Останнє оновлення: 09:03 п'ятниця, 23 травня
Думка
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Чому на Чернігівщині досі бовваніють радянські вожді… з бетону?
Чому на Чернігівщині досі бовваніють радянські вожді… з бетону?

Чому на Чернігівщині досі бовваніють радянські вожді… з бетону?

Наближається 20-та річниця розвалу СРСР і здобуття незалежності Україною, але й досі у містах, селищах і селах Чернігівщини бовваніють численні символи та пам’ятники часів неіснуючого СРСР.

Більшість з них виготовлені з бетону, цегли, навіть гіпсу і давно перетворилися у напівруїни. Але на вимогу, як кажуть посадові особи, комуністів продовжують плюндрувати довкілля.

Дехто із захисників цього мотлоху стверджує, що немає юридичних підстав для їх знесення.

Авжеж! Нагадаю, що відповідно розпорядження Представника Президента України в Чернігівській області № 300 від 15 вересня 1992 року «керівникам структурних підрозділів обласної державної адміністрації, обласних організацій, підприємств, установ, районних державних адміністрацій, Чернігівського, Ніжинського, Прилуцького міськвиконкомів, Деснянського та Новозаводського райвиконкомів відповідно до доручення Президента України» було доручено до 1 листопада 1992 року «організувати роботу по ліквідації символів неіснуючого СРСР, застарілих символів нашої держави, наочної агітації, пропагандистських гасел та демонтажу пам’ятників монументального мистецтва, що зняті з державного обліку згідно рішення облвиконкому від 23.03.92р. №97».

У цьому списку 112 «нерухомих пам’ятників історії і культури Чернігівської області (місцевого значення)». Найбільше їх у Бахмацькому районі – 13, у м. Чернігові – 10, Менському, Ічнянському районах по 9.

Треба відзначити, що більша частина цих «нерухомих пам’ятників історії і культури» зникли природним шляхом через руйнацію, але деякі продовжують знаходитись в центрі «уваги». У Чернігові це, в першу чергу, пам’ятники Леніну і Петровському на Шерстянці та Фрунзе на Валу, які періодично пошкоджують і плюндрують добровільні виконавці рішення влади про їх ліквідацію.

Отже, що заважає владі стільки років виконати свої ж рішення?

Мають, звісно, рацію ті, хто вважає, що місцева влада й досі комуністична за складом і духом її керманичів. І не має значення, які партквитки вони носять у кішенях.

Проте, головна причина, на мою думку, у байдужості самих жителів міст, селищ і сіл за майбутнє їх дітей.

Коментарі (13)

андрій курданов | 2011-03-15 12:01

андрій курданов
не НУ
Вважаю, що Батурин та Крути, які постали у нас в області за безпосередньої участі Хоменка і сьогодні відвідуються численними туристами, для області і України в тисяча разів більше важуть та мають значення ніж ті всі разом взяті пам'ятники вождям СРСР. А можна було нагадати, чому і я працюючі в районі нічого в 2008-2010 не зробив. Я спеціально згадав М.-Коцюбинськ та Олишівку - відродження та існування пам'ятників тут пов'язано з діяльністю осередків партій, члени яких активно відстоюють існування кам'яних вождів при тому, що тут же активно діяли та діють представники НС "Наша Україна", які в свою чергу цими питаннями не переймались - на сесії селищних рад вони питання про знесення не виносили. Як заступник голови райдержадміністрації, який одержав листа від Хоменка згідно Закону про Голодомор, і довів цього листа до відома виконкому селища, що далі повинен робити - вчити свідомості тих хто в 2005 році бив себе в груді на майданах з прапорами, в селищі контролювали процес виборів і мріяли, що в житті тепер все буде відбуватися само собою. Якщо не було підтримки від національно свідомих (а вони теж зрозуміли, що ці питання не для них - треба думати про вибори, щоб без скандалів їх обрали) у селищах, то ні я ні ви битися з людьми не пійдете!!!

Автор Круку | 2011-03-15 11:12

крук
Круку, на Шерстянці два "монументи" діячам більшовизму, а не один.
  А позиція автора щодо влади проста як граблі: якщо не можете знести ці срамотні потвори з бетону і цегли, то забезпечте їх належний (хоча б умовно) стан без наруг і плюндрування.

не НУ | 2011-03-15 11:07

андрій курданов
Курданову.
губернатором , двічі членом НС "Наша Україна", а потім щей "ЄЦ" був той же пан Хоменко.
Ваш керманич.
Тож пинання до нього.

