Останнє оновлення: 00:06 п'ятниця, 25 вересня
районування
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Нардеп розповів, як зміниться кількість судових установ після зменшення кількості районів в Україні
Нардеп розповів, як зміниться кількість судових установ після зменшення кількості районів в Україні

Нардеп розповів, як зміниться кількість судових установ після зменшення кількості районів в Україні

Кількість судів не зміниться після ліквідації та створення нових районів в Україні, зміниться лише їх юридичний статус. Суди в одному районі об’єднають в одну юридичну особу, а приміщення на місцях залишаться і працюватимуть.

Про це в інтерв’ю УНН розповів голова парламентського комітету з питань правової політики, нардеп Андрій Костін.
 
Відповідаючи на питання чи вплине ліквідація і створення нових районів на кількість судів, Костін відповів: “Це відкриває нам можливість провести укрупнення судів першої інстанції. Такий законопроект повинен за Конституцією вноситься Президентом. Перший етап - це укрупнення районних судів в межах тих районів, які зараз створені. Припустимо, до складу нового району входить чотири попередні райони. Яку ми бачимо модель – уявімо, що ми об'єднуємо ці чотири районні суди в один. Модель може бути або створення нового суду і ліквідація чотирьох або реорганізація шляхом їх об'єднання, зараз юридична модель неважлива. Суть - чотири старих райони в яких залишається один районний центр. Ми створюємо один районний суд замість 4 існуючих, це буде одна юридична особа, але всі приміщення суду, в тих старих районних центрах залишаться і будуть працювати”.
За його словами, буде створено один районний суд замість чотирьох існуючих. Проте, це стосуватимуться юридичного статусу суду, а всі приміщення і надалі діятимуть на місцях як суди.
“Ми їх не скорочуємо. Приблизно така ж модель буде збережена і з правоохоронними органами. Умовно районне управління поліції буде в столиці району, а в інших колишніх районних центрах будуть відділення. Те ж саме прокуратура. На першому етапі, а перший етап ми розглядаємо на роки, ми залишаємо всі точки доступу громадян до правосуддя”, - додав Костін.
Очікується, що в найближчі місяць-півтора відповідний законопроект буде внесений на розгляд ВР.

 Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО