Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Енергетика
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / В Україні стартувала програма обміну старих ламп на LED
В Україні стартувала програма обміну старих ламп на LED

В Україні стартувала програма обміну старих ламп на LED

Кожен українець, якому виповнилося 18 років, може у відділенні Укрпошти обміняти п'ять ламп розжарювання на стільки ж енергозберігаючих.

Українці, починаючи з 30 січня, можуть обміняти у відділеннях Укрпошти п'ять ламп розжарювання на стільки ж енергозберігаючих LED-ламп. Про це повідомила перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, пише Укрінформ.

"Ми дуже раді, що Євросоюз першим підтримав нашу ініціативу, надав нам таку можливість, і сьогодні ми розпочинаємо програму обміну старих лампочок розжарювання на LED-лампочки. Кожен українець, який досяг 18 років, має можливість прийти до Укрпошти або залишити заяву в Дії і зробити обмін старих лампочок розжарювання на нові лампочки абсолютно безкоштовно, тим самим зробивши свій внесок у те, щоб допомогти енергетикам збалансувати дефіцит в енергетичній системі, завданий масованими ударами росіян", – сказала Свириденко.

За її словами, програма дасть поштовх до того, що українці й надалі в побуті будуть використовувати енергозберігаючі технології. Проект триватиме кілька місяців, метою якого є надання українцям 50 млн ламп безкоштовно. Поки що 30 млн лампочок надав Євросоюз, ще 5 млн – уряд Франції.

Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський поінформував, що тисячі відділень, де обмінюють лампи, сьогодні розпочали роботу в обласних центрах, а також Краматорську, Кривому Розі та Покровську.

"Далі в середині місяця будуть великі міста, а до кінця місяця плануємо, щоб у селах теж мали можливість замінити свої лампочки та допомогти країні боротися на енергетичному фронті", – сказав Смілянський.

Як зазначив віце-прем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, у Дії послуга вже доступна, і користувачі можуть оновлювати додаток для подання заявки, яка діятиме п'ять днів.

У свою чергу посол ЄС в Україні Матті Маасікас зазначив, що сучасні світлодіодні лампи допомагають заощаджувати близько 80% електроенергії в порівнянні зі старими лампами, тому замінивши 50 млн ламп, можна заощадити до 1 гігавата електроенергії, що дозволить розвантажити один ядерний реактор.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM