Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
Телебачення / Монополія
Ви знаходитесь: IT / Україна / АМКУ: «Кабельщики» мусять сплатити мільйонні штрафи
АМКУ: «Кабельщики» мусять сплатити мільйонні штрафи

АМКУ: «Кабельщики» мусять сплатити мільйонні штрафи

Господарський суд Києва підтвердив правомірність рішення Антимонопольного комітету України про накладення 3 млн. грн. штрафу на ВАТ «Воля-Кабель», ВАТ «Інтернет Відео Комунікації» та ВАТ «Київські телекомунікаційні мережі» за завищення тарифів на послуги кабельного телебачення.

Про це сьогодні на брифінгу заявив виконувач обов'язків Голови Комітету Олександр Мельниченко – повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету України.

Як зазначив в.о. Голови Комітету, рішення відмовити зазначеним компаніям у позовах про визнання рішення Комітету недійсним Господарський суд міста Києва прийняв 13 листопада цього року.

«Причому суд задовольнив у повному обсязі зустрічний позов з нашого боку про примусове виконання рішення Антимонопольного комітету та стягнення штрафу з трьох операторів кабельного телебачення, які є пов'язаними між собою відносинами контролю і фактично являються єдиним суб'єктом господарювання, - наголосив Олександр Мельниченко. - Суд оцінив рішення Комітету, і прийняте колегіально судом рішення є не лише законним і обґрунтованим, а й морально виваженим та таким, що захищає інтереси тисяч киян».

Олександр Мельниченко нагадав, що прийнятим у липні цього року рішенням Комітет оштрафував ВАТ «Воля-Кабель», ВАТ «ІВК» та ВАТ «КТМ» на 1 млн грн кожне за зловживання монопольним становищем та зобов'язав підприємства знизити до економічно обґрунтованого рівня тарифи на послуги, якими сьогодні користується 465 тисяч споживачів.

«Встановлення провайдерами завищених тарифів було б неможливим, якби на столичному ринку кабельного телебачення дійсно була б конкуренція. Однак, замість того, щоб піти на співпрацю з Антимонопольним комітетом і виконати законні вимоги щодо зниження тарифів, «Воля-Кабель» і пов'язанні з нею підприємства втягнули Комітет у багатомісячний судовий марафон», - сказав керівник Комітету, відзначивши збільшення останнім часом скарг споживачів на дії цих операторів.

Натомість в.о. Голови Комітету запропонував керівництву ВАТ «Воля-Кабель» разом з іншими двома компаніями негайно виконати ухвалені рішення та впродовж десяти днів офіційно створити спільну робочу групу, яка напрацює конкретні пропозиції щодо зниження тарифів.

Тоді, за словами Олександра Мельниченка, Комітет, по перше, матиме право не порушувати щодо цих «кабельщиків» нової справи за ухилення від виконання рішення Комітету. І, по-друге, Комітет враховуватиме таку поведінку під час прийняття рішень у справах щодо інших 12 пов'язаних з ВАТ «Воля-Кабель» підприємств, які надають послуги кабельного телебачення по всій території країни. Зокрема, в Дніпропетровській, Львівській, Запорізькій, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Кіровоградській, Чернівецькій, Черкаській, Херсонській та Вінницькій областях.

«Сьогодні я ще раз протягую руку співпраці цьому великому суб'єкту господарювання «Воля-Кабель» і наголошую, що молодими керівниками компанії допущена юридична помилка, яка підлягає виправленню.

Дискусія може бути лише з приводу того, наскільки саме треба знизити тарифи, але рішення Антимонопольного комітету підлягає безумовному виконанню. Ми готові спільно зробити так, щоб цей ринок був прозорим, а діяльність «Волі-Кабель» - прогнозованою і зрозумілою кожній українській, київській родині.

Лише такий підхід компанії до вимог Комітету дозволить усунути чисельні скарги споживачів, захистити інтереси сотень тисяч киян і забезпечити перспективу сталого розвитку ринку на найближчі роки. Інакше подальше застосування суворих конкуренційно-фінасових санкцій є неминучим», - підкреслив Олександр Мельниченко.

Голова Комітету також додав, що санкції до операторів кабельного телебачення є адекватними їхній ринковій поведінці, а визнання неправомірних дій і зниження тарифів враховується під час визначення розміру штрафу.

Для прикладу Олександр Мельниченко навів справу щодо оштрафованого Комітетом на 17 тис. грн львівського оператора МПП «Одеко-Захід», яке визнало порушення і оперативно знизило тарифи на послуги до економічно обґрунтованої величини. 

Коментарі (2)

Сергій | 2009-11-17 19:17

Просто АМК должен их проверить. Если черниговский АМК куплен или боится нужно обратиться в Киев!

TAO | 2009-11-17 15:06

Утверждаю: у нашего "Детинца" тарифы просто ДИКО завышены.
За 80 грн я тут получаю 512 кб(с, а в Киеве народ за те же деньги имеет в два раза больше.
И расходы у "Детинца" - куда пониже...
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM