Останнє оновлення: 15:01 неділя, 5 липня
комунікації
Ви знаходитесь: IT / Україна / Телеком-бізнес Ахметова: базові станції у металобрухт і інвестиції в оптоволокно
Телеком-бізнес Ахметова: базові станції у металобрухт і інвестиції в оптоволокно

Телеком-бізнес Ахметова: базові станції у металобрухт і інвестиції в оптоволокно

"Укртелеком" спільно зі словенською телекомунікаційною компанією Iskratel і словенським банком розвитку SID Bank підписали новий договір з розвитку мереж волоконно-оптичного інтернету (GPON) в сільській місцевості України, повідомив "Укртелеком" в понеділок.

За даними компанії, новий проект розрахований на два роки, він охопить понад 200 населених пунктів в 13 областях України. Загальні інвестиції в проект будівництва мережі складуть близько 200 млн грн.
"Новий проект став продовженням довгострокової співпраці компаній" Укртелеком "і Iskratel в розвитку високошвидкісних оптичних мереж доступу. В ході його реалізації буде прокладено понад 2000 км волоконно-оптичних ліній зв'язку та встановлено сучасне комутаційне обладнання, зібране в Словенії на виробничих центрах Iskratel", - відзначається в повідомленні.
Як підкреслюють в "Укртелекомі", в результаті будівництва нової мережі сотні тисяч жителів сіл Вінницької, Хмельницької, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Полтавської, Миколаївської, Сумської, Рівненської, Херсонської, Харківської, Черкаської та Луганської областей отримають можливість доступу до інтернету на швидкості до 1 Gbit/сек, до цифрового інтерактивного телебачення та інших сервісів компанії. Зазначений тип підключення дозволить громадам впроваджувати весь спектр цифрових послуг.
Проект охоплює населені пункти, в більшості з яких раніше не було можливості підключитися до провідного інтернету.
"Укртелеком" як національний інфраструктурний телекомоператор України має унікальну можливість залучати європейських фінансових і виробничих партнерів в програми подолання цифрового розриву в Україні ", - зазначив директор компанії Юрій Курмаз.
На даному етапі роботи з будівництва мережі ведуться згідно з планом - розпочато роботи в Харківській області.
При цьому в компанії повідомляють, що ситуація навколо пандемії коронавируса не вплинуло на заплановані роботи.
Як повідомлялося, в 2019 році "Укртелеком" спільно з Iskratel домовився інвестувати близько 270 млн грн в розвиток швидкісної оптичної мережі доступу в інтернет за технологією GPON в майже 300 невеликих містах і селах, з яких майже 135 млн грн - залучені кошти Словенського банку розвитку ( SID Bank).
Проект був розрахований на два роки і передбачав будівництво понад 3,5 тис. Км волоконно-оптичних ліній і швидкість доступу абонентів до 200 Мбіт/с, з можливістю користуватися інтернет-телефонією і інтерактивним телебаченням, повідомляє Інтерфакс Україна.
Разом з тим близько тисячі незадіяних базових станцій оператора 3Mob планується продати, в тому числі на металобрухт.
«Вилучене з виробничого процесу обладнання демонтується і утилізується. Цей процес буде тривати протягом першого півріччя поточного року. Частина демонтованого обладнання та інфраструктури може бути реалізована на електронних торгах через електронну торгову площадку», - кажуть в прес-службі Укртелеком.
Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор