Останнє оновлення: 16:42 п'ятниця, 15 січня
4G
Ви знаходитесь: IT / Україна / «Київстар» забрав дві з трьох ліцензій на другому 4G-1800-аукціоні, Lifecell взагалі не торгувася
«Київстар» забрав дві з трьох ліцензій на другому 4G-1800-аукціоні, Lifecell взагалі не торгувася

«Київстар» забрав дві з трьох ліцензій на другому 4G-1800-аукціоні, Lifecell взагалі не торгувася

Завершився другий аукціон з продажу 4G-ліцензій в діапазоні 1800 МГц. Частково результат торгів був визначений заздалегідь - три з шести ліцензій оператори великої трійки (Київстар, Vodafone Україна, Lifecell) отримали «авансом» для забезпечення безперервності надання послуги.

Вся інтрига була в розподілі останніх трьох лотів. Глядачі могли слідкувати за прямою трансляцією.
Переможцем по четвертому лоту (10 МГц) зі стартовою ціною 271 625 067 грн після безлічі підвищень ціни було визначено «Київстар» з ціновою пропозицією в 612 000 000 грн.
Переможцем по п'ятому лоту (10 МГц) після ще більш запеклої боротьби, що розгорнулася між тими ж «Київстар» і Vodafone Україна, і трьох 10-хвилинних перерв вийшли «червоні», які зробили найбільш високу ставку - 742 000 000 грн. Це при стартовій ціні лота в 265 000 000 грн.
Останній шостий лот за 900 000 000 грн у Vodafone Україна теж «вирвав» «Київстар».
«Ну, Петро, ​​ти задоволений», - сказав представник Vodafone Україна. відмовившись робити більш високу ставку.
Тобто, Чернишов стримав своє слово , його компанія викупила два з трьох вільних лотів на другому 4G-тендері 1800 МГц.
Загадкою залишається, навіщо Lifecell взагалі прийшов на торги - оператор не робив ставок за жодним із лотів.
Ще один цікавий факт - під час своєї промови президент України Петро Порошенко згадав про ще один тендер в діапазоні 900 МГц - ці частоти повинні в майбутньому використовуватися для розширення покриття 3G і 4G в селах. Ніяких термінів не назвали, але зрозуміло, що в цьому році його можна не чекати.
Таким чином, сумарно оператори великої трійки заплатять державі порядку 5,4 млрд, що більш ніж на 1 млрд грн більше початкової вартості ліцензій (близько 3,9 млрд). Це на додачу до 2,5 млрд, які оператори погодилися заплатити державі за підсумками першого конкурсу за частоти на 4G в діапазоні 2600 МГц. Виходить, що сумарно за частоти на 4G оператори перерахують державі близько 8 млрд грн.
Частоти в діапазоні 1800 МГц будуть використовуватися для розгортання мереж FDD 1800 (Band 3), які складуть основу по всій території України.
Тепер хід за операторами, які повинні приступити до розгортання мереж четвертого покоління вже в найближчі кілька місяців. «Київстар» раніше оголосив, що почне запускати зв'язок 4G вже в наступному місяці.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Чернігівська поліція шукає свідків ДТП

SVOBODA.FM