Чорнобильські програми в дії (ФОТО)
Напередодні 19 річниці аварії на ЧАЕС Чернігівську область відвідав Олександр Капітула, який до недавнього очолював державний комітет України з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (указом Президента від 20 квітня 2005 рок №681/2005 комітет ліквідовано ї його функції перейшли до МНС України).
Він привіз для області таке вкрай необхідне для діагностики і лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи медичне обладнання. 6 електрокадиографів, 3 ультразвукових переносних апарати, один електроенцефолограф, по одному гемотологічному та біохімічному аналізатору по "Програмі медикосанітарного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катострофи" придбало МНС України.
Всього тринадцять одиниць медичного обладнання загальною вартістю більше мільйона гривень. Олександр Капітула зустрівся у Чернігівському обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення з медичними працівниками цього ж центру, Чернігівських районної, міської лікарні №2, обласної лікарні, Ніжинської, Ріпкинської та Остерської районних лікарень, де буде працювати це обладнання. Також на зустрічі були присутні представники громадських Чорнобильських організацій. Лікарі подякували за турботу і піклування безпосередньо Олександра Георгійовича та МНС України. О Капітула підкреслив, що це медичне обладнання за минулий рік, в цьому році ще надійте партія необхідної апаратури.
А о другий половині дня О. Капітула прибув в с. Неданчичи Ріпкинського району, яке відноситься до ІІІ зони радіаційного забруднення. По Чорнобильській будівельній програмі та програмі ООН "Відрордження і розвиток" в експлуатацію здавалась друга черга газифікації села. Перша черга газифікації була здана в експлуатацію наприкінці минулого року. Газопровід довжиною 1,8 кілометра забезпечить газом 14 житлових будинків приватного сектору, будівлю сільради, місцевий фельдшерсько-акушерський пункт та два двоповерхових житлових будинки на 16 квартир.
Олександра Георгійовича зустрічали з хлібом-сіллю. В центрі села для всіх запрошених гостей та місцевих жителів, які зібрались на урочистості, лунала музика живого оркестру. З привітальними словами до присутніх звернулись О. Капітула, начальник управління у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Чернігівської облдержадміністрації В. Булат, голова Ріпкинської райдержадміністрації Ю. Лемішко, керівник Чорнобильської програми ООН "Відродження та розвитку" П. Залустян та Неданчичський сільський голова О. Пігор.
До речі, в селі створена і діє своя громадська організація "Відродження", до якої входить 179 сімей. Вони приймали активну участь у будівництві газопроводу. Кошти ж на другу чергу газифікації села в сумі 182 тис. грн. надійшло по Чорнобильській будівельній програмі з МНС України, 60 тис. грн. профінансувало програма ООН, а 35 тис. грн. – сільська рада. Урочисто запалили факел голова Ріпкинської райдержадміністрації Ю. Лемішко та сільський голова О. Пігор. На завершення для всіх присутніх прозвучав імпровізований концерт.
А в найближчому майбутньому – третя черга газифікації села, яка передбачає охопить всі адміністративні та житлові будинки.
ФОТО:
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4996 |
Додати коментар: