Останнє оновлення: 12:09 середа, 2 квітня
Якісний 3G*
Ви знаходитесь: IT / Якісний 3G / Роман Семенуха: Від 3G-Інтернету виграла як держава, так і пересічні українці
Роман Семенуха: Від 3G-Інтернету виграла як держава, так і пересічні українці

Роман Семенуха: Від 3G-Інтернету виграла як держава, так і пересічні українці

В рамках інформаційного проекту Якісний 3G* редакція SVOBODA.FM вирішила поспілкуватися з членом комітету Верховної Ради з інформатизації та зв'язку Романом Семенухою.

Парламентарій від Об’єднання «Самопоміч» розповів про переваги, які отримала наша держава та українці з впровадженням 3G-зв'язку. Також народний депутат розповів Свободі ФМ про всі нюанси інформатизації країни та відповів на питання, які турбують прогресивне суспільство.

- Чому настільки довго в Україні не було 3G зв'язку?

- Не було політичної волі, а була монополія на зв'язок певних олігархічних груп. Ринок 3G хотіли віддати одній компанії. Звісно, що за прозорий конкурс та конкурентні умови тоді не було й мови... Все це призвело до того, що Україна була відкинута за рівнем зв'язку на 10 років назад. Проте запровадження 3G зв'язку шляхом прозорого конкурсу - було одним з пунктів Коаліційної угоди Верховної Ради 8-го скликання. Завдяки наполяганням, зокрема нашого Комітету ВР, прозорий конкурс таки відбувся - три оператори отримали ліцензії на встановлення сучасного 3G зв'язку.

- Прозорий конкурс відбувся, що отримала від того наша держава?
- По-перше, більше 10 млрд. гривень до бюджету від продажу ліцензій шляхом конкурсу, і це доволі суттєва сума. По-друге, поліпшився імідж України. Бо погодьтеся, країна, яка за рівнем зв'язку знаходиться ще в минулому сторіччі - не викликає ентузіазму в інвесторів. Ділові люди, які подорожують по всьому світу, звикли до певної швидкості комунікацій, і вони відчувають справжній дискомфорт в Україні. Адже можете собі уявити, що в деяких країнах південно-східної Африки, які ми вважаємо відсталими, вже є 4G зв'язок, тоді як в Україні ще не було 3G. Тепер Україна нарешті стала в один ряд з розвиненими країнами, звичайно, нам ще треба встановити стандарти 4G та думати про 5G, але початок покладено.

- А чи можна було на основі 2G зразу запровадити в Україні зв'язок стандарту 4G чи 5G?

- В теорії так, але на практиці - майже неможливо. До такого різкого стрибка Україна би йшла дуже довго. Запровадивши якісний зв'язок 3G впродовж декількох років по всій Україні - це вже значний поштовх до осучаснення України та інтеграції держави до світових стандартів комунікацій.

- Який процес запуску 3G?

- Є ліцензійні умови, що були прописані в лютому 2015 року: протягом двох років з моменту проведення конкурсу зв'язок третього покоління має з'явитися в усіх обласних центрах та великих містах. Як бачимо, ще не пройшло навіть року, а 3G зв'язок встановлено вже у значній частині великих міст. Виключення - на жаль, міста Сходу.

- Від чого залежить швидкість встановлення 3G?

- Від двох факторів: 1) конверсії частот (вивільнення), адже більшість частот використовувалося для потреб Міноборони; 2) технічної готовності конкретного оператора. Але не варто очікувати килимового покриття.

- Що дає 3G зв'язок пересічним українцям?

- Наприклад, ви зможете користуватися сучасними комунікаторами (Viber, Wat's up, Telegram) для розмов зі всім світом. Адже за процесів глобалізації, звичайна телефонія відходить на другий план. По-перше, це дорого, по-друге, вважається, що Інтернет-комунікатори більш захищені від прослуховувань, ніж звичайні телефонні розмови.

Крім того, багато сервісних послуг для пересічних українців можливі лише через швидкісний Інтернет. Мова зокрема стосується електронного самоврядування, яке наприклад, активно запроваджується у Львові у вигляді "картки львів'янина", а згодом буде запроваджуватися й в інших містах. За такою карткою кожен мешканець міста у себе в мобільному пристрої зможе відправляти звернення у міськраду, отримувати довідки, записувати дитину в школу чи дитсадок. Тобто із сучасними комунікаціями, у вигляді швидкісного Інтернету, виграла, як держава, так і пересічні українці.

Отже, редакція Свободи ФМ продовжує інформаційний проект Якісний 3G у співпраці з національним оператором мобільного зв'язку Київстар і користуючись нагодою вітає працівників радіо, телебачення і зв'язку з професійним святом!

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Вибух, який запам’ятав Чернігів… 13 років тому. ФОТО

SVOBODA.FM