Що краще: два звичайних монітори чи один широкоформатний
Будь-який користувач комп'ютера із часом починає розуміти, що можливості його монітора вже замалі. І якщо є гроші, постає питання, як краще розширити робочу зону?
Будь-який користувач комп'ютера із часом починає розуміти, що можливості його монітора вже замалі. І якщо є гроші, постає питання, як краще розширити робочу зону?
Сьогодні в таких юзерів є два альтернативних варіанти: придбати широкоформатний монітор чи докупити ще один звичайний. За фінансами — другий спосіб доступніший, хоча й тут є варіанти.
Давайте детально розберемо переваги та недоліки обох варіантів.
Аргументи на користь двомоніторної конфігурації
Вона використовується не так уже й рідко, до того ж і в геймерських, і в робочих конфігураціях. І ось чому:
- Це ідеальний засіб чіткого розподілу робочої зони. У багатьох випадках це дуже корисно та ефективно. Наприклад, для програмістів, під час роботи з графікою, коли потрібно займатися відеомонтажем. У таких випадках рамки моніторів, які стоять впритул один до одного, допомагають більш чітко розподілити робочі зони.
- Ціновий чинник. Оскільки другий монітор купується як додаток до вже наявного, це виходить набагато дешевше. До того ж, якщо він буде використовуватися в якості допоміжного, його характеристики менш важливі, отже можна купити бюджетну модель.
- Але навіть якщо купити обидва монітори, їхня вартість буде меншою, ніж у широкоформатного девайса. Можна просто порахувати: монітор для ПК зі співвідношенням сторін 16:9 та матрицею IPS обійдеться в 4000 грн, тобто ви витратите 8 тисяч. Модель 21:9 з такими ж характеристиками буде коштувати мінімум 10 тисяч. До того ж, у першому випадку сумарне співвідношення буде 32:9, що значно більше, ніж 21:9.
- Нарешті, у цьому випадку ми отримуємо варіативність розміщення. Наприклад, один монітор над іншим, якщо є дефіцит вільного простору на столі.
У яких випадках широкоформатний варіант буде кращим
Якщо бюджет не обмежує, краще звернути увагу на широкоформатну модель. Її переваги:
- Відсутність роздільної смуги. У багатьох випадках це набагато краще, а в іграх чи під час перегляду відеоконтенту смуга взагалі неприпустима.
- Для двох моніторів потрібно, щоб у відеокарти чи на материнській платі були два відповідних роз'єми, що буває не завжди. Використання перехідників, швидше за все, допоможе, але це додаткові витрати. Та і плутанина із кабелями — це та ще проблема.
Нарешті, навіть у випадку з одним широкоформатним девайсом завжди можна докупити ще один, щоб отримати максимально комфортну конфігурацію.
Висновок
Як бачимо, кінцевий вибір залежить від конкретних обставин, тобто це питання суб'єктивне. Якщо є обмеження в коштах, краще зробити апгрейд, докупивши другий монітор.
У випадку, коли гроші не проблема, чи ви складаєте систему «з нуля», краще звернути увагу на альтернативний варіант. Тим більше, що ринок пропонує велику кількість широкоформатних моделей аж до 32:9 включно. У майбутньому й це може стати не найвищим показником.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3638 |