
У Чернігові показали бронежилет-трансформер
Сучасні бронежилети та спецтехніку випробовують у Чернігові. Науковці та військові промисловці з'їхалися подивитися на випробування та привезли нові проекти військового захисту.
В Чернігові цьогоріч запрацювало більше п’яти військових заводів. А випробовує державний військово-навчальний центр Збройних сил України, що передислокували із Феодосії. Над чим нині працюють військові - далі в сюжеті.
"Коли береш його в руки, так він набагато важче, а так нічого".
Цей бронежилет - із броні та балістичного поліетилену - четвертого класу захисту. Важить 11 кілограмів. А ось цей - уже шостого класу. Він дещо важчий - 12 кілограмів, проте і надійніший. Зокрема, не горить навіть при температурі 5 тисяч градусів. А ще він модульний. Розбирається як конструктор.
"Можна зняти паховий захист, комір і передпліччя і бічну. Тобто він дозволяє, залежно від виконання завдань, моделювати сам жилет", - демонструє головний інженер підприємства Валерій Панько.
Бронежилети на оглядини експертам привезли із Ворзеля, на Київщині. А ось цей тактичний панцерник - аж зі Львова. І ось які його характеристики.
"Озброєння: 12,7 мм, гранатомет можна встановити, димова завіса. Броня: 7, 62 мм - це від кулемета Калашникова і протипіхотні міни", - розповідає керівник групи випробовування ДВНЦ ЗСУ Олексій Колесник.
Чернігівські випробувальники одразу роблять висновки. Плюси машини: всюдихідність та місткість. Може перевозити до 9 людей. А от технічні характеристики - бажають кращого. Електронне управління кулеметом варто замінити на механіку. Так надійніше. Та й панцир - зміцнити.
"Не те що там машина супер. Але через брак кращого. Ну, коробка і двигун нормальні", - каже боєць АТО Олександр.
Відтак, панцирник чернігівські спеціалісти відправили на доопрацювання. Свого часу так доробляли безпілотники та літак АН -70, каже начальник військово-навчального центру. Тепер є чим пишатися.
"Маємо БТР свого виробництва, "Козак". Він зараз проходить випробування в Гончарівську. Ми маємо свій захист військових літаків та вертольотів, який відповідає світовим аналогам, але на порядок дешевше", - запевняє начальник ДВНЦ ЗСУ Володимир Башинський.
Щоби дати оцінку новинкам вітчизняної військової техніки, в Чернігові постійно збираються виробники з усієї України. Нещодавно свої перші замовлення від Міноборони отримали і місцеві заводи. Виготовлятимуть приціли для літаків і бронемашин та збиратимуть панцирники.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8745 |
Додати коментар: