
Чому на Чернігівщині майже сотня пам’ятників Леніну?
Невдовзі мине 20-та річниця розвалу СРСР і здобуття незалежності Україною, але досі у містах, селищах і селах Чернігівщини бовваніють численні статуї більшовицького вождя В.І. Леніна.
З них тільки 32 офіційно вважаються пам’ятками історії та монументального мистецтва і охороняються законом. Таких монументальних Ленінів знаходиться по одному в Чернігові, Ніжині, Прилуках та у 14 райцентрах області...
А семе: Варва, Городня, Ічня, Козелець, Короп, Куликівка, Мена, Носівка, Ріпки, Новгород-Сіверський, Семенівка, Срібне, Талалаївка, Щорс.
Ще 15 – у с. Макішин Городнянського, с. Дроздівка Куликівського, с. Придеснянське Коропського, с. Стольне Менського, смт. Добрянка Ріпкинського, в с. Анисів, смт. М.-Коцюбинське та Олишівка Чернігівського районів.
Найбільше, мабуть, поважають вождя в Козелецькому районі, бо там, крім Козельця, є ще шість «монументальних» Ленінів. По одному в смт. Десна, с. Євминка, с. Лемеші і аж два в місті Остер.
Як не дивно, в Бахмацькому, Борзнянському, Бобровицькому, Ніжинському, Корюківському, Сосницькому районах немає жодного «законного» Леніна.
Водночас статуй вождя з бетону і гіпсу в усіх районах області вистачає. 67 з них знято з обліку нерухомих пам’ятників місцевого значення історії і культури Чернігівської області ще рішенням облвиконкому від 23 березня 1992 року №97. Найбільше таких було у Бахмацькому районі, аж – 9, Ічнянському – 7, а у Коропському, Менському та Срібнянському стояло по 6.
Відповідно до розпорядження Представника Президента України в Чернігівській області від 15 вересня 1992 року № 300 їх треба було ліквідувати ще до 1 листопада 1992 року.
Треба відзначити, що більша частина цих «нерухомих пам’ятників історії і культури» зникли природним шляхом через руйнацію, але деякі продовжують знаходитись в центрі «уваги». Наприклад, у Чернігові досі існує статуя Леніну на «Шерстянці» біля комунального клубного закладу «Палац художньої творчості дітей, юнацтва та молоді». Її періодично пошкоджують і плюндрують добровільні виконавці рішення влади про ліквідацію пам’ятників тоталітарного режиму.
Отже, що заважає нам на 20-й річниці незалежності позбавитися тавра меншовартості, владі виконати свої ж рішення, і нарешті позбавити статусу пам’ятків історії та монументального мистецтва Ленінів у «законі»?
Звісно, мають рацію ті, хто вважає місцеву владу досі комуністичною за складом і духом її керманичів.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 14857 |
Посилання до теми:
22.03.2011 Громадський комітет висунув пропозиції керівництву Чернігівщини
18.03.2011 На Чернігівщині вирішили забути про СРСР
12.03.2011 Чому на Чернігівщині досі бовваніють радянські вожді… з бетону?
28.02.2011 Комуністи реанімують висячі сади Семіраміди? ФОТОрепортаж
24.11.2010 Леніну непереливки перед сумними річницями. ФОТОфакт
Коментарі (25)
Сергій_Трегубенко | 2011-04-23 12:22
Обоє на словах мали добрі наміри.
Обоє пропонували шляхи розвитку.
Обоє найвище всього ставили цінності. Перший - любов, другий - класову ненависть і ворожнечу.
Один прощав своїм катам гріхи їхні, інший святих людей карав на смерть і грабував та руйнував храми, віками наповнювані людською любов'ю.
Один приніс людям істинне вчення, керуючись котрим став розвинутим і багатим весь сучасний цивілізований світ. Навіть такі країни як Японія, вчилися бути розвинутими в християнських країн.
Інший приніс людям хибне вчення, керуючись котрим люди знищували один одного, будували те, що потім самі й руйнували, вчення, після застосування котрого люди втратили можливість будувати нормальне життя та жити по людськи - Україна тому яскравий приклад.
То кого ми тепер будемо мати за приклад? По чому будемо судити значимість їх, по намірах, чи по наслідках?
Зрозуміло, убогі люди не можуть передбачити наслідки любові і наслідки ненависті. Але ж наскільки потрібно бути убогими, щоб не мати можливості порівняти вже існуючі наслідки?
Доколе пам'ятники антихристу стоятимуть по всій Україні?
Доколе його справа - роздавати брехливі обіцянки та чинити зло проти українського народу і України буде головною і єдиною справою всіх українських політиків?
Доколе ми всією нацією будемо бігти за тими політичними поводирями, котрі ведуть до таких катастрофічних наслідків, котрі непобачити може лише сліпий, а незрозуміти лише безумець?
Доколе ми дозволятимемо мати в своїй нації антилюдську, антихристську складову, і не лише дозволяти, а й бути домінуючою, визначальною для нашого суспільства?
