Останнє оновлення: 16:05 субота, 21 липня
технології
Ви знаходитесь: IT / Україна / Коли Україні "світить" 4G?
Коли Україні світить 4G?

Коли Україні "світить" 4G?

На заході Digital Ukraine, що проходить в Києві, обговорювалась цифрова стратегія розвитку України.

Зокрема, підніматись питання 3G та 4G.

Детальніше про захід у матеріалі блогера Олександра Барабошка:

"Відкривали Степан КубівАлександр Данченко - Голова комітету Верховної Ради України з питаннь інформатизаціі та зв’язку, Dmytro Shymkiv та Peter Chernyshov.

Виступ першого віце прем'єра був більше декларативного формату, це я розумію - не зовсім його профіль), але шкода що він разом з головою профільного комітету раніше пішли і фактично відбулася комунікація тільки в одну сторону, а крім того що у нас круті айтішніки і все так класно як було сказано є і проблемні питання про які вони нажаль не почули, а хотілося б).

На другій панелі відбивався Голова НКРЗІ - Alexander Zhyvotovsky. Його я запитав чим завинив Житомир - єдиний обласний центр України, який до цієї пори без 3G. Отримав відповідь про те, що військові ніяк не можуть звільнити частоти, відповідальність на міністерстві оборони. В цьому розрізі цікаво те, що 3mob в Житомирі має покриття.

Черговий раз захоплююсь ініціативністю Peter Chernyshov, який фактично один з ключових двигунів впровадження більш широкого покриття 3G та 4G наразі.

По 4G ситуація наступна. Так вийшло що я вимушено вже розібрався з частотами на яких все це працює та й з основною проблематикою.

Отже є високі та низькі частоти. Високі під 4G легше звільнити, але ними важче покрити великі території, тому вони більше підходять під великі міста.

Станом на даний момент практично готовий до тендеру діапазон 2600. Є всі рішення, затверджена ціна, найближчим часом погодять порядок проведення конкурсу.

Далі піде діапазон 1800.Тут ситуація цікава, фактично ці частоти є у операторів, але їх треба ще раз купити під 4G, а відповідно перед цим здати і після покупки знову перерозподілити. Процес фактично не можливий без згоди трьох основних операторів, але на даний момент він є. Відповідно це буде другий конкурс який почнеться чуток пізніше.

Далі низькі частоти:

Вони будуть коштувати напевно менше і якби їх зараз включили то більша частина України була б покрита 3G, але якщо це зробить держава, то боїться що частоти під 4G не продадуть.

Тому після перших двох етапів піде діапазон 900-тий та 800-тий.

800-тий наразі вивільнити важче всього там зараз і телебачення присутнє і CDMA і військові.

але саме ці 800-ті і 900-ті дадуть можливість підключити геть малі села в тому числі.

А тепер питання яке я постійно піднімаю - 3G в метро.

Для нього якраз треба 900-та частота. Відповідно якщо все рухається як рухається то це буде десь через рік при оптимістичному сценарії.

Можливі і інші, але тут повинна від когось йти ініціатива і станом на даний момент я вже запитав точно всіх - це було і депутатське звернення від Ігор Гузь - Гройсману і я особисто звертався, питав в Кличка, в догонку сказав навіть Порошенку на книжковому арсеналі, а сьогодні говорив з керівником регулятора.

Особисто я з повним пакетом інформації буду заходити на другий круг).

Добре сьогодні сказав Peter Chernyshov - "4G зараз це вже навіть не питання економічної вигоди для держави, а банально питання іміджу".

Надіюсь такі зустрічі з усіма відповідальними хоч якось пришвидшать цей процес. По почутому вже наступний рік у нас буде з 4G.

Обговорення по інших темах ще тривало, все нажаль не дослухав".

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Хто і навіщо спалив авто засупнику Козелецької об'єднаної громади?

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор