Останнє оновлення: 17:51 неділя, 15 червня
Імідж*
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / «Романтика доріг» кличе його назад Або Навіщо пану Харченку колишнє крісло?!
«Романтика доріг» кличе його назад Або Навіщо пану Харченку колишнє крісло?!

«Романтика доріг» кличе його назад Або Навіщо пану Харченку колишнє крісло?!

Хтось із класиків свого часу говорив про те, що, мовляв, у Росії є дві проблеми – дурні і дороги.

А оскільки все це стверджувалося в часи Російської імперії, коли територія сучасної України входила до її складу, то цілком імовірно, що для неї (України) виключення не робилося. Тим більш, що згаданим класиком, якщо не помиляюсь, був українець Микола Гоголь.

І факти, які можна було фіксувати майбутні півтори сотні років, тільки підтверджували його слова, тож на сьогодні маємо те, що… маємо (як казав ще один класик – від політики, щоправда, і більш сучасний).

Щоправда, про дурнів в цій замітці ми говорити не будемо, тим більш, що колоритні постаті наших земляків, про яких піде мова далі, на них (на дурнів, тобто) аж ніяк не скидаються. Надто вже вони хитрі і обізнані в деяких аспектах сучасного економічного і політичного життя на Чернігівщині.

Кому «Москвич», а кому й «Лексус»

Поговоримо про дороги… Головною дійовою особою нашої замітки є такий собі Харченко Олександр Іванович, який свого часу працював начальником у чернігівському облавтодорі (повна назва – Дочірнє підприємство «Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»).

От така довга і дуже серйозна назва могутнього підприємства, головним завданням якого є (окрім, звісно, заробляння грошей) підтримка в належному стані автошляхів, якими - здебільшого з постійними матюками і безперервними прокльонами - доводиться їздити автолюбителям, які мешкають на території нашої області і мають у своїх гаражах різні «сімки», «дев’ятки», «москвичі»…

Олександр Харченко також належить до цієї когорти автолюбителів, щоправда, йому матюкатися менше доводиться, - річ у тім, що цей пан має у своєму приватному автопарку (інакше цей набір іномарок не назвеш), наприклад, автомобілі «Лексус LX», «Тойота Камрі», «Ленд-ровер Дискавері» та «Тойота Ленд-крузер-100». На таких «тачках» дорогами, ремонтом яких свого часу опікувався пан Харченко, їздити, зрозуміло, набагато легше, аніж на всіляких там «сімках». От він і їздить.

Крім їзди, наш герой любить ще й літати. Тричі на рік – в Індію "на рибалку". Приватного літака поки що, щоправда, не має. Але якщо повернеться на посаду, то хтозна, може, й матиме…

Орденоносний любитель судових зал

Та повернімося до їзди… Останнім часом Олександр Іванович їздить здебільшого від однієї судової установи до іншої. Чому? Відповідь проста, - після того, як у серпні 2008 року Олександра Харченка «попросили» (чи, скоріше, «поперли») з посади начальника служби автодоріг, він сподівається повернутися в нього завдяки тому чи іншому судовому рішенню. А після того, як у лютому 2010 року влада змінилася, Харченко почав виявляти особливу активність, щоб відвоювати дорогоцінне крісло, втрачене за часів старої влади.

А що крісло це дійсно коштовне, підтверджує не лише домашній автопарк Олександра Харченка, а й, наприклад, те, що за роботою пана начальника тоді, у 2008, почало пильне спостереження обласне Контрольно-ревізійне управління. А таке спостереження за діяльністю людини, яка менш ніж рік тому (точніше, 27 жовтня 2007 року) отримала орден від самого Президента країни, в наших умовах, погодьтеся, ніяк не могло початися без серйозних підстав!

А в Указі Президента Віктора Ющенка чорним по білому було сказано: «За вагомий особистий внесок у підвищення ефективності використання автомобільного транспорту, забезпечення будівництва, ремонту й утримання доріг, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня автомобіліста і дорожника постановляю:

Нагородити орденом "За заслуги" II ступеня Харченка Олександра Івановича, начальника Служби автомобільних доріг у Чернігівській області…»

При всьому цьому пан Харченко не уник кримінальної справи, заведеної на нього. Навіть більше, великому будівельнику доріг довелося десяток днів провести… за гратами в СІЗО. Тоді з ним почали «працювати» представники відділу по боротьбі з економічними злочинами УБЕЗ І «світили» нашому героєві зовсім інші судові зали, а не ті, в яких він намагається зараз відстояти своє повернення в крісло начальника.

Проте йому пощастило. Різні ходять чутки – чому таке щастя раптом випало, і чому тодішній прокурор області пан Василевський лояльніше, аніж очікувалося поставився до підозрюваного Харченка. Але сталося те, що сталося, і Харченко опинився хоч і без крісла, зате на волі.

Страшенно дорогі дороги

Отак все гарно починалося для Харченка, а потім кляті перевірки все зіпсували.

Багато тоді говорили і, навіть, писали (здебільшого, в Інтернеті) не лише про те, що вони – перевірки - «кляті» і «замовні», а й інше, а саме – про неефективне використання бюджетних коштів, виділених на ремонт і будівництво доріг в області. Говорили й значно прозоріше – про нахабний дерибан цих самих коштів, про те, як вони «пропливали» повз наші дороги й «осідали» в чиїхось глибочезних кишенях.

Наприклад, набула розголосу історія про те, як за 185 мільйонів гривень, виділених на ремонт доріг, пан Харченко за підтримки покровителів з облдержадміністрації та інших владних структур планував збудувати аж… 70 кілометрів доріг. Нібито нових, і нібито у ті села, до яких вони досі не вели.

Коли ж перевіркою було пораховано кількість мешканців, які живуть у тих «запланованих» селах, з’ясувалося, що загальна їх кількість аж… 1032 особи. Отже, за 185 мільйонів гривень у 2008 році пан Харченко планував побудувати аж 70 кілометрів доріг для тисячі осіб. Чи не задорогі такі дороги?!

Перевіркою було встановлено, що таки занадто дорогі! Це і було однією з причин того, що Харченко втратив посаду…

А от тепер панові Харченку назад у крісло начальника хочеться. Дуже! Мабуть, щоб знову гроші на ремонти старих і створення нових автошляхів по-своєму ділити. Як воно буде, побачимо. А поки що війна за крісло триває…

P.S. Інформація про нашого героя була б неповною, якби ми не згадали про те, що дорога до «хатинки» VIP-класу, в якому проживає пан Харченко, є завжди рівненькою і гладенькою, й не потребує якогось особливого ремонту. А «хатинка» справді нічого собі – і його квартирка у ній площею у 200 квадратних метрів коштує близько 250 тисяч «вічнозелених» (!), і сусіди пристойні – наприклад, колишній губернатор (він же - один з нинішніх очільників обласної організації Партії регіонів) пан Шаповал.

Коментарі (31)

one | 2010-04-19 14:23

Козаченко
111
Решение простое и оно на поверхности. В Украине остались как раковые опухоли и метастазы элементы прощлой системы, по причине которых гибнет Украина, и мы так и не стали за 19 лет частью нормального мира. Автодор в их числе, вернее один из лидеров, вместе с ЖКХ, энергоносителями, медициной и пр. Тот, кто был в развитых странах на автомобиле, понимает что нормальная автомагистраль, это тысячи рабочих мест, налогов и пр. для населения региона, где она проходит. Можно даже не упоминать про транзит, развитие инфраструктуры и пр. У нас автомагистрали таких функций не несут, к примеру при строительстве Киев Одесса, наоборот отгородили все заборами, оставив места лишь для избранных ( Поплавский и пр.), и мест для сбора ГАИ. Две полосы для такой дороги - позор. Отсюда и количество жизней, которые на совести в т.ч. "дорожников".
  Эти системы надо уничтожить, как сделали в Грузии, и с чистого листа построить новые. Другого пути нет. А пока не уничтожите на место старых фигурантов приходят новые, еще жаднее, наглее, умнее, и как пираньи рвут, потому что понимают, по-другому тебя самого сожрут. Потому и суды, процессы и пр.

111 | 2010-04-17 21:48

Козаченко
в городской черте дорогами комунхозоцы заведуют!!!

Козаченко | 2010-04-14 23:43

Дороги і вулиці міст дійсно хренові дуже. Тут час ДАІ взятися за "Шляхтичів".
Губимо збудоване. І в Чернігові заривають в асфальт мільйони, а їдеш вулицями - одні зуботичини. Немає господаря в обласному пристоличному центрі. Будують вілли в Броварах перші особи , там дороги звісно кращі. Ну коли накрадемося паното? Бог не фраєр. Доведеться відповідати перед чернігівцями...

Тетяна | 2010-04-12 14:28

Редактор новин"Хтось із класиків свого часу говорив про те, що, мовляв, у Росії є дві проблеми – дурні і дороги."
Класик недоговорював. Напевно з "політкоректності" або щоб не загриміти до Сибіру. Біда одна-єдина: дурні, що вказують якою дорогою йти.
иван
Молодець, Іване!!!
Все правильно: "...дурні, що вказують якою дорогою йти", ...и дураки, которые послушно идут."
Коли перестануть слухняно ходити, а це неможливо, тоді і зрушень чекати і не тільки в плані доріг...