CCCP | 2011-03-14 20:04

Если стоит, то значит так надо.
Мне, например, в СССР очень хорошо жилось. Два десятка лет Советской власти застал ...

андрій курданов | 2011-03-14 17:04

Шановний Сергій! У 2005 - 2009 рр. чомусь Ваш голос не був таким аргументованим. І тоді з прийняттям Закону про Голодомор теж ставилися перед владними структурами подібні завдання. Ви проаналізуйте як представники політичної сили Наша Україна виконували ці завдання, так що в М.-Коцюбинську знову відновили пам'ятник вождю, а в Олишівці він і досі стоїть, в той час коли в цьому селищі активну діяльність проводить депутат райради національного спрямування. При Хрущові за одну ніч зникли пам'ятники Сталіну! Що заважало це зробити за ті п'ять років?

крук | 2011-03-14 15:00

бачте, пане Соломоне, як швидко змінюється ваша думка. То ви захищаєте ці боввани і пишете маляви на сайти та в СБУ, то закликаєте їх зносити. А чому самі не знесете? Наприклад, на Шерстянці, де ви мешкаєте, стоїть один із них. Чи знову чекаєте, доки йому носа відібють чи обмалюють? Як завжди без вас.

Автор | 2011-03-13 19:48

Солом
Комусь і в го..ні подобається жити, але далеко не всім.
Розуй очі і подивись на ці так звані "пам"ятники" ближче...
Це треба так себе не поважати щоб називати це "пам"ятниками"?

Солом | 2011-03-13 00:03

Соломаха, тебе заняться нечем? Займись чем-то полезным. Ты хоть думал, насколько бредово выглядит твоя идея сносить памятники по всей стране каждый раз вместе со сменой пРезидента?
Иди лучше построй что-нибудь. Хотя бы собачую будку.
"И вот, когда он вылупит из себя всякие галлюцинации и займется чисткой сараев - прямым своим делом, - разруха исчезнет сама собой."

революціонер | 2011-03-12 21:35

присутність ціх потворних наслідків окупації говорить про ту владу, яка засідає у нас в кабінетах, вони як лакмусовий папірець будуть свідчити про зміни в мізках комуно-комсомольців, які будують нам краще життя вже сьогодні...

ТАО | 2011-03-12 18:37

Народу не просто плевать, но то, кто там стоит или что там стоит, а даже лень плевать.
И пускай этот вопрос - демонтажа памятников будет самым животрепещущим для увы, далеко НЕ независимой Украины.

Автор | 2011-03-12 12:54

Патріот
Проте, головна причина, на мою думку, у байдужості самих жителів міст, селищ і сіл за майбутнє їх дітей.
Добавлю, байдужості до всього, бо патріоти очікують на печах на місію і обльовують усіх хто хоч намагався щось змінити, товаріщ патріоте.
І головне, ніяк не дочекаєшся коли нарешті демократи згинуть, і яка радість настане, ніхто не заважатиме шоу- шустерів на тахті дивитися.

Патріот | 2011-03-12 10:04

Як ви дістали. Розвалювати не будувати. Що за 20 років незалежності набудували. Понаставляли інших ідолів в образі Тараса Григоровича та назв вулиць поміняли, та на ці міссії розтринькали купу грошей. І все. Але не дають спокою думки, що можна ще розтринькати ще більше грошей. Пройде час і наші діти самі визначаться, що залишити, а що поміняти. Ніхто не задумується, чому націонал-патріоти з кожним роком, все менше і менше набирають голосів на виборах. А дуже просто. Потрібно думати та писати про проблеми народу, а не забивати людям голови різним мотлохом - на кшалт "уберіть ідолів вождів". Більшості населенню начхати, хто в парку стоїть: чи Володимир Ілліч чи Тарас Григорович. Ви підніміть спочатку добробут населенню. Скажете націонал-патріоти не при владі. Але вони своїми діями все зробили, щоб до влади прийшли їх опоненти. Шановні добродіїї - просніться, станьте дійсно опозицією, щоб до вас люди потянулися. Бо коли ви пишете статті про застаріли памятники та скульптури, та філофствуєте про ті чи інші неактуальні питання, то в цей час народ як нація - "українець" по тихенько вимирає.

Микола | 2011-03-12 09:54

Толму,що життя за радянських часів було набагато ліпшим для трудового народу!І,гадаю. скоро запалають і маєтки олігархів і спекулянтів.Народ повстане під червоними знаменами!Бо так,як нин, жити народу не можна!
закрити