Останнє оновлення: 12:46 п'ятниця, 1 грудня
Світле майбутнє™
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / «Амбіції» Чернігова на 2017 рік: підвищення тарифів, «оптимізація» ПТУ і 12 тролейбусів
«Амбіції» Чернігова на 2017 рік: підвищення тарифів, «оптимізація» ПТУ і 12 тролейбусів

«Амбіції» Чернігова на 2017 рік: підвищення тарифів, «оптимізація» ПТУ і 12 тролейбусів

Сьогодні, 15 листопада, на розсуд виконкому Чернігівської міськради представлять проект програми економічного і соціального розвитку на 2017 рік.

Документ був оприлюднений за день до його розгляду, а тому вашій увазі – побіжний огляд одного із головних документів, який визначатиме життя громади Чернігова.

Одразу зазначимо: проект до його затвердження на бюджетній сесії 30 листопада, найімовірніше, зазнає істотних змін після доопрацювання у депутатських комісіях. Очевидно також, що не на все заплановане стане коштів у міському бюджеті.

Поза тим, проект програми є доволі цікавим з точки зору того, які «амбіції» команда Владислава Атрошенка планує повертати Чернігову у 2017 році.

Також зазначимо: ми намагалися не перераховувати видатки, які стосуватимуться вже попередньо затверджених міських програм (сприяння створення ОСББ, покращення доріг у приватному секторі тощо).

Тарифи, бюджетники та реорганізація ПТУ

Попри передвиборчі обіцянки Владислава Атрошенка знизити комунальні тарифи як мінімум на 10 відсотків за рахунок прибирання корупційної складової, нова міська влада у 2017 році планує вже вдруге підвищити тарифи. Після збільшення квартплати у 2016 році в програмі 2017 року серед пріоритетних завдань значиться приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня, що забезпечує відшкодування всіх економічно обґрунтованих планових витрат на їх виробництво. У віданні міської ради безпосередньо перебувають комунальні послуги на обслуговування будинків від ЖЕКів, а також КП «Чернігівводоканал».

У той же час пропонується скоротити кількість працівників бюджетних установ та реорганізувати(читай, обєднати декілька в одне) мережу чернігівських ПТУ, фінансування яких лягло на міський бюджет.

Що ж до керівників комунальних підприємств, то їх пропонується додатково стимулювати(припускаємо, гривнею, а не стусанами – ред.), щоб вони більш ефективно працювали на благо чернігівської громади.

Нові КП та Кордівка не РЛП

У програмі передбачено створення у Чернігові двох нових комунальних підприємств: Інституту розвитку міста, яке займатиметься залученням інвестицій, та комунального закладу «Чернігівський туристично–інформаційний центр». Такої очікуваної «Муніципальної поліції» у планах на наступний рік нема.

У сфері земельних відносин найбільший подив викликає розроблення так званої «Концепції Генерального плану», до якої, як передбачає громадський активіст Олександр Гашпар, великі забудовники прагнуть протягнути свої пропозиції щодо забудови центру міста.

Пропонується також нарешті втілити у життя комплексну схему розміщення МАФів, реклами та літніх майданчиків

Також у програмі передбачено і розробку проекту лісопарку «Кордівка» з міським садом. Зазначимо, громадські активісти та захисники зеленої зони виступали категорично проти такої ініціативи управління архітектури, пропонуючи створити РЛП за зразком Ялівщини.

Ремонти та будівництво

Суттєвий(якщо не найбільший) шматок бюджетного пирога у наступному році у цій сфері, очевидно, дістанеться ремонту доріг. У проекті програми передбачено капітальний ремонт одразу 16 відрізків вулиць.

