Останнє оновлення: 14:32 вівторок, 29 вересня
технології
Ви знаходитесь: IT / Україна / Vodafone обіцяв запустити VoLTE і VoWi-Fi вже на початку Нового року
Vodafone обіцяв запустити VoLTE і VoWi-Fi вже на початку Нового року

Vodafone обіцяв запустити VoLTE і VoWi-Fi вже на початку Нового року

Євген Булах - представник компанії Vodafone Україна , анонсував 2 технології від компанії на початок 2020 року:

1) VoLTE (по англ. Voice over LTE - голос поверх LTE) - технологія передачі голосу по мережі LTE, заснована на IP Multimedia Subsystem (IMS). Дозволяє надавати голосові послуги і доставляти їх як потік даних по LTE. VoLTE має в три рази більше голосову ємність і ємність даних, ніж мережі 3G UMTS і до шести разів більше, ніж мережі 2G GSM. Крім того, вона вивільняє пропускну здатність, оскільки заголовки пакетів менше, ніж у неоптимізованою VoIP/LTE.

2) VoWiFi (Voice over WiFi) - технологія, що дозволяє робити голосові виклики зі свого номера і посилати SMS за допомогою смартфона, що знаходиться в зоні покриття WiFi. Тобто можна дзвонити через Wi-Fi-роутер. Цей варіант подобається більше, оскільки при слабкому/відсутньому покритті Vodafone, але маючи інтернет від іншого провайдера можна дзвонити як в рідній мережі. Але найкрутіше - це дзвонити з-за кордону - причому без плати за роумінг. Використовуючи Wi-Fi з'єднання можна буде віртуально перебувати в мережі домашнього (українського оператора) і платити за своїм базовим (українсьим) тарифом. Причому, це без всяких окремих програм типу Вайберів і додаткових надбудов.

Правда, смарт в останньому випадку повинен підтримувати сценарій роботи - "Wi-Fi Calling". Wi-Fi Calling дозволяє здійснювати голосові виклики та відеодзвінки, пересилати SMS і MMS по базовій мережі стільникового оператора, задіюючи будь-яку доступну мережу Wi-Fi. Ну і звичайно ж, Vodafon поставить IMS-ядро на свою мережу.

Хочеться уточнити, що в даний час згаданим плюшкам протиставляються три технології:

1. SIP-додаток. Задіює потужність процесора, в зв'язку з цим підвищене енергоспоживання в режимі очікування. Працює в будь-яких IP мережах будь-яких операторів світу за домашнім тарифом. Це GPRS, CDMA, WCDMA, LTE, WiFi і т.п. Не потребує використання додаткових пристроїв. Власне, багато смартфонів підтримують налаштування Інтернет-викликів у штатному кліянті для здійснення Інтернет-дзвінків і інтегровані в нього.

2. VoLTE використовує розширений функціонал LTE модему, що не задіює процесор. Працює тільки в мережах LTE і тільки при наявності в цих мережах IMS-ядра. У мережах GPRS, CDMA, WCDMA, WiFi не працює. В чужих мережах тарифікація по дорогих роумінгових тарифах.

3. WFC (ВайФак) використовує розширений функціонал WiFi модему, що не задіює процесор. Працює тільки в мережах WiFi і тільки при наявності у вашого оператора IMS-ядра. У мережах GPRS, CDMA, WCDMA, LTE не працює. В чужих мережах WiFi тарифікація по домашніх тарифах, якщо тільки підберете пароль до чужого WiFi мережі. Без доступу в WiFi абсолютно марно навіть якщо ваш смарт знаходиться в мережі LTE. Якість зв'язку залежить від втрат пакетів в тій чи іншій мережі WiFi, тобто якість не гарантується.

Коментарі (2)

Александр | 2020-02-20 09:19

mepjn
После вчерашнего запроса в чат компании ВОДАФОН
Был получен ответ:
Цитирую:
"В скором времени,
Следите за новостями на сайте"

mepjn | 2020-01-26 12:13

Ну и когда это произойдёт? Статья ни о чём
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО