Останнє оновлення: 17:50 п'ятниця, 26 листопада
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / «Високий Вал» - найбільш авторитетний ЗМІ на Чернігівщині у 2012 році! (фоторепортаж)
«Високий Вал» - найбільш авторитетний ЗМІ на Чернігівщині у 2012 році! (фоторепортаж)

«Високий Вал» - найбільш авторитетний ЗМІ на Чернігівщині у 2012 році! (фоторепортаж)

Таким став результат опитування 98-ми найвідоміших чернігівських експертів Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень за підтримки Експертного клубу «Чиста політика».

Дослідження проводиться 8 років поспіль, "ВВ" впевнено перемагає у своїй номінації вчетверте.

Найефективнішим журналістом став Павло Пущенко, найвпливовішим держслужбовцем - Володимир Хоменко, політиком - Валерій Дубіль, лідером ГО - "Поліський фонд", а серед партій - "Регіони".

Результати чергового експертного опитування «Чернігівщина експертна - 2012» Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень презентував 1 лютого.

За словами президента Поліського фонду Геннадія Максака, опитування проводилося за рахунок власних коштів Поліського фонду з метою дотримання неупередженості та об’єктивності дослідження. Респондентами стали керівники та активісти громадських організацій, обласних та міських осередків політичних партій, керівники органів влади та представники засобів масової інформації.

Під час заходу присутні мали можливість ознайомитися з експертними оцінками різних аспектів суспільно-політичної та економічної ситуації на Чернігівщині упродовж 2012 року.

Аналізуючи зміни суспільно-політичної сфери регіону, Геннадій Максак зазначив, що, на думку експертів, провідну роль у формуванні суспільних настроїв в Чернігівській області відіграли центральні органи влади та національні ЗМІ. Деякою мірою на суспільно-політичну ситуацію регіону вплинули місцеві органи влади, представники місцевих бізнес кіл та парламентські політичні партії загалом.

Третина опитаних вказали на негативні тенденції в регіональній економіці минулого року (для порівняння: у 2011 році на погіршення ситуації вказали на 1,4 % менше респондентів). Проте у тому, що економічна ситуація залишилася незмінною в порівнянні з попереднім роком, впевнені 35,3 % експертів.

Щодо рівня свободи слова в регіоні, то 56,8 % від загальної кількості учасників опитування вважають, що у порівнянні з 2011 роком ситуація залишилася незмінною. Нагадаємо, що упродовж останніх трьох років майже половина експертів вказують на тенденції, пов’язані з обмеженням свободи слова на теренах Чернігівщини.

На думку експертів, рівень довіри до органів місцевої зменшився упродовж 2012 року. Особливих «втрат» у цьому «змаганні» зазнала репутація виконавчого комітету Чернігівської міської ради. Проте контроль з боку громадськості за діями місцевої влади значно збільшився у порівнянні з попереднім роком (хоча лідером у контексті експертної прихильності до позитивних тенденцій згаданої сфери залишаються показники 2009 року).

Експерти висловили думку і з приводу перебігу виборчого процесу на Чернігівщині у рамках виборчої кампанії 2012 року. Так, 50,5 % від загального числа всіх опитаних вважають, що вибори пройшли переважно демократично, а порушення виборчого законодавства суттєво не вплинули на загальну картину.

Проте, найвагомішим фактором, який істотно вплинув на результати виборів, переважна частина респондентів (54,1 %) вважає застосування адміністративного ресурсу.

Із подій, пов’язаних з діяльністю місцевих політичних сил в 2012 році, експертам найбільше запам’яталася парламентська виборча кампанія 2012 року. Разом з тим, на думку 58,2 % респондентів, місцеві осередки політичних партій несуттєво впливали на суспільно-політичне життя регіону.

Слід відмітити, що 72,4 % експертів зазначили, що вплив громадських організацій на суспільне життя області був незначним. Водночас найбільш вагомий внесок у розвиток громадського простору регіону був зроблений недержавними організаціями в контексті діяльності з контролю та моніторингу влади.

Примітно, що із заходів місцевої влади експертам найбільше запам’ятався Фестиваль «Romantik», що відбувся за організаційного сприяння Чернігівської міської ради. А серед заходів організацій громадянського суспільства були відмічені акції на захист Ялівщини об’єднання «Нові перспективи Ялівщини».

Найбільш популярними джерелами інформації для експертів упродовж 2012 року були інформаційні видання в мережі Інтернет. Стабільно високим залишається рівень залежності місцевих засобів масової інформації від власників, місцевих органів влади та бізнес-структур. Дещо понизився рівень об’єктивності місцевих засобів масової інформації в питанні суспільно-політичного інформування населення Чернігівської області.

Щодо рейтингових оцінок за підсумками опитування, які озвучив Геннадій Максак, то «пальму першості» щодо ефективності роботи зберегли Чернігівська облдержадміністрація та Чернігівська міська рада.

Найбільш впливовим державним службовцем експерти визнали Володимира Хоменка.

Павло Пущенко, керівник Чернігівського освітнього центру «Ініціатива», став найвпливовішим громадським діячем на Чернігівщині у 2012 році. Також пан Пущенко названий журналістом, який був найбільш ефективним у висвітленні суспільно-політичної проблематики на Чернігівщині упродовж 2012 року.

За результатами експертного опитування Валерія Дубіля визнано найвпливовішим місцевим політиком 2012 року.

Найбільш авторитетне ЗМІ на Чернігівщині у 2012 році - видання «Високий Вал».

Лідером серед громадських організацій за впливовістю став Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.

Абсолютним лідером за впливовістю на Чернігівщині серед політичних партій визнано Партію регіонів.

Список експертів

Презентація дослідження (*.ppt, 7,2Мб)

Коментарі (23)

Наброда | 2013-02-07 12:40

Хвали мене, моя губонько .....

555! | 2013-02-07 11:46

Заздрісник один, але під різними іменами. Це С.Соломаха - невдаха!

Пересічний | 2013-02-05 12:51

Дивно, а як у цей "рейтинг" затесалися обидві Деснянки - вільна й комунальна, тиражі яких - мильні бульбашки на носі Антимонопольного комітета? Ще й "Віник Ч" обскакали! Чи, можливо, щось інше ховаєтьс я за терміном "найвпливовіші", а саме - ті, що передусім мають найбільшу читацьку аудиторію.
ВВ - натхнення! Олегові -респект! Лишень погоджуся з іншими колегами: варто було б проводити окремий рейтинг для друкованих і Інтернет-видань.

Антоненко Петро | 2013-02-04 20:56

До відома "читача",Якщо це мене записуєте до заздрісників. то цим ніколи не хворів. І кому заздрити - обласній і міській владі за такі результати роботи? Важко позаздрити і жителям області , яким підсовують такі рейтинги. Я просто констатував наступне:
соромно виставляти самих себе на перше місце в рейтингу,
 соромно і дивно після дуже критичної оцінки роботи обласної адміністрації і міської ради визнати їх найкращими, найуспіщнішими. .
 І знову ж - самі себе визнали. Ось Сергій Стук щойно оприлюднив, що серед 98 експертів, сформованих організаторами рейтингу, 20 відсотків, представляють ті ж обласну адміністрацію і міську раду. Що тут сказати?

Читач | 2013-02-04 00:00

Знаю як знайти всіх заздрісників: тиснути статтю про успіхи когось чи чогось і всі жовчні коментатори тут як тут... Можна дисертацію написати. І тема актуальна: заздрість як світоглядна риса моральних невдах...

Серж | 2013-02-02 19:21

Антоненко Петро
Все вірно на 100 процентів!

СС | 2013-02-02 18:33

ГАК
Приємно коли на твою честь навіть ГАКи складають вірші.
Надихає... і дає роботу ГАКам мізкам щоб не висохли.

ГАК | 2013-02-02 15:53

   САЛАМАХА !
   ТУТ ЯК ТУТ,
   ПЕТРА
   ВСЕ ПОВЧАЄ...
     САЛАМАХА -
     СТАРИЙ ГУСЬ !
     ХТО ЙОГО
     НЕ ЗНАЄ
  САЛАМАХА !
 З СТУПАКОМ
ПИВ ГОРІЛКУ
З ЧАСНИКОМ
     ЗА ТАКІ СЛОВА
     СЕРГІЮ
     ТИ ОТРИМАЄШ
     У ДИНЮ ,,,
 ВІД ПАВЛА І ВІД ОЛЕГА
 БУДЕ ВСІМ
 З ТОГО
ПОТЄХА
     СИВІ ВУСА,
     СИНЄ ОКО
     У СЕРГІЯ
     НЕНАРОКОМ...
    
