Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Суспільство
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / У Чернігові з'явиться вулиця Олександра Мацієвського
У Чернігові з'явиться вулиця Олександра Мацієвського

У Чернігові з'явиться вулиця Олександра Мацієвського

Члени комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища Чернігова розглянули черговий пакет топонімів, рекомендованих до перейменування. Його винесуть на розгляд депутатів Чернігівської міської ради під час найближчого засідання сесії, під час якого і буде затверджуватися остаточне рішення.

 Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради. 

Під час засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища Чернігова внесли пропозицію назвати одну із вулиць у місті іменем Героя України Олександра Мацієвського. 

"Беззбройний полонений, якого окупанти стратили за слова «Слава Україні!» став одним із символів українського опору, сміливості та нескороненості нашого духу.

Україна остаточно встановила особу службовця ЗСУ, якого росіяни розстріляли після слів «Слава Україні!». Це снайпер 163-го батальйону 119-ої окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорович. Вчора Президент України присвоїв йому звання Герой України. 

Вважаю, що в Чернігові має з‘явитися вулиця Олександра Мацієвського", - аргументував свою пропозицію під час комісії в.о. міського голови Олександр Ломако. 

Під час обговорення було прийнято рішення рекомендувати перейменувати вулицю Миколи Попудренка на Олександра Мацієвського

Довідково.

Служба безпеки України встановила, що українським військовим, якого розстріляли після слів "Слава Україні!", був снайпер 163-го батальйону 119-ої окремої бригади ТРО Чернігівської області Олександр Мацієвський.

Про це у відомстві повідомили 12 березня 2023 року. Остаточно підтверджено дані героя після комплексу слідчих дій, які включали спілкування з рідними та побратимами загиблого, а також опрацювання фото- та відеоматеріалів. Крім того, СБУ отримала висновок судової портретної експертизи, якою підтверджено, що військовий на відео – саме Олександр Мацієвський.

Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецької області. Як вдалося встановити СБУ, Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM