
Жінки «витрусили» з «Відродження» 90 тисяч на бомжів
90 тисяч гривень на харчування до кінця року та придбання необхідної побутової техніки отримає Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних.
Грант на таку суму в Міжнародному фонді «Відродження» виграв Чернігівський жіночий правозахисний центр.
– З понад 300 проектів, котрі готували різні організації з усієї України, гроші отримали тільки 17, і наш – один із них! – розповіла Валентина Надира, керівник правозахисного центру.
Тепер безпритульні матимуть телевізор, холодильник, пральну машину, електроплиту, електрочайник та мікрохвильову піч. Гроші на харчування розраховані на шість місяців, але в притулку впевнені, що, враховуючи допомогу небайдужих чернігівців, їх можна розтягнути і до кінця року.
Тепер нове завдання – пошук коштів для придбання дезінфекційної камери. Коштує вона близько 25 тис. грн. Але в центрі – просто необхідна, адже той стан, в якому люди вперше приходять до центру — просто жахливий. Відмивати їх у пропускнику на дезстанції проблематично. Адже одна така людина паралізує всю роботу на 3 години. Хоча за 4 місяці існування центру дезстанція обробила вже близько півтонни особистих речей і постільної білизни.
Нагадаємо, ще 260 тис. грн. після запеклих суперечок на минулій сесії депутати виділили центру із міського бюджету. Ці гроші мають піти на оплату комунальних послуг та зарплатню працівникам.
Але, оскільки бюджет і досі не прийнятий, фінансування ще не почалося. Персонал зарплати ще не отримував, і з’явилася загроза відключення газопостачання за борги.
Вирішене, нарешті, питання з реєстрацією безпритульних у центрі. Вона необхідна, щоб відновити документи та влаштуватися на роботу.
– Ми проводитимемо тимчасову реєстрацію максимум на 6 місяців. Така реєстрація не дає право на власність чи проживання. Це лише можливість отримати паспорт та соціальні послуги. Ми безкоштовно забезпечимо центр бланками і проведемо навчання працівника, який буде займатися підготовкою документів до реєстрації. Саму ж процедуру проводитиме Деснянський відділ міліції. Якщо за півроку доля людини не влаштується, то центр може дозволити повторну реєстрацію або ж зняти її з обліку, – пояснив Віталій Магдич, заступник начальника відділу громадянства, реєстрації та імміграції фізичних осіб.
Але навіть з реєстрацією працевлаштування залишається найбільшою проблемою для безпритульних. Хоча серед них практично всі вміють працювати руками. Керівник центру Микола Романов навіть має плани відкрити при центрі майстерню, щоб безпритульні могли самі заробляти собі на життя.
За інф. газети "Чернігівські відомості" від 31.03.2010р.
Як повідомив телефоном представник організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», у притулку утримується близько 15-ти осіб без певного місця проживання. Взимку - більше, а з настанням тепла у притулку стає просторіше. Максимальний термін їх утримання – півроку, але зазвичай менше. За рахунок бюджету притулок оплачує комунальні послуги та роботу працівників.
До речі, щодо минулої сесії... Заступник міського голови Оксана Тунік-Фриз намагалася пояснити депутатам, хто має звітувати про використання виділених грошей та як їй важко обліковувати безпритульних:
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9045 |
Посилання до теми:
5.11.2009 Дезкамера… для відмивання грошей
9.03.2010 БОМЖі в Чернігові шикарно живуть, або Як витрачені 142 тисячі? ВІДЕО
24.11.2009 Оксана Тунік-Фриз: Проект "14 соток"
29.05.2009 Оксана Тунік-Фриз пообіцяла повертати місту дитсадки і школи
30.03.2010 З сесійної зали – про чернігівський бюджет за 2009 рік. ФОТО
22.01.2010 Бюджет 2009 року в Чернігові виконано
12.01.2009 Міський бюджет Чернігова – 2008
Коментарі (3)
Политтехнолог | 2010-04-07 15:58
чернігівка | 2010-04-07 13:08
прохожий | 2010-04-07 12:59