Останнє оновлення: 18:21 субота, 21 травня
реєстр
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / Безоплатних «Доступних ліків» стало більше
Безоплатних «Доступних ліків» стало більше

Безоплатних «Доступних ліків» стало більше

За інформацією Національної служби здоров’я в Україні затверджено новий реєстр ліків, які можна отримати безоплатно чи з частковою доплатою, у ньому тепер на вісім препаратів більше. Зараз програма «Доступні ліки» охоплює 264 лікарських засоби. Серед них: 200 – для лікування серцево-судинних захворювань; 48 – для лікування діабету ІІ типу; 15 – для лікування бронхіальної астми; 1 – для лікування ревматичних хвороб.

У списку 60% ліків українських виробників, решта – іноземні (Угорщина, Німеччина, Румунія, Польща, Швейцарія, Франція, Ізраїль, Індія). «Доступні ліки» отримують уже понад 2,3 млн пацієнтів, 61% із них – люди, старші за 65 років, які завдяки програмі реімбурсації зменшили витрати на лікування.

Нагадаємо, що «Доступні ліки» можна отримати за електронним рецептом. Електронний рецепт на «Доступні ліки» – це документ, який створюється в електронній системі охорони здоров’я та дає можливість отримувати лікарські засоби безоплатно чи з незначною доплатою за програмою реімбурсації «Доступні ліки».

Для пацієнта електронний рецепт надходить у вигляді СМС повідомлення, яке містить інформацію про номер рецепту та код підтвердження. Якщо у вас немає мобільного телефону, не хвилюйтеся. Такий рецепт ви отримаєте роздрукованим у вигляді інформаційної пам’ятки, яка міститиме не лише номер рецепту та код підтвердження, а й інформацію про виписані ліки та частоту їх приймання. Таку ж інформаційну пам'ятку на вимогу пацієнта лікар повинен роздруковувати.

 

Перелік аптек можна дізнатися на дашборді «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки»)»: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map чи зателефонувавши до контакт центру НСЗУ за номером 16 77.

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На Чернігівщині СБУ виявила схрон російських боєприпасів

SVOBODA.FM