Останнє оновлення: 18:16 п'ятниця, 14 серпня
технології
Ви знаходитесь: IT / Регіон / Нобелівську премію з хімії присудили за літій-іонні батареї
Нобелівську премію з хімії присудили за літій-іонні батареї

Нобелівську премію з хімії присудили за літій-іонні батареї

Як і було заплановано, сьогодні, 9 жовтня, в Стокгольмі оголосили імена лауреатів Нобелівської премії з хімії в 2019 році. І знову лауреатів троє: Джон Гуденаф (США, Університет Техасу в Остіні), Стенлі Віттінгхем (США, Університет Бінгемтон) і Акіра Йосіно (Японія, Asahi Kasei Corporation і Університет Мейдзё). Нагороду присудили за створення літій-іонних батарей.

За оголошенням лауреатів можна було стежити в прямій трансляції на каналі Нобелівського комітету в YouTube.
На сьогоднішній день літій-іонні акумулятори повсюдно використовуються в якості джерела живлення для самих різних пристроїв, починаючи від споживчої електроніки (смартфони, планшети, ПК) і закінчуючи робототехнікою, наземних транспортом і авіацією.
Розробка літій-іонних акумуляторів велася в 1970-1980-х рр.
У 1973 році Стенлі Віттінгхем запропонував використовувати сульфіди титану в якості катодного матеріалу, а в 1976 році був створений перший подібний акумулятор. У 1979-1980-х рр. Джон Гуденаф запропонував замінити сульфід титану на матеріали на основі оксиду кобальту. Так були створені літій-іонні акумулятори на основі кобальтити літію Li x CoO 2 . Наукова група під керівництвом Акіри Йосіно створила першу комерційно життєздатну літій-іонну батарею в 1985 році. Замість літію в аноді він використовував нафтовий кокс, вуглецевий матеріал, який, подібно до катодного оксиду кобальту, може інтеркалірованних іони літію.
Принцип роботи літій-іонний акумуляторів заснований на електрохімічних реакціях окислення металевого літію, що входить до складу анода. Під час розрядки літій окислюється і в формі катіона рухається до катода, а при зарядці під дією прикладеної електричної напруги катіони літію виходять з катода і осідають назад на аноді, повертаючись в початковий стан. Незважаючи на те, що за останні роки літій-іонні акумулятори стали помітно краще за всіх ключових аспектах, цей принцип залишається незмінним.
Детальніше про досягнення вчених розповідає прес-реліз на сайті Нобелівського комітету.
У минулому році премію з хімії присудили Френсіс Арнольд - «за спрямовану еволюцію ферментів», а також Джорджу Сміт у і Грегорі Вінтер - «за фагів відображення пептидів і антитіл».
У 2017 році Нобелівську премію з хімії отримали Жак Дюбоше, Йоахім Франк і Річард Хендерсон за «розробку Кріоелектронний мікроскопії для визначення структури біомолекул з високою роздільною здатністю в розчині».
Нобелівська премія з хімії в 2016 році була вручена Жан-П'єру Соважа, серу Фрейзеру Стоддарт і Бернарду Ферінга «за проектування і синтез молекулярних машин».

Джерело: nobelprize.org 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор