Останнє оновлення: 09:03 п'ятниця, 23 травня
Культура. Економіка і ...політика?
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / 1,8 мільйона гривень втратила Чернігівська область. Хтось втрутився?

1,8 мільйона гривень втратила Чернігівська область. Хтось втрутився?

Чернігівщина втратила можливість отримати з Держбюджету 1,8 млн грн. на вдосконалення туристичної інфраструктури, проваливши перший етап проекту щодо розвитку туризму в регіоні.

 Про це повідомили з прес-служби КРУ в Чернігівській області.

У цьому переконались спеціалісти КРУ в Чернігівській області, провівши аудиторське дослідження ефективності виконання регіональної Програми розвитку туризму за 2004 — 2007 років.

Між тим, як з’ясували аудитори, починалось все чудово. Проект«Кластерна модель розвитку туризму як інноваційний механізм використання наявних ресурсів та об’єднання зусиль для розв’язання проблем регіону» , переміг у Всеукраїнському конкурсі проектів і програм місцевого самоврядування. І у грудні 2005 року для реалізації першого його етапу область отримала субвенцію з державного бюджету в розмірі 300 тис. грн. За умови успішного завершення першого етапу проекту мало надійти наступне фінансування.

Однак, 300 тис. грн. були витрачені, а ціла низка запланованих завдань так і залишилась на папері. Зокрема, так і не було створено відкритого акціонерного туристичного товариства «Зачарований край» , що мало поєднати державні, комунальні та приватні ресурси і діяти з метою отримання прибутку. Не були створені й еколого-туристичні кластери (тобто напрямки) — північний «Чернігово-Сіверський»  та південний «Качанівка-Ніжинський» , що мали на меті розвиток депресивних районів.

А створене за рахунок коштів держбюджету неприбуткове комунальне підприємство «Науково-методичний центр розвитку туризму» через рік за рішенням облради було ліквідоване, та встигло «з’їсти»  181 тис. грн. Виручені ж на аукціоні за реалізовані офісні меблі 10 тис. грн. пішли на погашення заборгованості із зарплаті та за енергоносії.

Починаючи з 2006 року припинилось фінансування за проектом з Державного бюджету, а у 2007 році — з обласного.

Як наслідок, у 2007 році проект «Кластерна модель розвитку туризму...» повністю припинив своє існування, не досягнувши своїх основних цілей.

 Прес-служба КРУ в Чернігівській області

Коментарі (16)

Тетяна Іванівна | 2007-11-26 11:59

Я, екс-директор "Науково-методичного центру розвитку туризму", щиро дякую КРУ за детальні висновки перевірки: кошти на виконання проекту було дійсно розпорошено, але роботу науково-методичного центру було визнано якісною, саме КРУ винесло вердикт про необхідність та доцільність подальшої роботи центру. Пресслужба, "ЧОМУСЬ" вводить читачів в оману, щодо "зїдання" 181тис.грн. саме "Науково-методичним центром". Шановна пресслужба, ну прочитайте, будь-ласка, УВАЖНО висновок аудиту!!!

До речі, наш новий губернатор В.Хоменко на мій письмовий запит про доцільність роботи "Науково-методичного центру розвитку туризму", знову "ЧОМУСЬ" промовчав, до речі, як і його попередник.

..."Одне діло говорити, -

     Друге діло - плуга перти..."

     Т.Шевченко

аноним | 2007-09-06 13:06

Цитата: "А створене за рахунок коштів держбюджету неприбуткове комунальне підприємство «Науково-методичний центр розвитку туризму» через рік за рішенням облради було ліквідоване, та встигло «з’їсти» 181 тис. грн. " - І КОЛИ Ж ЇХ НАРЕШТІ ВДАВИТЬ!!!!!!

Турфирма | 2007-09-06 09:24

Не можна знищувати не закінчений проект "Кластерна модель" Треба, щоб всі ми, разом з розробниками повернулися до нього, удосконалили з огляду сучасних вимог і домоглися від Хоменка його фінансування. Думаю новий голова підтримає такий підхід, адже він обіцяв прорив зробити на Чернігівщині в туризмі.

Стас | 2007-09-06 07:45

КРУ молодці! А як справа з правоохоронними органами? Тепер їхня черга порушувати кримінальну справу за державний злочин.

Іван | 2007-09-05 22:08

Ну ти й даєш, Колего! Про що ти запитуєш. хіба влада випустить управління проектом, тобто дармовими для них коштами, отриманими додатково в область завдяки праці разробників проектів. Розробник так, він хвилюється за результати проекту, тобто за його ефективність. А влада - тільки за зайвий безконтрольний ласий шматок. Молодці КРУ, що докопалися до правди. От тільки хто понесе відповідальність і як повернути 1,8 млн.грн в область?

 

Депутат | 2007-09-05 21:47

Интересно, а какая реакция глвы администрации Хоменко В. на результаты аудиторской проверки КРУ по вопросу реализации в области проекта "Кластерная модель развития туризма"? Известны ли ему имена чиновников, причастных к првалу проекта?

Патриот | 2007-09-05 20:53

Болото (старые кадры, которые досиживают до пенсии и боятся внедрять новые социальные технологии в жизнь общины) не просто украли деньги ( в других местах они "деребанят больше", они сознательно угробили проект. Причина - не дай боже, что-то получится. Красивый проект стал жертвой интриг администраци и обласной рады. Журналистам есть место где разгулятся (было как минимум нецелевое использование бюджетных средст, а это уголовная ответственность). Кто виноват? Кто украл? Держи вора! Куда смотрел куратор кабминовских программ- Главное управление экономики облгосадминистрации?

Коллега | 2007-09-05 18:50

Я знаю, что Агенция "Вектор" много проектов пишет, а администрация подаёт их на конкурсы. Так почему не Агенция управляла реализацией такого красивого проекта, который разработала и который на Конкурсе получил финансирование?

Іван | 2007-09-05 18:46

Тьху, що ви не знаєте, що наша влада на громаді, як на конячках їздить: розроби для неї і проекти, і пропозиції, а як гроші розподіляти - громадськість -ГЕТЬ, бо ми (влада) і самі з вусами. Хочемо їдемо в Брюсель, хочемо, гостей за державні , то б пак народні кошти розважаємо. Повній дерибан і безкарність.

Депутат обласної ради | 2007-09-05 14:31

Я знаю, что разработчиком данного проекта была Черниговская Агенция Регионального Развития "Вектор" - однако к реализации проекта она допущена не была.

Очень хочется узнать мнение Агенции относительно данной статьи.

abc | 2007-09-05 14:06

Що буде далі? За частину отих вкрадених 300 тис. відкупляться і від чиновників ОДА і від правоохоронців. Того губернатора при якому такі "номери" не проходили на жаль зняли.

А ми втратили 0,3 + 1,8 = 2,1 млн. грн.!

В Хоменка на мій погляд два варіанти - або наполягти щоб ці 2,1 млн. грн. були стягнуті з винних і внесені до обласного бюджету, або ... посміхатися і розповідати про те, як він старається для блага області.

ЗОСІМ | 2007-09-05 11:57

Так в чем дело? Надо, чтобы КРУ возбудило уголовное дело против должностных лиц за нецелевое использоване государственных денег, а виновных руководителей госслужб за гибель проекта туристического развития - уволить.

Руся | 2007-09-05 09:31

І після цього, коли чиновникам закидають звинувачення у розкраданні чи то розбазарюванні грошей вони голосно обурюються. Мовляв де докази! А ось вам і докази. Те що можна було без зайвих зусиль вкрасти - вкрали, а щоб далі отримувати гроші треба ж працювати і щось дійсно робити, а як жеж н6е хочеться!

Предприниматель | 2007-09-05 08:46

Да, такое совещание по этой Модели кластерной прводили летом 2005 года в области . Об этом писали в газетах. Вот и посмотрите, кто там ответственным был назначен. По - моему первый тогдашний заместитель главы ОДА. Забыл фамилию

Турфірма, Щорс | 2007-09-05 00:37

 В 2005 році на нараді в держадміністрації нам було роздано графік використання коштів, та означені заходи, які повинні бути проведені. У мене цей графік зберігся. Перспективи були чудові: Конкурс місцевих легенд, театралізований фестиваль легенд, створення туристичного акціонерного товариства та інше. Хто розпоряджався державними коштами, які надійшли в область? Де ці кошти? Чому їх розбазарили?Невже не можна знайти та притягнути нині до відповдальності винних. Такий шанс втрачено для області 1,8 млрд. на розвиток туризму. З чиєї вини? Хто від влади відповідав за реалізацію такого чудового проекту і провалив його?

аноним | 2007-09-04 13:53

З таким керівництвом у туризмі скільки грошей не давай - толку ніякого не буде. Розвиток туризму - це показник ефективності регіонального менеджменту. Може хоч Хоменко отямиться після призначення.
закрити