    

Сергій Соломаха | 2013-02-02 14:12

Антоненко Петро
Петре Яковичу, Ви може занадто емоційно ставитеся до шанувань і нагород.
Треба більше гумору і все буде добрррре!
А ідея молоді все ж цікава?
ну може реалізація трохи шкандибає.
Але альтернативи, шановні аксакали пера, на жаль не запрпонували, тому не варто ображатися.

Антоненко Петро | 2013-02-01 23:07

    Абсолютно згоден, і це очевидно, що кращим інтернет-виданням, а якщо їх теж зараховувати до ЗМІ (про що все ж іде дискусія), то й найавторитетнішим засобом масової інформації, особливо щодо оперативності і різноманітності інформації, є «Високий Вал», і для цієї констатації не потрібні ніякі опитування ніяких фондів. І зовсім не є нескромним, що «ВВ» про це й повідомляє, про свою першість, бодай навіть для тієї ж інформативності.
    А от ставити фонду, який проводив опитування, а, очевидно ж, підбирав експертів, на перше місце серед громадських організацій, тобто кращим серед них, себе, коханого, це вже якось вибачте…
  Нічого не можу сказати про визначення найавторитетнішим (чи найвпливовішим, щось не второпаю — називають і так, і сяк) журналістом області Павла Пущенка, відомого все ж більше по Інтернету , аудиторія якого ще не така велика, як декому здається : чотири сотні тих, хто прочитав цей матеріал, — це «аж» 0,5 відсотка тиражу того ж «Гарту», при тому, що примірник газети читають по кілька чоловік, так що цей «відсоток» на рівня мікроскопічної величини.
   Але вершина «Рейтингу» — це оцінка ситуації в області, а відтак діяльності місцевої влади. Прочитайте уважно самий цей текст, судження директора фонду (на термін «Президент» у державі скоро треба буде накласти мораторій, інакше завтра з`являться президенти клубу кактусоводів або любителів котів Подусівки). Отже, тільки цитати:
«Третина опитаних вказали на негативні тенденції в регіональній економіці минулого року (для порівняння: у 2011 році на погіршення ситуації вказали на 1,4 % менше респондентів).» Третина — це 33 відсотки, і їх побільшало майже на півтора відсотки проти попереднього року
«Щодо рівня свободи слова в регіоні, то 56,8 % від загальної кількості учасників опитування вважають, що у порівнянні з 2011 роком ситуація залишилася незмінною. Нагадаємо, що упродовж останніх трьох років майже половина експертів вказують на тенденції, пов’язані з обмеженням свободи слова на теренах Чернігівщини.». Простіше кажучи, ЗМІ області далекі від свободи слова.
«На думку експертів, рівень довіри до органів місцевої зменшився упродовж 2012 року.»
   А ось стосовно демократії: «Проте, найвагомішим фактором, який істотно вплинув на результати виборів, переважна частина респондентів (54,1 %) вважає застосування адміністративного ресурсу.»
 А це про оцінку місцевої влади: «Примітно, що із заходів місцевої влади експертам найбільше запам’ятався Фестиваль «Romantik», що відбувся за організаційного сприяння Чернігівської міської ради.». Сумно стає, коли саме таке стає НАЙБІЛЬШ ПАМ`ЯТНИМ у діяльності нашої влади.
   Ну, а після всього цитованого — висновок опитування : «Щодо рейтингових оцінок за підсумками опитування, які озвучив Геннадій Максак, то «пальму першості» щодо ефективності роботи зберегли Чернігівська облдержадміністрація та Чернігівська міська рада.»
   Висновок щодо ціни таким холопським «рейтингам» можете зробити також.
  

? | 2013-02-01 21:13

Експерт
А це вже дуже цікаво. ЕКСПЕРТ - ветеран боротьби за вільну Гваделупію з презирством й насмішкою ставиться до самої Гваделупії і її місця в світі. Чому? Певно, тому, що колега-експерт Абу-Лулу вполовину молодший, але йому дали брязкальце. А його величності ЕКСПЕРТУ не дали. Фашисти! Через таку смертну образу наш пан тепер вважатиме єдино вірною лише оцінку фондів "Американський регіон" а корисними - поради "Вселенського банку" того ж походження. Власний сир пан ЕКСПЕРТ буде називати лайном доти, доки його не поділять названі більш авторитетні контори. До слова, нашому ЕКСПЕРТУ дуже подобається слово КОНТОРА.

Юра | 2013-02-01 20:50

Експерт
Сергію Соломахо, і як це тебе не відзначили ?

