Останнє оновлення: 20:13 п'ятниця, 29 травня
Прокуратура
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Прокуратура: Затримані у СІЗО № 31 не підтвердили факти побиття

Прокуратура: Затримані у СІЗО № 31 не підтвердили факти побиття

Історія про нібито побиття неповнолітнього в Чернігівському СІЗО самим неповнолітнім не підтверджується.

Про це Високому Валу повідомила Наталія Чусь, представник прес-служби прокуратури Чернігівської області.

Першого квітня 2008 року до прокуратури Чернігівської області надійшло звернення голови правління громадської організації «Чернігівський центр прав людини».

У ньому стверджувалося, що 29.03.2008р. працівниками Чернігівського СІЗО були побиті троє неповнолітніх арештованих, причому одному з них були завдані такі тілесні ушкодження, що довелося накладати шви на обличчя.

Перевірка цієї інформації була здійснена структурним підрозділом з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень прокуратури Чернігівської області.

Усі троє неповнолітніх, названі у зверненні, опитані з цього приводу прокурором. За бажанням самих опитуваних кожен із них говорив з прокурором віч-на-віч. Свідчення ув’язнених викладені у письмовій формі та підписані кожним із них.

Жоден із нібито побитих неповнолітніх не підтвердив факту побиття ані щодо себе, ані щодо своїх сусідів по камері.

Арештований, який був у зверненні названий найбільш постраждалим, дійсно має садно на лобі. Але його походження пояснює тим, що не втримався на ногах і вдарився об кут стола. Після чого, за його словами, отримав медичну допомогу – рану йому було замазано зеленкою.

Пояснення інших можливих свідків, відібрані в ході перевірки, теж факту побиття не підтверджують.

Перевірка тої частини звернення громадської організації «Чернігівський центр прав людини», яка стосується розгляду адміністрацією СІЗО скарг інших затриманих, на даний час ще повністю не завершена. Тому інформація про її результати буде оприлюднена пізніше.

Коментарі (3)

Гість | 2008-04-15 16:03

Александр Подгорный почему-то решил, что присвоенное им звание "правозащитник" дает право требовать экспертиз, доступа к подследственному прессы и общественности. А как же закон? К которому постоянно обращается господин Подгорный. Если так, то не проще бы ему, если он так хочет помочь "истязаемым" заключенным, найти для них хорошего адвоката, или самому стать их защитником и уже законным способом напрямую связаться с "пострадавшими в СИЗО". Ведь только родственники, адвокаты и представители следствия имеют право общаться из заключенными в следственный изолятор. А так каждую из сторон можно обвинить в предвзятости. Или захотеть обвинить. Вот и получается, что Подгорный в своих обвинениях опирается только на голословное, пока никем не подтвержденное, заявление заключенного. И не желает прислушиваться к мнению прокуратуры, которая проводит проверку .То есть, патовая ситуация, которая ник чему, кроме как к обмену заявлениями не приводит. Получается слово против слова.
Сотрясаем воздух в коментах.
И еще одно, зная практику наших судов, чтобы несовершеннолетний, попал в СИЗО, ему надо совершить, или его надо обвинить, не в краже яблок из соседского сада, а серьёзном преступлении, требующем изоляции. Это либо тяжкое, либо особо тяжкое преступление. Убийство грабеж, изнасилование. Либо обвиняемый не однократно судимый, и его нужно закрыть, что бы он не скрылся.. Либеральничанье с подобными типами ни к чему хорошему не приводит.

Гість | 2008-04-15 13:42

То есть этот Заяц в одном случае официально заявляет одно, а в другом — совсем противоположное? А почему считается, что врать его заставляют люди в погонах? Может, за него всю эту историю выдумали зеки? И заставили его? И заявление Подгорному написали?
А почерковедческие экспертизы здесь не нужны. Ему дали возможность заявить лично и официально, он ею не воспользовался. А если это он мутит какую-то свою игру, то СИЗО - не детский сад.

Олександр Підгорний | 2008-04-15 12:51

А як прокуратура пояснить заяву Зайця на ім,я ген.прокурора від 31.03.08 р.? Проведіть почеркову експертизу пояснення і заяви. Вам було їх надіслано.
А розмови віч на віч із особою, котра утримується у СІЗО - панове прокурори, не розказуйте дурниць людям. Ми знаємо як там спілкуються. Тількі у демократичній країни таке можливо, а в України - зась! Допустіть пресу, правозахисників до спілкування з цими людьми, а також з людьми із :6 камери, які зробили собі вчора вночі увіччя, завдячуючи таким перевіркам.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор