Останнє оновлення: 12:09 середа, 2 квітня
зв'язок
Ви знаходитесь: IT / Україна / Інтертелеком запустить LTE-850 вже у квітні? Старі CDMA-модеми доведеться викинути
Інтертелеком запустить LTE-850 вже у квітні? Старі CDMA-модеми доведеться викинути

Інтертелеком запустить LTE-850 вже у квітні? Старі CDMA-модеми доведеться викинути

Вже цього року на ринку мобільного зв'язку запрацює LTE-мережа ще одного гравця. Зараз він функціонує на базі старої мережі CDMA. Абонентів переведуть.

Через два місяці в Україні з'явиться четвертий гравець на ринку 4G-зв'язку.

Як заявив вчора прем'єр-міністр Олексій Гончарук, в квітні свою мережу в стандарті LTE-850 почне розвивати Інтертелеком, а в липні - мобільні оператори великої трійки (Київстар, Vodafone Ukraine і lifecell).
Уряд погодив перерозподіл радіочастотного спектру 800-900 МГц між чотирма операторами. Зараз він використовується для стандартів CDMA-800 і GSM-900. Але вже найближчим часом стільникові компанії почнуть впроваджувати в цьому спектрі зв'язок нового покоління.
Смуги відрізняються тим, що дозволяють зробити LTE-мережу широкоохоплюваною - мобільний Інтернет запрацює по всій країні. У Київстара, Vodafone Ukraine і lifecell вже є 4G-ліцензії в діапазоні 1,8 ГГц і 2,6 ГГц, які вони отримали в 2018 році. У Інтертелекому є тільки ліцензія на стандарт CDMA і близько 1 млн абонентів. Але переділ частот дає йому нові карти на руки.
Як так вийшло, що Інтертелеком отримує LTE-850 раніше великої трійки. І що компанія з Одеси буде робити з цим шансом?
Угода з Київстар
Як вдалося дізнатися в Нацкомісії з питань регулювання зв'язку, рішення по Інтертелекому планується прийняти вже у п'ятницю. Після цього компанія повинна буде оплатити ліцензію, а дійсною вона буде з 1 квітня 2020 року.
"Приблизно в березні ми видамо ліцензії трійці", - розповідає глава НКРЗІ Олександр Животовський. Їх дія почнеться з 1 липня.
Глава регулятора пояснив, чому одесити отримають ліцензію раніше, ніж інші. Справа в тому, що Інтертелекому доведеться раніше звільнити значну частину частот, які він зараз використовує під CDMA. Це компроміс, досягнутий з Київстаром.
Після нинішнього розподілу спектра лідеру ринку повинні відійти під голосовий зв'язок частоти E-GSM, які знаходяться в безпосередній близькості з смужками CDMA Інтертелекому.
"А якщо ми хочемо, щоб Інтертелеком скорочував частоти CDMA, куди можна переселити його абонентів? Виходить, в LTE. Це обговорювали всі разом, і великі оператори з цим погодилися ", - розповідає Животовський.
Як розповідають в Інтертелекомі, їм доведеться відключити п'ять каналів в CDMA (879-889 МГц). Крім того, lifecell теж здасть два своїх каналу в CDMA (ця ліцензія дісталася компанії багато років тому у спадок від DCC).
"І ми розбудовуємо фільтри наших базових станцій CDMA, щоб забезпечити сумісність з E-GSM спектром Київстар", - додають в Інтертелекомі. Роботу цю планується завершити до того моменту, коли Київстар отримає свою LTE-ліцензію і йому потрібно буде кудись перевести голосовий трафік. У Інтертелекомі планують повністю завершити роботу з фільтрами до 19 липня. При цьому в західних областях - вже до початку квітня.
Співрозмовник в Київстар підтверджує, що така комбінація дійсно станеться. "Їм (Інтертелекому - Ред.) треба звільняти спектр, а абонентів ж треба на щось перекладати", - уточнює джерело.
Коли запуск?
Інтертелеком збирається працювати над LTE-мережею вже з квітня. Після узгодження з Генштабом.
"Більше 30% наших існуючих базових станцій можуть працювати одночасно в CDMA-850 і в LTE-850 без заміни або розширення устаткування, на інших потрібно купувати нове", - розповідають в компанії.
Згідно з даними сервісу Base Stations, у Інтертелекому станом на травень 2019 року було 2821 базових станцій в цілому. 4G, за даними компанії, зараз здатні підтримувати більше 600. А при виконанні певних дій - понад 1200. Це зовсім небагато, якщо врахувати, що у того ж Київстар в травні минулого року вже було більше 7000 станцій LTE.
Інтертелеком готує тендер на додаткові станції і нове ядро ​​мережі LTE. Чотири канали у неї залишається під голосовий зв'язок CDMA до 2025 року.
Щоб перейти з CDMA на LTE, абонентам Інтертелекому доведеться придбати нові пристрої. Після звільнення частини смуг для Київстару, CDMA-гаджети, що залишилися на руках у користувачів, не будуть підтримувати Інтернет. Наприклад, якщо це модем, його сміливо можна буде викинути.
У компанії говорять, що розробляють план і умови міграції абонентів з CDMA на LTE і залучення нових абонентів LTE.
Звідки гроші?
Нові 4G-ліцензії обійдуться чотирьом операторам відносно недорого. Як припускає Животовський, близько мільярда гривень на всіх.
Але ж після цього доведеться будувати всеукраїнські мережі, що зовсім недешеве задоволення. Президент Київстар Олександр Комаров оцінював, що це приблизно 4-5 млрд грн. на кожного з чотирьох учасників.
Втім в Інтертелекомі кажуть, що можна приблизно в два рази знизити озвучену оцінку. Це в компанії пояснюють тим, що вже мають підготовлену інфраструктуру. Наприклад, транспортна телеком-мережа має потрійний запас по пропускну здатність, тому при запуску LTE її апгрейд не знадобиться.
Відкритим залишається питання: де Інтертелеком візьме гроші на будівництво, навіть якщо це не 4-5 мільярдів гривень, а тільки два?
Тут потрібно врахувати, що у компанії зовсім небідні засновники. Зараз найбільшим акціонером, згідно з реєстром, є кіпрський офшор Odinaco Ltd, що належить Іллі Казмали з Тирасполя і його доньці.
Казмали - бізнес-партнер Віктора Гушан. Вони є засновниками групи компаній Шериф в Придністров'ї. Вона є найбільшим бізнесом в регіоні. Групі належать заправки, магазини, супермаркети, автосалони і навіть цех з виробництва пива.
У Інтертелекомі відповідають, що те, як будуть залучатися гроші, - це комерційна таємниця. "Може, бонди розмістимо, як Vodafone Ukraine", - пише її представник і ставить смайлик.
 
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Вибух, який запам’ятав Чернігів… 13 років тому. ФОТО

SVOBODA.FM