думаю что большинство представителей зоошанса - просто нашли себе удобную ничу чтобы пиариться ничего не делая
Наталия Моисеенко | 2013-05-22 11:27
Наталия Моисеенко | 2013-05-22 11:18
Щодо пістолета, то Ви мені нагадали фільми про війну, де фашисти під страхом смерті змушують вбити партизана чи червоноармійця... нормальна людина (саме людина, а не трусливе, жалюгідне створіння) взагалі вбивати нікого не стане. Але в данному випадку Ваше питання якесь...недоречне та дитяче, не доросле.
Чернігівка | 2013-05-22 10:16
Ви кинули напризволяще і псів, і людей. А коли люди намагаються якось захиститися, називаєте їх нелюдами. Коли Вам, Наталія, дадуть у руки пістолета й змушуватимуть (скажімо, під страхом смертної кари) вбити або людину, або собаку, кого Ви виберете? Отожбо. Люди вельми скоро перестануть вірити "Зоошансу" й тоді справді може початися собачий армагедон.