Експерт | 2013-02-01 20:42

РЕЙТИНГ. Фонд "Гваделупський регіон" провів опитування за участю експерта Абу-Лулу. Найвпливовішими визнані: Фонд "Гваделупський регіон" і експерт Абу-Лулу.

Сергій Бутко | 2013-02-01 20:24

Поздоровляю! Бажаю наступних творчих успіхів!

Серж | 2013-02-01 19:21

1)Всі ці 98, так званих "експертів"-це не Чернігівщина. З районів, один представник: працівник Н. Сіверського РЦЗ. 2)Не можна ставити в один рядок телебачення, друковані видання та інтернет-видання .3)Всі ці рейтинги, проценти-повна, замовлена туфта.А загалом," Високий Вал" серед інших інтернет-видань Чернігова на першому місці.

Скептик | 2013-02-01 19:21

Скептик
ЮлианНу, не всех, что же Вы сразу так критично! Возьмите и Вы проведите, опросы, расширенный, и результаты огласите!
Я нічого не маю проти Пущенка. Мабуть, це непоганий політехнолог і т.п.Але де його статті? Десь у газетках, що розкидалися на виборах? Я просто сумніваюся, що з 98 експертів 90 щось читали цього молодого чоловіка. А відтак все це нагородження викликає іронічну посмішку. Бо хто підраховував голоси, явно користувався методом Ківалова. Плюс перемогли Регіони... А на Чернігівщині хіба народ їм віддав свої симпатії? Та й експерти начебто не в партії регіоналів... Сенс всякого опитування у тому, аби нас наблизити до істини. А тут експертів явно використали для своїх маніпуляцій

Юлиан | 2013-02-01 19:04

Скептик
Ну, не всех, что же Вы сразу так критично! Возьмите и Вы проведите, опросы, расширенный, и результаты огласите!

Скептик | 2013-02-01 18:43

Ірина
Шановна Ірино! Щодо "Валу" я згоден. Але з однією приписочкою: це найавторитетніше інтернет-ЗМІ регіону. І так було б справедливо. Є ж ще районки: погані і змістовні....

Зореслава | 2013-02-01 18:40

Вітаю "Високий Вал" із заслуженим визнанням!
Успіху, терпіння і нових цікавих тем!

Ірина | 2013-02-01 18:29

 Опитування проведено по принципу "кукушка хвалит кулика за то, что хвалит он кукушку !" За виключенням "Високого Валу" - це дійсно найкраще інтернет-видання в області! А Павло Пущенко в своєму " ПіКу " в основному тільки переставляє матеріали з інших видань... так в чому його заслуги ?

на додачу | 2013-02-01 17:27

Скептик
Не повірите, але я у тому опитуванні голосував за журналіста "Гарту" Олега Шпака.

скептику | 2013-02-01 17:24

Скептик
Стосовно Паші. Це був рік виборів і Павло вів одразу купу проектів, керував дослідженнями і систематично видавав матеріал у вигляді публікацій. Подобається це комусь чи ні - то вже інша справа. Заздрити - це погано. Наперед кажу, що я не Павло і його успіх посяганням на моє журналістське ім'я не вважаю. Заслужив, хоча можна критикувати його публікацій щодо глибини розкриття теми. Нагадаю, що 98 осіб - це конкретні люди і конкретні прізвища. Тут усіх вистачає.
А стосовно "Гарту" чи "Віснику" скептиками бути набагато легше)). Усі знають, як робиться передплата за сучасних умов. Звісно, ніхто не ставить під сумнів авторитет Гарту - там немаленьке ядро постійних читачів. Та мильні бульби по передплатах тих, кого лобіює Укрпошта, значно більші за те ядро.
В чому з Вами можна погодитися - це з тим, що газети і електронні медіа потрібно в опитуваннях розділяти. Це різні аудиторії, тому порівняння одних з другими може бути некоректним.

Скептик | 2013-02-01 17:04

А взагалі увесь цей рейтинг дуже сумнівний. Ось є газета "Гарт". За неї проголосувало 80 тисяч (!) читачів. За "Вісник Ч" , здається, 65 тисяч. Це людський вибір. Так, Максакна кухні може сказати своїй дружині, що Пущенко суперовий журналіст. Але від того він знаменитішим для загалу не стане.Для цього треба хоча б попрацювати у ЗМІ. Чепурного, наприклад, знає вся область. Його постійно за щось судять. А тут купка "експертів" нагородила своїх друзяк і рекламщиків Дипломами. Смішно!!!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На Чернігівщині обговорювали питання адаптації військових та ветеранів

SVOBODA.FM