
Страхування для учнів ліцею 32 під партійним брендом в Чернігові
Напередодні місцевих виборів 2020 Віталій Гриць бізнесмен, благодійник та член партії «Рідний Дім» за власний кошт зробив страхування для учнів молодших класів 32 ліцею в Чернігові від нещасних випадків на 10 000 гривень та на випадок захворювання на COVID-19 ще на 10 000 гривень. Пам’ятки для батьків, щодо страхування містять логотип партії «Рідний дім, через що розгорнулася дискусія у соціальній мережі Facebook громадські активісти.
ОПОРА дізнавалась подробиці та отримала офіційний коментар стосовно ситуації.
На постері розміщена інформація щодо страхування школярів від нещасного випадку, брендована логотипом та слоганом політичної партії «Рідний дім». Нагадаємо що це партія діючого міського голови Чернігова, який ймовірно буде балотуватись на другий термін. На самому постері зазначено, що вартість страхового полісу оплатив власним коштом Віталій Гриць:
Представникам ОПОРИ вдалось отримати офіційний коментар від Віталія Гриця: «(перекл. укр.) Я ініціатор, я зустрівся з вчителями початкових класів 32 ліцею… В них є групи в Вайбері – де вони написали, хто бажає аби їх дитину застрахували. Дітей масово ніхто не збирав, хто виявив бажання (серед батьків ред.) – тим я оплатив страхування… Можливо буду балотуватись, все може змінитись… Тестуємо різні способи, що тут незаконного…Це все дуже корисно, я вважаю. Вчителі мене знають, цій школі я багато допомагав, тут навчаються мої сини…Цій школі вже допомагаю 15 років… Не сподобалось їм, що я логотип партії поставив на пам’ятках для дітей, яка не є офіційним документом…»
Коментує ситуацію радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Костянтин Куценко: «Відповідно до ст.1 ЗУ «Про рекламу» – політична реклама – інформація у будь-якому вигляді, поширена в будь-якій формі, яка має на меті популяризацію діяльності політичної партії (організації партії), привернення уваги до діяльності політичної партії (організації партії) та її позиції щодо питань загальнодержавного (місцевого) значення. До політичної реклами належать також використання символіки або логотипів політичних партій (організацій партій), повідомлення про підтримку політичною партією (організацією партії) видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах політичної партії (організації партії). Цей постер містить дані про порядковий номер договору страхування, представника страхової компанії, партійну символіку та інформацію про особу що оплатила такі послу і ймовірно оплатила виготовлення такого інформаційного постеру. У випадку якщо інформація про оплату постера Віталієм Грицем підтвердиться, то такі дії можуть бути розцінені як здійснення фінансування діяльності політичної партії шляхом надання їй внеску. В такому разі політична партія має відобразити такий внесок у своєму щоквартальному звіті який вона має подавати до НАЗК. При виявленні факту не внесення таких відомостей до звіту, НАЗК може в таких дія вбачати можливі ознаки порушення ст.212-21 КУпАП».
Нагадуємо, що офіційно виборчий процес на місцевих виборах розпочинається 5 вересня 2020 року – за 50 днів до дня голосування, відповідно до ч. 1, 5 ст. 195 Виборчого кодексу України, згідно з календарним планом, що міститься у додатку до Постанови ЦВК №163 від 8 серпня 2020 року.
Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 2407 |
Посилання до теми:
2.09.2020 Перші вибори до районних рад на Чернігівщині: нові адміністративні центри – нові ради
1.09.2020 Через місцеві вибори школярів можуть відправити на додаткові канікули
11.08.2020 Чи можливі демократичні та чесні місцеві вибори?
3.09.2020 Соколов балотуватиметься на посаду міського голови Чернігова від «Нашого краю»
10.08.2020 ЦВК призначила на 25 жовтня перші вибори депутатів та голів різних рівнів
14.08.2020 Вибори починаються: у Чернігівській області сформовано 22 виборчі комісії
Додати коментар: