«Громадська думка» проти Леоніда Мельника: Три версії конфлікту (оновлено)
Вже більше тижня триває конфлікт громадської організації «Громадська думка» з представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Чернігівській області Леонідом Мельником.
«Високий Вал» вирішив з’ясувати бачення причин виникнення непорозумінь у трьох різних сторін.
Отже, як все було.
Версія генерального директора Чернігівської ОДТРК Анатолія Тютюнника
Представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення у Чернігівській області Леонід Мельник висловив своїм приписом незадоволення першим випуском програми Анни Романової «Телеоб’єктив», оскільки вона (програма) носила явний рекламний характер ГО «Громадська думка», а сама ведуча позиціонувала себе в ефірі як громадський діяч.
- Прошу Вас негайно припинити порушення Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про рекламу». Припинити суборенду каналу мовлення, - йдеться у приписі директору обласної державної телерадіокомпанії.
(Важко не погодитися із паном Тютюнником, бо, дійсно, у семихвилинній програмі аж сім разів нібито раптово з’являються банери «Громадської думки», які тримають як дорослі, так і діти, і, мабуть, не з власної ініціативи і не своїми руками зроблені, - автор).
- Жодних приписів щодо інших випусків програми, у тому числі і про пивні намети, від пана Мельника не надходило, а тому звинувачення «ГД» Леоніда Мельника у тому, що він був зацікавлений у невиході програми саме про намети я вважаю необґрунтованими, - зазначив Анатолій Тютюнник.
Пояснюючи появу Анни Романової на Обласному телебаченні, пан Тютюнник зазначив, що ведуча попереднього аналогічного проекту пішла у декретну відпустку, і їм (ОДТРК) терміново була потрібна ведуча програми на актуальні проблеми. Несподівано з’явилася пані Романова і запропонувала свої послуги, причому безкоштовно.
Те, що вона не мала жодної практики у тележурналістиці, пана директора не засмутило.
Версія «Громадської думки»
- Програма «Телеоб’єктив» існувала і до мого приходу, - говорить Анна Романова. - Я стала її вести на добровільних засадах, на правах позаштатного кореспондента ОДТРК. В програмі про пивні намети немає жодної реклами.
За словами пані Романової: "Мельник кричав мені, що єдина причина невиходу передачі - це моє ім'я".
- Перша програма «Телеоб’єктив» Анни Романової була присвячена питанню незаконного будівництва генделика на дитячому майданчику, - згадує Тарас Вознюк, представник «ГД» по зв’язках із громадськістю. - Відразу ж після її виходу з’явився припис пана Мельника, невдоволеного присутністю реклами «ГД» у програмі, якої там, на нашу думку, не було. Після цього відзнята програма про пивні палатки не потрапила до ефіру.
- Своїм приписом Леонід Мельник порушив принципи свободи слова. Наша організація звернулася до всіх членів Нацради, щоб вони на своєму найближчому засіданні розглянули питання про відповідність пана Мельника займаній посаді, - інформує Тарас Вознюк. - Його вчинок буде одним із предметів розгляду у президента на засіданні Нацради з питань безпеки і оборони про стан свободи слова в Україні, після чого пан президент буде доповідати десь у Європі про стан свободи слова у нашій державі.
Паралельно, ми звернулися і до народних депутатів, зокрема до Миколи Томенка і Олеся Донія, щоб вони посприяли розгляду «справи Мельника» у Верховній Раді.
Юрист організації "Громадська думка" Олексій Шестак також повідомив, що направив роз’яснення щодо листа представника Національної ради Леоніда Мельника.
Голова ГО «Сила громади» Олександр Ломако
«Поява Анни Романової на Обласному телебаченні пояснюється дуже просто, а саме одним дзвінком у ОДТРК її свекрухи, голови Чернігівської облради Наталії Романової. – робить припущення О.Ломако. - Якщо це так, то маємо пряме використання адмінресурсу».
На його думку, конфлікт із Мельником виник на тій підставі, що Леонід Петрович, дізнавшись про безкоштовний ефір Романової, запропонував їй платити за ефірний час. Пані Анна спочатку погодилася, але, в останній момент, вирішила за краще публічно звинуватити пана Мельника у заангажованості у пивному питанні, ніж оплачувати ефірний час.
