Останнє оновлення: 09:45 вівторок, 24 квітня
Археологія
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Таємниці Української Скандинавії

Таємниці Української Скандинавії

На Чернігівщині археологи з усього світу досліджують старовинне поселення вікінгів.

Серед рідкісних знахідок цього сезону дві бойові сокири. Одна ще й з драматичною історією – кажуть дослідники.

Зразків добре збереженої зброї вікінгів у всьому світі – залишилися одиниці. А тут - одразу дві бойові сокири. Причому, одна з них має досить драматичну історію.

В’ячеслав Скороход – науковий співробітник заповідника „Чернігів Стародавній”:
”Робоча частина її вищерблена, внаслідок якогось сильного удару. Про це свідчить загин сталевого леза, воно є дуже міцним. Це була якась битва, або ж - сутичка. Можливо, це був зустрічний удар під час бою. ”

Вікінги служили київським князям понад 3 століття. В районі мису Коровель на Десні у них було навіть власне містечко – своєрідний пункт пропуску на шляху „з варягів у греки”. Тепер це найбільше із скандинавських поселень в Європі дає багатий матеріал історикам. 5 років тому тут вирішили створити міжнародну школу археологів. Відтоді практику на Чернігівщині пройшло близько тисячі студентів з країн СНД, Швеції, Норвегії, Польщі, Болгарії, Канади.

Володимир Коваленко – керівник школи молодих археологів:
”Ми працюємо не на себе, а на широкий центральноєвропейський загал. Студенти не тільки знайомляться між собою, вони ще й знайомляться з досвідом роботи археологів різних країн, тобто, з різними археологічними школами Європи.”

Практику слухачі поєднують з участю в наукових конференціях, швидко долаючи шлях від студента до справжнього вченого.

Ганна Тодорова – науковий співробітник Інституту археології Російської Академії Наук:
”Я була тут на стажуванні. А тепер приїхала як керівник практики. І тепер вже Я передаю свій досвід студентам-історикам з різних країн.”

Чернігівська школа археологів набула серед фахівців такого авторитету, що подібну структуру тепер планують створити в Росії.

Коментарі (1)

Свідок | 2007-04-16 17:53

Очень интересная и слезная история по Славу Скорохода, Петровича и викингов!!! А школа молодых археологов, так это вообще песня. Нет там никакой школы!!! Что вы все людей в заблуждение вводите!!! Три пьяных проффесора во главе с Петровичем - и это школа! Это цирк. Я как то читал в статье, кто преподавал в этой школе, так просто страшно стало!!! Я сам там был и все это видел - нет там ничего!!! Желание сделать школу Археологов- - это супер, но нужно поменять тех людей, которые бы за это отвечали. Петровича, в первую очередь. Зря за него в свое время Леня Казаков зря сидел. Не того посадили!

Археология- это то, чему беззаветно и БЕСКОРЫСТНО
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  «Вечеря на Свободі» з радником Представництва ЄС в Україні Вікторією Давидовою

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор