Останнє оновлення: 18:55 вівторок, 19 червня
Позиція*
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / «Амнезія» Кириченка: профільний заступник мера Чернігова оприлюднив неправдиву декларацію
 «Амнезія» Кириченка: профільний заступник мера Чернігова оприлюднив неправдиву декларацію

«Амнезія» Кириченка: профільний заступник мера Чернігова оприлюднив неправдиву декларацію

Останнім часом антигероєм багатьох скандальних історій і критичних публікацій у чернігівських ЗМІ виступає вже всім відомий посадовець – заступник міського голови Олександр Кириченко.

Зважаючи на численні спроби звинувачень в корупції та підозри у зловживанні службовим становищем, я вирішила проаналізувати статки цього чиновника.

Для цього не треба наймати секретних агентів чи втиратися в довіру до профільного заступника або ж «наближених до нього». Усе дуже просто та відкрито.

«Чарівною паличкою» в цьому випадку виступає декларація. І навіть не одна, а дві – декларація про доходи Олександра Кириченка за 2015 рік, яку він розмістив на офіційному сайті Чернігівської міської ради (декларація № 1) й електронна декларація за той самий 2015 рік (декларація № 2). Порівнюючи ці два офіційні документи, які за логікою мають бути ідентичними, я виявила чимало цікавого. Навіть не так – я виявила цілу купу відмінностей.

Варіант «для бідних»: декларація на сайті Чернігівської міської ради

Якщо пробігтися по вершечках декларації, яку Олександр Кириченко опублікував на сайті мерії, то нічого особливого там немає. Декларація майже пуста. Хіба що трохи ріже око графа «Загальна сума сукупного доходу». Там вказана кругленька сума – понад 1 мільйон гривень. Щоправда, з них лише 25 856 гривень – це заплата.

Йдемо далі. Графа «Відомості про нерухоме майно.

Як бачимо, згідно з цією декларацією, Олександр Кириченко володіє лише квартирою (169 метрів квадратних). З автопарком (за даними «муніципальної» декларації) в заступника мера теж справи сутужні – тільки мікроавтобус «Volkswagen Transporter».

Далі – деклараційна пустка. Все. Немає нічого. Нічим більше не володіє чиновник. Принаймні, так вказано в декларації № 1.

Варіант «для заможних»: е-декларація

А тепер – і тут звучить барабанний дріб! – трохи цікавинок і пожвавлення!

Аналізую е-декларацію. Тут уже справи значно цікавіші. Виявляється, Олександр Кириченко володіє не лише 1 квартирою, а й земельними ділянками, цехом із виробництва ковбас і навіть будинком вартістю 1,5 мільйона гривень (щоправда, елітний маєток записаний на дружину).

електронна декларація

Тепер переходимо до автомобілів. З’ясувалося, що Олександр Кириченко не лише в мікроавтобусі (вказав у декларації № 1) катається. У декларації № 2 фігурують вже 4 машини: той же «Volkswagen», «Toyota Rav4», «Toyota Сamry» 2012 року випуску (записана на дружину) і ще одна Toyota Camry 2015 року випуску (право на користування, згідно з договором фінансового лізингу).

Також Олександр Кириченко має 100 % корпоративних прав на ТОВ «Натур-Екопродукт» (фірма спеціалізується на виготовленні та продажу м’ясних виробів). В електронній декларації також вказано, що заступник мера Чернігова тримає в себе дома готівкою 176 500 доларів. Він також взяв у борг у своєї дружини 900 000 доларів.

Отакі маємо контрасти. Що ж це виходить? А виходить, що Олександр Кириченко збрехав і на сайті муніципалітету розмістив неправдиву декларацію. Адже в електронній декларації вказано значно більше даних.

За словами чернігівського юриста Олександра Постоя, за умисне внесення неправдивих відомостей до декларації посадовець ризикує бути притягнутим як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

«Так ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, внесла до декларації неправдиві відомості, то на неї повинне бути накладене стягнення у виді штрафу від 17 000 до 42 500 гривень. Проте це стягнення застосовується лише до посадовців, статки в декларації яких відрізняються від реальних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат.

Якщо ж вартість об’єктів декларування відрізняється від реальної їх вартості більше ніж на 250 мінімальних заробітних плат, то посадову особу може бути покарано штрафом від 42 500 до 51 000 гривень або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Це передбачено ст. 366-1 Кримінального кодексу України», - пояснив Олександр Постой.

Отакі справи. Логічно, що на ці факти повинні відреагувати і правоохоронні органи, і, звісно ж, громада.

Коментарі (5)

133178 | 2016-11-29 18:50

Дивно читати е-декларації наших чиновників. От наприклад: військові льотчики-пенсіонери просто жебракують на свої пенсії, а невдаха-льотчик Куліч, який голова Чернігівської ОДА, просто шикує, судячи з його декларації... То може не варто захищати Батьківщину? Вигідно красти?

TNI | 2016-11-29 16:22

Я не знаю за інших, мабуть там не один він такий. Але особисто знайомий з ним, тому і стверджую, що він дуже самовпевнена, "втративша береги" істота, яка прийшла на це місце 100% красти, а не для міста щось корисне робити! Навіть, якщо заказуха, то після його покарання на одного непотріба менше буде у владі!

жанна | 2016-11-29 14:35

не скажу нічого про кириченка. якщо так пишуть,значить, має місце бути. Але. Він один такий? давайте вже тоді про всіх! а так виглядає як чиста заказуха (враховуючипопередні публікації з завидною регулярністю. давайте, витягніть на світ божий всіх! а чому мовчок про ШБУ 14 (чи як там правильно), яке виграло тендери на ремонт проспекту миру, інших вулиць? де асфальт? складається враження, що основне завдання було зняти гранітні бордюри, ну і отримати бюджетні гроші. і все!!!!!!

Terikon | 2016-11-29 14:05

Конечно будут ложить, если нюхать и ничего не делать! Вот поэтому журналисты правильно и делают, что Кириченко подсветили слегка. Это существо и так в дерьме за свои подвиги, если они станут достоянием общественности и контролировать ход всех судебных процессов где Сашко фигурирует, то может пукан у него репнет и пойдет нафиг с прибыльной должности в Рудку картошку садить. Его там место!

я | 2016-11-29 10:23

ну и толку...ложили на нас эти чиновники большую и зловонную кучу
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Чи осучаснять сквер поблизу Чорної могили?

Віталій МЕДВЕДЬ

RedTram
Загрузка...
Північний вектор