Геннадий | 2010-04-11 03:01

Чем можно объяснить отсутствие денег на ремонт дорог и одновременным наличием их для приобретения дорогих автомобилей Subaru Legasy. Их как минимум 4 с номерами СВ4001, СВ4002, СВ4003, СВ4004, а может и больше. Получается, выделялись деньги на ремонт дорог, а покупались дорогие автомобили. А при наведение порядка нужно начинать с руководителя. Или это не так?

ТАО | 2010-04-09 23:01

А Харченко слушает да ест..

гость | 2010-04-09 18:59

поморанчевым что и остаёться, только тявкать бред всякий, как шавки поршивые!

one | 2010-04-09 17:54

Вся система Автодора так построена, им нужен процесс, а сама дорога никого не интересует, со времен СССР ничего не изменилость, только наверное красть стали больше. Вы интервью Гуржоса почитайте - сколько денег надо - дорога в бесконечность. Или попросите объяснить суть "ямочного" ремонта в дождь - такое только у нас, ну и в России, где до сих пор не построили дороги до Владивостока.

иван | 2010-04-09 17:34

А лично мне, как водителю, абсолютно все-равно кого к стенке поставить, чтобы дороги лучше стали. Иного способа не вижу...

иван | 2010-04-09 17:28

Редактор новин"Хтось із класиків свого часу говорив про те, що, мовляв, у Росії є дві проблеми – дурні і дороги."
Класик недоговорював. Напевно з "політкоректності" або щоб не загриміти до Сибіру. Біда одна-єдина: дурні, що вказують якою дорогою йти.
Как ни крути, а бед все равно две...
"...дурні, що вказують якою дорогою йти", ...и дураки, которые послушно идут.

читатель | 2010-04-09 11:43

 лошь сплошная!!! за такую статью господину Гречке и пошее не мешало бы дать!!!

Партийный | 2010-04-09 11:30

"і сусіди пристойні – наприклад, колишній губернатор (він же - один з нинішніх очільників обласної організації Партії регіонів) пан Шаповал."
  Автор поинтересовался хотя бы, является ли Пан Шаповал одним из лидеров ПР. Тогда бы и узнал, что он даже уже в партии не состоит, тем более не является ее лидером в Черниговской области

ГАК | 2010-04-09 10:19

ЧитачУ***м оказался сам В Гречко, тобиш автор.
Он даже не знает, что в Индию на рыбалку даже дурак не поедет.
Сказочник он - этот Гречка! А народ - уши развесил. Сам то он чего хорошего сделал? Наклёпы писать - дело не хитрое.
А ЩО, ЯК ВІН ТАМ В ІНДІЇ, ЛОВИВ НА ЖИВЦЯ - КРОКОДИЛА ????

Андрій | 2010-04-09 09:29

салат из фактов и домыслов, составленных в нужной автору последовательности... неправильно названа даже должность фигуранта статьи - это очень хорошо говорит о "качестве" подготовки материала... хочется сказать только одно - хотел бы, шоб автор побыл одним из этих "всего 1032" человек, которые до сих пор живут в сёлах, к которым полгода доехать только на тракторе можно... в прямом смысле слова "трактор", а не переносном - к этим сёлам ВООБЩЕ нет дорог... и лучше шоб ему при этом было лет 70 и у него схватило сердце... вот тогда бы я посмотрел на его рассуждения о "всего 1032" людях и выброшенных миллионах...

*** | 2010-04-08 22:57

*** Жаба давит конечно многих по поводу Харченко - хотя я думаю то колличество откатов которое получил г-н Ляшко курируя Автодор в сравнение не идет. Ну а автору советую сравнить дороги черниговские которые были построены во времена т.с. Харченка например с дорогами полтавскими и днепропетровскими, а еще лучше с луганскими и сумскими. Я был на прошлой неделе - Уних их(дорог) просто не осталось. А людей "травить" не надо, палка о она два конца имеет...100%

Редактор новин | 2010-04-08 22:38

Юрій
Стас
Та які жарти... Це і без жартів відомо.

Стас | 2010-04-08 22:32

Юрій
А ты пойди поработай рабочим! Покидай асфальт лопатой! Пользы больше от тебя будет! А у рабочих может одна радость - пошутить. Но ты шуток не понимаешь,,,,,,

Дмитрий | 2010-04-08 22:24

На месте пана Х,,ка - подал бы в суд на газету за клевету. Пусть возмещают весь автопарк и самолёт в придачу!

Прохожий | 2010-04-08 22:18

А самолёт-то где зарегистрирован? Может лучше проверить, а потом писать?

слушатель | 2010-04-08 21:35

Спасибо автору за статью. У нас как известно почитают обиженых , вот и здесь нас красиво пытаются заставить пожалеть за "счастливыми" оранжевыми днями. А судя по данным приведенным здесь , не обошлось без источника тесно связанного с выше описаной организацией и в последнее время сильно обиженного. Может поискать корень зла здесь?

Raaassotto | 2010-04-08 20:31

Спасибо за статью !

владимир владимирович | 2010-04-08 19:34

желтая статейка все неправда зайдите на закрытые сайты гаи за х/////ко зарегистрирован один автомобиль дефендер а вот самолет у него есть и числится за ним с 2000 года самолет джетта стоимостью 12 млн дол

Читач | 2010-04-08 19:32

У***м оказался сам В Гречко, тобиш автор.
Он даже не знает, что в Индию на рыбалку даже дурак не поедет.
Сказочник он - этот Гречка! А народ - уши развесил. Сам то он чего хорошего сделал? Наклёпы писать - дело не хитрое.

Пандочка | 2010-04-08 19:13

Для начала не мешало бы четко изучить структуру Облавтодора и Службы автомобильных дорог в Черниговской области и особенно кто и когда, на каких должностях работал. А то В.Гречко пишет с **** и не утруждает себя проверкой "***го материала", в расчете на "большие уши" среднестатистических читателей. А дороги и вправду развалены!!! А их надо строить и не только по случаю Евро-2012, а сегодня и немедленно, т.к. область занимает "ПЕРВОЕ С КОНЦА" место в Украине по количеству населенных пунктов, которые не имеют подъездов с твердым покрытием к селам. А красивые рассказки про количество проживающих в этих селах очень напоминают заученные заявления партийных оппонентов. А им и удалось растащить эти 185 млн.грн. по своим избирательным участкам, не построив ни одного километра дороги. Правда в кресле начальника Службы автодорог сидел ..... другой.

Читач | 2010-04-08 16:15

Ну й що з цього? Черговий раз ткнули пальцем на кого гавкати?
Собака гавкає а караван іде - ще й така приказка є...

P.S. | 2010-04-08 15:59

Николай
Это - не чинуши, а государственные люди да еще и при исполнении служебных обязанностей. Только обязанности у них заключаються в том, что бы таким образом "откатать" себе да вышестоящему начальству денежных средств из бюджета. По такой схеме у нас строится все за счет бюджета, начиная от жилья и заканчивая канализацией. Поэтому и рвется герой статьи обратно в кресло начальника - ВОРОВАТЬ. Как с этим бороться - только опыт Адольфа Гитлера правильный - возле каждой ямы вешать ответственных должностных лиц.

Николай | 2010-04-08 15:19

Несколько лет назад наблюдал такую картину. Куча чинуш открывают дорогу Новые Ярыловичи - Киселивка (последний поворот направо перед границей с Беларусью). Там, короче, только оркестра не хватало. Через год поехали туда по грибы. По годовалой дороге можно было проехать только очень смелым людям.:)) По всему полотну конкретные, нет не выбоины и не ямы, а ПРОВАЛЫ площадью в пару десятков метров каждый и глубиной в 1,5-2 метра. А в срезе насыпи один песок. Без щебня... И все те же чинуши на обочине, только теперь в роли чрезвычайной комиссии, подсчитывают во сколько обойдется капремонт.

Семен | 2010-04-08 14:42

Не понятно только одно - зачем сейчас судиться? "Братва" пришла к власти, отстегни деньжат - и все проблемы решены. За деньги у них можна купить любую должность. Дорог у нас уже давно нет - есть направления для движения. А налоги мы платим лишь для того, что бы такие Хар***ки строили себе дворцы и покупали приличные машины. Но в нашей стране это - норма. И вряд ли кто-то будет с этим бороться, мы же не какие-нибудь там киргизы.

Редактор новин | 2010-04-08 14:19

"Хтось із класиків свого часу говорив про те, що, мовляв, у Росії є дві проблеми – дурні і дороги."
Класик недоговорював. Напевно з "політкоректності" або щоб не загриміти до Сибіру. Біда одна-єдина: дурні, що вказують якою дорогою йти.

ТАО | 2010-04-08 14:16

Вот урод этот ***ко!
Дороги у нас - это просто унижение.
Теперь становится понятно, куда деваются деньги, которые я плачу каждый год на якобы ремонт дорог...

Юрій | 2010-04-08 13:59

Мав одного разу розмову із знайомим "рядовим" працівником "Чернігівавтодор". Питаю-, а навіщо ж ви латаєте дорогу у дощову погоду, а він і відповідає,- якщо у гарну погоду будемо латати, то довго асфальт стояти буде(!!!).Кажу , а що в цьому поганого, на , що почув таку відповідь,- якщо зробимо асфальт "добре", то наступного року у нас роботи НЕ БУДЕ!!!! І такої думки напевно дотримуються не тільки прості роботяги автодору, бо все таки вказівки їм хтось дає...
закрити