
Відзвітували керівники цивільного захисту Чернігівської області
Підбити підсумки роботи в 2009 році і визначити завдання на рік нинішній зібралися сьогодні керівники служб і підрозділів цивільного захисту Чернігівської області.
Начальник обласного управління з надзвичайних ситуацій Вячеслав Рига і начальник Головного управління МНС в Чернігівській області Віктор Джунь доповіли про підсумки діяльності очолюваних ними служб у минулому році.
Разом з тим, незважаючи на ряд організаційних і практичних заходів, минулого року на Чернігівщині виникло 12 надзвичайних ситуацій (проти 15 в 2008 році).
На 26,9% знизилась кількість надзвичайних подій та склала 1018 випадків, з яких: 856 – у транспортній сфері, 75 – на водоймах, 11 – у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини, 3 – на виробництві, по одному – у сфері життєзабезпечення та в побуті.
Також зафіксовано 68 випадків виявлення та знешкодження боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни. Внаслідок надзвичайних ситуацій та подій загинуло 219 і травмовано 1062 людини (відповідно на 30% і 20,6% менше, ніж у 2008 році).
Найрезонанснішими надзвичайними подіями минулого року стали розгерметизація залізничної цистерни з соляною кислотою на станції Чернігів, падіння автомобіля «Мерседес-Бенц» у Десну поблизу села Вишеньки Коропського району, гасіння великих лісових пожеж на території Семенівського та Чернігівського районів і торф’яної пожежі поблизу с. Косачівки Козелецького району. У цей же ряд можна поставити і хвилю захворювань на грип у листопаді, яких було удвічі більше ніж зазвичай кожного року.
Щодо пожеж, то у 2009 році їх в області виникло 1255, що на 1,6% більше, ніж у 2008-му. Вогнем знищено 127 будівель, 623 тонни зернових культур, 526 тонн грубих кормів, 21 одиницю техніки та 63 голови худоби. Внаслідок пожеж загинуло 107 (мінус 8,5% до 2008 р.) та травмовано 24 особи.
Залишається досить високою кількість загиблих на водоймах області. Торік потонуло 79 чоловік, з них 13 дітей. Головна причина трагедій – нехтування правилами поведінки на воді. З метою запобігання подібним трагедіям створена і діє програма захисту людей на водоймах, розрахована на 2009-2011 роки.
Незважаючи на зменшення кількості трагічних випадків, Чернігівщина продовжує мати один з найвищих у державі показників загибелі людей. При цьому слід відзначити, що значну частину нещасних випадків спричиняє вживання алкоголю.
Серед факторів, що негативно впливають на стан цивільного захисту в регіоні, можна відмітити наступні. На Чернігівщині налічується 697 потенційно небезпечних об’єктів, з них 186 мають підвищену небезпеку. В області розміщено 26 хімічно-небезпечних об’єктів, тому населення знаходиться під загрозою впливу можливого ураження отруйними речовинами. Небезпека пов’язана, насамперед, з відсутністю засобів індивідуального захисту.
Гостро стоїть питання щодо проведення роботи по улаштуванню систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій на цих об’єктах. Так, упродовж минулого року тільки на 6 підприємствах із 26 розроблені та погоджені у встановленому порядку відповідні проекти, а монтажні роботи по влаштуванню вказаних систем взагалі не ведуться на жодному з них.
Викликає занепокоєння стан захисних споруд цивільного захисту на об’єктах і в населених пунктах області. Більше 60% з них не готові до використання за призначенням. Найгірше становище склалося у Бахмацькому, Ічнянському, Менському, Семенівському, Талалаївському і особливо Куликівському районах.
У відповідності до розпорядження Кабміну України, у 2010 році заплановано проведення технічної інвентаризації всіх захисних споруд цивільного захисту як об’єктів нерухомого майна. Згідно плану заходів з підготовки та проведення інвентаризації до 30 березня поточного року необхідно укласти з бюро технічної інвентаризації договори про виготовлення технічної документації на ці споруди. Але у зв’язку з відсутністю державного бюджету на 2010 р. і відповідного фінансування, виконання цих заходів знаходиться під загрозою зриву.
Не може не турбувати факт неналежного забезпечення підрозділів МНС необхідними матеріально-технічними засобами. Сьогодні 90% пожежної техніки вичерпали свій ресурс і підлягають списанню. Внаслідок цього зростають витрати на обслуговування і ремонт автомобілів. Гостро стоїть питання придбання паливно-мастильних матеріалів. У минулому році дані витрати практично не були профінансовані, не кращі перспективи обіцяє і 2010 рік.
Крім того, потрібна спеціальна техніка для ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій: комплекти гідравлічного, пневматичного та механізованого аварійно-рятувального обладнання, засоби рятування на воді, підвісні рятувальні системи з лебідкою для рятування людей з висоти та з глибини, апарати на стисненому повітрі, компресорне обладнання для їх заправки тощо.
Якщо служба буде укомплектована всім необхідним обладнанням та технікою, то допомога населенню надаватиметься на більш високому професійному рівні.
Перед учасниками зборів також виступили представники служб і підприємств, які мають безпосереднє відношення до цивільного захисту населення: управління охорони здоров’я, ВАТ «Чернігівобленерго», ВАТ «Чернігівгаз», Деснянського басейного управління водних ресурсів та інших.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8018 |
Посилання до теми:
14.01.2010 Три трупи на дні ріки – наслідок пияцтва. ВІДЕО
14.09.2009 Ліквідація витоку кислоти на залізничній станції Чернігів. ФОТОрепортаж
8.12.2008 Викид аміаку в Чернігові: Двоє постраждалих. ФОТО МНС
6.11.2008 Виток аміаку на Чернігівщині ліквідовано. ФОТО МНС
23.08.2008 700 тисяч погорільцям Косачівки
23.04.2009 Зухвалий палій тероризує селище. Відео
Коментарі (1)
читач | 2010-02-03 17:32