Пан Ломако припускає, що Наталія Романова не телефонувала Мельнику, як це вона робила у випадку з ОДТРК. Леонід Петрович дуже самодостатня людина, він є представником Нацради і ніяким боком не залежить від місцевих чиновників, а тому і впливу голови обради він би не піддався.
«Як я ставлюсь до постійних нападів «Громадської думки» на пана Мельника? Хочу сказати, що солідна організація такі методи не використовує. Я підтримую їх ініціативу щодо боротьби з пивними палатками, але подібні їх методи неприпустимі» - сказав О.Ломако.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 11015 |
Посилання до теми:
21.09.2008 Голова обласної ради відкрила генделик у Чернігові
23.06.2009 Леонід Мельник «кришує» пивні намети? ФОТО
5.06.2009 Наталія Романова відзвітувала на сесії Чернігівської обласної ради. ФОТО
29.09.2008 «Євро-2008» з підліткового алкоголізму ми вже виграли
21.04.2009 Пивопандемія по-українськи
11.12.2008 Голови облрад "бахнули" по пиву. ФОТОрепортаж
18.04.2009 Пивними наметами займатиметься КП «Паркування і ринок»?
18.07.2008 Пійло для гермафродитів, або шість причин не пити пиво
11.11.2008 Як купувати пиво в 15. ВІДЕОінструкція
6.11.2008 Реаліті-відео: П'яне побиття дівчат
































Коментарі (55)
реакция | 2009-07-04 13:26
Официально | 2009-07-03 15:06
кот | 2009-07-03 10:54
НАЦРАДА | 2009-07-02 22:02
Мельник оказался прав
Редактор новин | 2009-06-24 21:45
Я пан, а не господін. "Господа все в Париже" © :)
"... в статье распространяете ничем неподтверженные слухи господина Ломаки"
Тому що, цитата: "Кожному гарантується право на свободу думки і
слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань." До того ж треба було комусь висловити те, що й так очевидно :)
"... два коммента, направленых против Оксаны Туник-Фриз"
Це там де йшлося про вендиспансер? :)
"... которая крышует ... Этот факт"
Та ні, не факт - чутки і домисли. Чи факт встановлено слідством?
"... написала одна из популярных газет в городе"
Популярних? Дивно, не читав. Мабуть йдеться не про популярну, а про макулатурно-безкоштовну :)
Не стукач | 2009-06-24 21:26
А почему комменты против Романовой Наталии Андреевны Вы ставите, причём оскарбительные, а в статье распространяете ничем неподтверженные слухи господина Ломаки, а мои два коммента, направленых против Оксаны Туник-Фриз, которая крышует 18 незаконных пивных палаток в городе, Вы не ставите! Этот факт написала одна из популярных газет в городе назвала её пивной баронессой!
Наблюдающий | 2009-06-24 20:49
Друг | 2009-06-24 16:35
да, не одного мужика эта баба погубила..
Чернігівець | 2009-06-24 16:19
Все Романова робить правильно!
Треба ці намети вже зворачувати! вже дійсно набридло..
Алиса. | 2009-06-24 16:03
Тільки попробуйте її просто робити без телебачення газет і нету.
Тоді більше користі і вам і вашій організації.
Патриот | 2009-06-24 15:59
Крышульщица | 2009-06-24 15:54
ничё, скоро её "лавочка" прикроется!
5 копеек | 2009-06-24 15:34
интересно... | 2009-06-24 15:20
горожанин | 2009-06-24 15:11
В программе Романовой ничего такого нет! то, что человек хочет убрать эти дибильные палатки Чернигову только на пользу! да, и дети наши будут здоровее!
Свобода має жити! | 2009-06-24 15:06
Що, Саша, вже й забув, як вона тебе з буцигарні витаскувала!
і, до речі, ти ж саме за свободу слова і сидів! а тепер щось тут припускаєш!
свобода слова має бути!
Алекс | 2009-06-24 14:57
Саша | 2009-06-24 14:53
неудачник, короче:)
Транспортник | 2009-06-24 13:04
Могу писать на ВВ статьи о жизни города абсолютно бесплатно.
Можу на пару з Ігорем Стахом написати про проблеми нудистського пляжу. За його вчорашніми запевняннями, це дуже хвилююча для міста тема. Мовляв, місцева влада не фінансує нудистський пляж.
Можна Ви також посилання на інші статті зробите? Про боротьбу з пивними наметами, про соціальні маршрути, уроки чистоти, школу молодого лідера?
P.S. Шкода, що Мельник не має впливу на Інтернет-видання...Зараз би написав припис стосовно субаренди сайту, реклами ГД, "Еспрессо", тощо.
Знаючий | 2009-06-24 12:58
Редактор новин | 2009-06-24 12:12
Щодо опитування про Ялівщину, пропоную ще раз провести особистісне опитування ЩЕ РАЗ з представниками-спостерігачами від ВВ та екологів.
А взагалі моє ставлення щодо Ялівщини таке: є різні точки зору щодо того, ЩО там має бути. Але важко щось пояснити на пальцях.
Якщо парк, то парки бувають різні. Не можна порівнювати київський гідропарк, куди ввечері зайти страшно. Все утикане пивними наметами, та купи сміття. Від нашого міського парку я теж не в захваті...Ніякої естетичної привабливості.
Якщо пропонується зробити Ботанічний сад, теж хотілося б бачити проект. І що там буде.
А потім вже показати людям різноманітні проекти, щоб вони наочно бачили те і інше для порівняння. А потім обирали.
Для мене принципово лише те, щоб на території Ялівщини існувала заповідна зона для збереження цінних рослин. Все інше - обирати людям.
"А взагалі моє ставлення щодо Ялівщини таке: є різні точки зору щодо того, ЩО там має бути." - є точка зору, що там не повинно бути "ВЕНИ" чи будь-яких інших приватизаторів і "багодійників" в лапках.
Бондарев Олександр | 2009-06-24 12:10
Аня Романова | 2009-06-24 12:07
Бо якщо вже громадські організації між собою чогось не поділять, то це вже діагноз для суспільства.
внимательный читатель | 2009-06-24 12:04
Бондарев Олександр | 2009-06-24 12:02
Не треба сваритися зараз, бо це фальшстарт, а можна пізніше - вибори. Тому, ЛЯПІМОСЬ до КУПИ!!!,- пивні намети знесемо, Ялівщину приберемо від сміття, дитячи майданчики поставимо... І не для рейтингу, а заради задоволення!
гость | 2009-06-24 11:58
Аня Романова | 2009-06-24 11:50
Щодо опитування про Ялівщину, пропоную ще раз провести особистісне опитування ЩЕ РАЗ з представниками-спостерігачами від ВВ та екологів.
А взагалі моє ставлення щодо Ялівщини таке: є різні точки зору щодо того, ЩО там має бути. Але важко щось пояснити на пальцях.
Якщо парк, то парки бувають різні. Не можна порівнювати київський гідропарк, куди ввечері зайти страшно. Все утикане пивними наметами, та купи сміття. Від нашого міського парку я теж не в захваті...Ніякої естетичної привабливості.
Якщо пропонується зробити Ботанічний сад, теж хотілося б бачити проект. І що там буде.
А потім вже показати людям різноманітні проекти, щоб вони наочно бачили те і інше для порівняння. А потім обирали.
Для мене принципово лише те, щоб на території Ялівщини існувала заповідна зона для збереження цінних рослин. Все інше - обирати людям.
иван | 2009-06-24 11:32
Могу писать на ВВ статьи о жизни города абсолютно бесплатно.
Можу на пару з Ігорем Стахом написати про проблеми нудистського пляжу. За його вчорашніми запевняннями, це дуже хвилююча для міста тема. Мовляв, місцева влада не фінансує нудистський пляж.
Редактор новин | 2009-06-24 11:21
Так Ви вже не стверджуєте, що Ялівщина (зокрема маніпулятивні опитування в "Еспресо") - не Ваша тематика? :)
Щодо реклами "ГД"... Просто чергова "братва рвется к власти". Відповідно яке може бути серйозне ставлення до подібних громадських організацій?
Чи може ми поговоримо про фінансування організації і про те, хто з мене побоями намагався вибити "59 купонов на мороженное"?
Аня Романова | 2009-06-24 11:04
Могу писать на ВВ статьи о жизни города абсолютно бесплатно.
Можу на пару з Ігорем Стахом написати про проблеми нудистського пляжу. За його вчорашніми запевняннями, це дуже хвилююча для міста тема. Мовляв, місцева влада не фінансує нудистський пляж.
Можна Ви також посилання на інші статті зробите? Про боротьбу з пивними наметами, про соціальні маршрути, уроки чистоти, школу молодого лідера?
P.S. Шкода, що Мельник не має впливу на Інтернет-видання...Зараз би написав припис стосовно субаренди сайту, реклами ГД, "Еспрессо", тощо.
не юрист | 2009-06-24 10:57
Редактор новин | 2009-06-24 10:42
Могу писать на ВВ статьи о жизни города абсолютно бесплатно.
Можу на пару з Ігорем Стахом написати про проблеми нудистського пляжу. За його вчорашніми запевняннями, це дуже хвилююча для міста тема. Мовляв, місцева влада не фінансує нудистський пляж.
Аня Романова | 2009-06-24 10:25
Могу писать на ВВ статьи о жизни города абсолютно бесплатно.
Можу на пару з Ігорем Стахом написати про проблеми нудистського пляжу. За його вчорашніми запевняннями, це дуже хвилююча для міста тема. Мовляв, місцева влада не фінансує нудистський пляж.
Олег Головатенко | 2009-06-24 10:02
Щодо іншого... Двері для журналістів на "ВВ" завжди відкриті, але справжніх журналістів дуже і дуже мало.
Ще менше експертів з цього питання. Може 2-3 людини набереться як для Чернігова.
Редактор новин | 2009-06-24 09:39
Могу писать на ВВ статьи о жизни города абсолютно бесплатно.
Аня Романова | 2009-06-24 09:31
Могу писать на ВВ статьи о жизни города абсолютно бесплатно.
Ащоятакогосказала | 2009-06-24 09:08
Объективно | 2009-06-24 08:59
А.Романова действительно является невесткой Головы Облрады Н.Романовой. Понятно, что выборы уж очень близко и иметь в своем активе (имеется ввиду кмпашка Вена+Романовы) такой ресурс как обласное телевидение мечта любого предвыборного штаба. Кроме этого, в подтверждение слов Ломако говорит и сам текст опубликованного Договора межу ГД и Тютюнником, из которого и слепому понятно, что на Тютюнника "давили", кто именно надеюсь говорить не нужно и так ясно...
Что имеем?
Да вчерашнюю клоунаду на площади под аккомпонимент неформальных музыциянтов, что в свою очередь говорит о полном отсутствии профессионализма у Анюты как журналиста, так и сценариста...
Смех да и только.
Oper | 2009-06-24 08:38
За піар просто треба платити. Це задоволеня не безкоштовне. Чому нема пікету під вікнами якоїсь редакції, скажімо "Сіверщини" чи "Високого Валу"? Типу давайте нам свободу слова, друкуйте наші статті!
Oper | 2009-06-24 08:32
БУ-ГА-ГА!!
Думка | 2009-06-24 08:19
Смішно
Ломако | 2009-06-24 06:17
А жаба меня не давит, поверьте. Есть чем заниматься в жизни, более важным. И вам того же желаю! Мира, добра и любви!
Правда | 2009-06-24 02:13
Адвокат | 2009-06-24 02:00
Объективный | 2009-06-24 01:01
Вот еще одна цитата из его предыдущих изваяний:
"Параллельно усилиям, направленным на развитие черниговского футбола, он (прим. авт.Савченко) создал общественную организацию «За Чернигов», целью которой является помощь городу и горожанам"
Как Романова, так цель пропиариться, а как Савченко - то помощь городу и горожанам.
САВА | 2009-06-24 00:08
Объективный | 2009-06-23 23:29
"Открытый, уверенный в себе Савченко, прошедший суворовское училище, школу милиции и Академию МВД, добившийся многого молодой человек"
По-моему, комментарии о "предрасположенности" и "объективности" автора излишни...
P.S. А когда это Савченко закончил суворовское училище?
Читач | 2009-06-23 23:10
Сожаление | 2009-06-23 22:30
Гром | 2009-06-23 22:12
АнтиЛомако | 2009-06-23 22:10
Редактор новин | 2009-06-23 22:00
Наскільки мені відомо, пана Мельника "добитися" не змогли. А можливо пан Мельник і не налаштований на розмову.
Щодо Ломако, то певні аналогії очевидні і достатні, щоб запитати. Хоча б як такого, що теж позиціонує ГО від імені громади.
Виталик | 2009-06-23 21:31
овация | 2009-06-23 21:24
Читатель | 2009-06-23 21:22