Це ділянки доріг: вул. Рокоссовського від вул. Шевченка до проспекту Перемоги, від мосту через р. Десна до Катерининської церкви, проспекту Перемоги від вул. Олександра Молодчого до площі Перемоги, вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Ціолковського, проспекту Миру від вул. Льотної до заїзду на с. Полуботки, вул. Гонча від вул. Родимцева до вул. Коцюбинського, вул. Шевченка від вул. О. Дундича до знаку Чернігів, вул. Красносільського від вул. Незалежності до вул. Андрусінка, доріг вулиць Молодчого, Лісковицька, Київська, Гетьмана Полуботка, Берегова, Музична, Толстого, Мстиславська. Що позитивно, при ремонті кожної дороги передбачається проектування велодоріжок.

А ми ж лише нагадаємо, що останні 6 тендерів на ремонт чернігівських доріг виграло таке собі ТОВ «ШБУ-14», повязане із Владиславом Атрошенком. Незмінним та єдиним конкурентом на торгах було менське шляхо-ремонтне будівельне управління №82, яке дивним чином програвало всі торги, відстаючи на якихось 5 тисяч гривень та навіть не намагаючись скласти конкуренцію.

Також наступного року планується встановлення у Чернігові 3 нових світлофорів, реконструкція Алеї Героїв, ремонт багатостраждальної «підземки» біля готелю «Україна», яку, попри обіцянки, так і не відремонтували у цьому році та ремонти фонтанів.

Лампочкову «справу Кириченка» продовжать і в наступному році. В рамках відповідної програми буде замінено майже 1200 світильників на світлодіодні по вулицям: Шевченка, Рокосовського, Героїв Чорнобиля, 77 Гвардійської дивізії, Святомиколаївській, Серьожнікова, Мазепи, Космонавтів, Толстого, Доценка, Генерала Бєлова та Гагаріна.

До «амбіцій» міської влади входить і вирішення питання із дитячим садочком по вулиці Коцюбинського 50а, приміщення якого належить «Укртелекому». У довгій історії, пов’язаній із незрозумілим вкладанням бюджетних коштів в ремонт приватної будівлі попереднім керівництвом управління освіти зараз розбираються правоохоронці, а в програмі планується вже наступного року відкрити дитсадок на 220 місць.

Також планується зробити перший крок до розширення 35 школи, а саме: розробити документацію на прибудову додаткового корпусу. Передбачена і розробка документації щодо побудови школи на Бобровиці.

За рахунок кредитних коштів хочуть утеплити 9 шкіл, 7 садочків та денний стаціонар міської дитячої поліклініки №2

На 7 мільйонів гривень, якщо вірити проекту, затягне реконструкція стадіону «Локомотив», що по вулиці Жабинського.

Транспорт

«Розумні» зупинки, GPS-трекери у транспорті, звукове та текстове оголошення зупинок у транспорті та оплата проїзду електронним квитком і пільги за Муніципальною карткою – все це планується вводити у транспорті.

Чернігівському тролейбусному управлінню хочуть закупити 12 тролейбусів та 10 автобусів великої місткості.

«Оптимізація» медицини

У медицині пропонується подальша оптимізація ліжкового фонду. Нагадаємо, саме під таким формулюванням цього року пропонувалося об’єднати із 1 міською лікарнею, а, фактично, закрити, 4 міську лікарню на Шерстянці, що призвело до протестів як лікарів, так і жителів мікрорайону.  

Інновації і туризм

Наступного року міська влада планує подальше впровадження «Єдиного розрахункового центру», так званої єдиної платіжки, працювати з яким не хочуть ряд підприємств-надавачів комунальних послуг, про що озвучувалося неодноразового.

У галузі туризму пропонується, зокрема, виготовлення електронної карти міста, мобільного гіда по Чернігову та збільшення кількості вільних Wi-Fi-зон.

А для журналістів та всіх, хто користується веб-порталом міськради, обіцяють розробити новий сайт.

* * *

Владислав Атрошенко у статусі кандидата на посаду міського голови так говорив про корупційну складову і зменшення тарифів:

атротендер мерство

Коментарі (2)

Вася | 2016-11-15 21:07

Правильные пацаны обычно за базар отвечают.

Горожанин | 2016-11-15 11:12

Дурак думкою багатіє
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  AWARDS Rebeka Mikhaeli випустила пісню-маніфест залежних стосунків

SVOBODA.FM