Випускник ЧНТУ розробив один з «найкрутіших» у світі домашніх гаджетів
Колективу Чернігівському національному технологічному університету є чим пишатися: випускник кафедри промислової електроніки 2010 року Ігор Білорус нині є членом команди PetCube (petcube.com) – одного з найбільш успішних стартапів України, який швидко вийшов на всесвітній ринок.
Історією свого успіху він поділився 3 червня під час зустрічі зі студентами та викладачами у стінах рідної «альма-матер».
Починав майструвати з радянських мікросхем…
За версією американського видання Inc.com, стартап, в якому Ігор Білорус очолює відділ розробки, входить до 15 найкращих продуктів 2015 року. Гасло компанії – «Спроектовано в Україні. Вироблено в Китаї».
Унікальна система відео-моніторингу PetCube (основний пристрій вважається одним з семи найкрутіших домашніх гаджетів) дозволяє спостерігати за домашніми тваринами, коли господаря немає вдома, розмовляти з ними, а також гратися, використовуючи світловий (лазерний) промінь.
Звичайно, запорукою успіху українського стартапу стали працьовитість випускника ЧНТУ та його незгасаючий інтерес до безпровідних технологій передачі даних – улюбленої тематики ще зі студентських років.
«Спочатку вагався, займатися промисловою електронікою або комп’ютерними системами і програмуванням, але вже 2006-го я вступив на перший курс, – повідомив Ігор Білорус. – На третьому став лаборантом, адже хотів отримувати досвід. Показував старшим колегам свої кустарні розробки, зібрані ще із радянських мікросхем. Вони мені багато чим допомогли і я захопився програмуванням контролерів».
…«зазирнув під капот» процесорів і створив стартап
Як зазначив випускник, наприкінці четвертого курсу він пішов працювати на чернігівську фірму, що займалася промисловою автоматикою.
«Упродовж двох років я там отримав базовий досвід програмування, передових технологій і це мені дуже допомогло у подальшому, - зізнався він. – За рік після випуску з вишу, дізнавшись про відкриття відомою фірмою AMD проекту в Україні, поїхав до Києва. Займалися ми драйвером рівня ядра для графічних акселераторів, була можливість «зазирнути під капот» світових технологій, зокрема славнозвісних процесорів фірми і навіть операційних систем. Робота була вельми складною, але цікавою. Наприклад, драйвер складається з 60 мільйонів рядків коду, тому над ним «сидять» багато команд у різних куточках світу. У нас був лише компонент, що відповідав за взаємодію з операційною системою».
За словами Ігоря Білоруса, за 2 роки після цього він познайомився з групою фахівців, які хотіли створити стартап.
«Йшлося про розробку девайсу, що підключається до Інтернету і має відеокамеру з мікрофоном, – пояснив він. – Хотіли, аби користувач міг скачати додаток на смартфон, заходити у наш пристрій і бачити відео онлайн. Потрібно було його просувати в площині маркетингу у незайнятій ніші – спостереження за домашніми улюбленцями, коли господаря немає вдома. Для цільового ринку США, обіг якого 2014 року складав близько 50 мільярдів доларів, ця галузь не була незвичною».
«В нас тричі інвестували»
Поринувши у роботу з головою, чернігівець зрозумів, що пристрій, який він спершу вважав вельми простим, має і «підводну частину айсбергу».
«Ми мали враховувати роботу на сервері, велику кількість користувачів, розподіл навантаження на відеопотоках, кодування, формат і якість відео, - зауважив він. – Тобто, ми побачили те, що робить просту річ технічно складною. Розробкою займався я, додатком – ще один хлопчина, бізнес-частиною – 3 засновника. За 2 місяці ми змогли показати готовий пристрій на одній виставці у Лас-Вегасі, що дало змогу зібрати гроші для його запуску. До нас приєдналося ще декілька чоловік і за рік ми створили реліз. Аби зменшити собівартість, вирішили співпрацювати з дешевим китайським виробником і збирати товар з китайських компонентів».
Як уточнив Ігор Білорус, від розробки до масового виробництва (серпень 2013-листопад 2014 року) було пройдено чималий шлях.
«На сам запуск пішло багато часу, ми заходили на китайську фабрику через інший проект, шукали деталі, комплектуючі, - пригадав він. – Витрати були відчутні, але в нас тричі інвестували кошти і наразі ми виходимо на рівень, коли їх компенсуємо. Ми вже випустили не одну партію товару, а компанія розширилася до 30 чоловік. Наразі покращуємо програмне забезпечення та відкриваємо нові можливості, аби власники пристроїв могли контролювати житло під час відпустки, побачити грабіжників, записувати відео, визначати емоції, насолоджувалися інтерактивом навіть при повільному Інтернеті».
Гість університету відповів на запитання та дав поради студентам, як розпочати та досягти успіху у бізнесі.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10108 |
Посилання до теми:
23.05.2016 Німці завітали в чернігівський технологічний університет. Фото
16.05.2016 У «Місті професій» вчили монтувати комп’ютерні мережі. Фото
12.03.2016 Чернігівський «політех» прагне стати класичним університетом
18.03.2015 Міськрада оприлюднить обґрунтування вартості проїзду, надані перевізниками
19.05.2010 За уран отримаємо унітаз
9.07.2004 ЗАПИСКИ О ПРОГРАММИСТАХ (по-черниговски)
Коментарі (1)
Миколай | 2016-06-06 08:49
Подяка Політеху!!!!!!!!!!!!!!!