Чого ми хочемо і чого прагнемо, яких наслідків? Розвитку на зразок цивілізованих європейських країн, чи постійних повторень експериментів, результатом котрих може бути лише наше зникнення як непотрібу з лиця Землі?
І головне - коли ми щось пропонуємо, робимо чи підтримуємо, ми розраховуємо, що нам воздасться по ділах наших? Чи сподіваємося, що чим катастрофічні наслідки для нації принесе наша діяльність, тим у нас більше шансів, що нам поставлять пам'ятники по всій Україні і шануватимуть як національний символ?
Шурик | 2011-04-22 14:00
Горожанин | 2011-04-22 12:43
у нее-то уже 22 комментария
культурным патриотам | 2011-04-21 21:15
Якщо б там мислили в 1945 році німці, тож досі жили в злиднях.
Той хто думає тільки про жратву. а не свободу не має ні жратви , ні свободи.
Коли ці ненажерливі дебіли -інтернаціоналісти нарешті або всі виїдуть, або перегризуть одне одного?
Местные отборолись.
В украине бороться - кишка тонка?
Патриот | 2011-04-21 18:49
Не нажервивим дебілам-маркуртам | 2011-04-21 08:43
об чем разговор | 2011-04-20 23:09
Сортирам | 2011-04-20 16:37
Тому так і живемо.
Вчитеся на історії своїх батьків, таваріщі - сортирні голови, як, наприклад, іудеї!
І все буде як нормальних людей!
Патріот | 2011-04-20 11:18
До речі, після гітлеризму Німеччина почала швидко відновлюватися і є на сьогодні цивілізованою країною, а після маразматичного ленінізму Україна нізащо не хоче ставати на шлях розвитку. Тобто, пам'ятники Гітлеру були б більш доречні, чим Леніну.
Звісно, дуже вірними є думки, що цей весь мотлох потрібно зібрати десь в музеї, як те, приміром, зробили в місті Лева.
Щодо ж чільних, публічних місць, то там прийнято розміщувати символи напрямку розвитку. В даному випадку, для тоталітарної української влади чиновників, пам'ятник Леніну є найкращим символом їх недемократичної, антинародної сутності.
Тому, панове, ми ніколи не дочекаємося відкритих та щирих бесід Губернатора з людьми про те, що будуємо та в якому напрямку рухаємося. Але натицяні по всій області символи, красномовніше слів кажуть про те, що вони будують.
До речі, якщо не потрібно прибирати пам'ятники злочинцям, то навіщо було міняти герб, прапор та гімн? Тим більше, що радянська, совкова суть суть зовсім не змінилася, а ідея вільної демократичної України тільки ганьбиться такою практикою?
Сергій_Трегубенко | 2011-04-20 09:24
прохожий | 2011-04-20 07:47
Если просмотреть нашу историю, то практически каждое правительство, которое приходило во власть, хотело стереть память о своих предшественниках. Так делали большевики, так пытался сделать Ющенко. Но ни кто из них не думал о том, как сделать так, чтобы люди жили лучше!
Вполне согласен с автором в том, что: "Соломаха вже набив оскомину своїм скигленням про ці статуї".
Давай о жизни, а не об умерших!
Убрать эти статуи к чёртовой матери в горсад!!! А уж там их и охранять и ремонтировать!
one | 2011-04-19 22:37
Патріот | 2011-04-19 22:22
Антон | 2011-04-19 19:23
Сергею Соломахе | 2011-04-19 18:02
Шурик | 2011-04-19 17:39
Сначала "побесятся", как с памятником Мазепе на Валу, а затем все успокоятся. Не удивлюсь, если через какое-то время они "исчезнут" и окажутся у какого-нибудь щирого украинца на подворье! А ГДЕ ЖАБКИ, что были на фонтане?
Сергею Соломахе | 2011-04-19 16:45
Если просмотреть нашу историю, то практически каждое правительство, которое приходило во власть, хотело стереть память о своих предшественниках. Так делали большевики, так пытался сделать Ющенко. Но ни кто из них не думал о том, как сделать так, чтобы люди жили лучше!
Вполне согласен с автором в том, что: "Соломаха вже набив оскомину своїм скигленням про ці статуї".
Давай о жизни, а не об умерших!
МАГ | 2011-04-19 16:19
sivergrad123 | 2011-04-19 15:56
Антон | 2011-04-19 14:14
А на центральных площадях этим болванам конечно не место. И нужно долбать этот вопрос, пока их всех не уберут к черту!
ТАО | 2011-04-19 13:38
К тому же никого сей вопрос, мягко говоря, не волнует.
Набрид | 2011-04-19 09:42
Шурик | 2011-04-19 09:29
Комсомолец | 2011-04-19 06:57
Сергій_Трегубенко | 2011-04-18 22:37
А тепер уявіть, що на тому місці стояв би пам\'ятник Ісусу Христу. Ви можете собі уявити, як би йому в очі дивився губернатор і як виглядав би в порівнянні з ним? Отож.
Тому влада до останнього захищатиме той символ, бо він надійно захищає їх безконтрольну з боку народу діяльність.