Останнє оновлення: 20:14 субота, 23 січня
Риба
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Корупція знищує рибу в Україні
Корупція знищує рибу в Україні

Корупція знищує рибу в Україні

Нині промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах потрібен тільки контролюючим і перевіряючим держструктурам, які "присмокталися" до вітчизняного рибного ресурсу.

Корупція набула нечуваних розмірів. Вона знищує рибні ресурси країни і вітчизняна рибна галузь в цілому.

Пособництво браконьєрства і відверте "кришування" порушень з боку промислового вилову риби поставило на межу виживання водойми країни.

Статистика стверджує, що в вітчизняних річках виловлюється 20,7 тисячі тонн риби. Споживання риби в Україні в 2018 році – 400 тисяч тонн рибного продукту.

Так невже через 5% від загального споживання потрібно остаточно вбити всю рибу в наших водоймах?

Багато років політика рибного господарства була заснована тільки на споживчому відношенні до рибних ресурсів, що, безумовно, призведе до того, що майбутні покоління будуть змушені вкладати чималі зусилля і величезні кошти в відновлення популяцій цінних видів, чисельність яких зменшилася до критичної межі. Значної шкоди завдає і браконьєрство, яке за останні роки досягло загрозливих масштабів, придбавши ознаки організованої злочинності.

За твердженням вчених, якщо терміново не припинити нераціональне ведення рибного господарства і неналежну охорону водних живих ресурсів, то до 2050 року в українських водоймах може зникнути риба.

В основному загроза перелова нависла над хижою річковою рибою. Саме її популяція сьогодні особливо чутлива і потребує відновлення. 90% видів великих хижих риб вже ніколи не зможуть відновитися до колишньої чисельності - в тому числі, щука, судак, сом.

Так, і чисельність мирний «білий» річкова риба сильно зменшилися. За даними фахівців традиційних для українських водойм ляща, плотви в порівнянні з 1991 роком залишилося не більше 25% сазана, жереха 10%. А такі види, як чехоня, головень став дуже рідкісним.

Рибні ресурси в Чорному морі серйозно підірвані. В першу чергу це торкнулося цінних видів риби: чорноморська камбала катран, скумбрія, сарган, кефалеві види, морський судак ...

Азовське море – це світова рибна перлина, яка ще недавно в 6,5 разів перевищували по рибопродуктивності Каспійського моря. Але, сьогодні для вилову в повноцінному промисловому масштабі залишилось лише три види риби: тюлька, бичок і хамса, інші виловлюються в мізерній кількості.

Екологи переконані, що настільки критична ситуація ще не був. Водойми погубила безвідповідальність і жадібність. Жоден вид риби не пропав просто так. В останню редакцію Червоної Книги України увійшли понад 70 видів аборигенних видів риби, як зникаючі. Ми що пережили екологічну катастрофу? Адже ці види досить впевнено почувають себе в водоймах наших закордонних сусідів.

Фахівці Національної Екологічної Ради України стверджують, що ще недавно рибні запаси здавалися практично невичерпними, проте сьогодні загибель внутрішніх водойм здається неминучою через безперервне варварське знищення риби. Але у екосистеми є здатність до самовідновлення, тому необхідно терміново вживати жорстких заходів в галузі охорони і відтворення рибних запасів. Вони пропонують для відновлення рибних ресурсів повністю зупинити промисел у внутрішніх водоймах країни і переглянути режими промислового вилову риби в Чорному і Азовському морі, до відновлення рибного ресурсу, хоча б до рівня 1991 року.

За даними Держрибагентства в р. Дунай загальний вилов водних біоресурсів склав 254,4 тонни. Вилов оселедця чорноморської склав 126,6 тонн, коропа - 44,6 тонн, карася сріблення - 26,8 тонн.

У водосховищах Дніпра в 2018 році році ЗАГАЛЬНИЙ вилов склав 13,2 тис. тонн. Основу промислу в дніпровських водосховищах склали: срібний карась - 3,9 тис. тонн, лящ - 2,54 тис. тонн, плотва - 2,3 тис. тонн, синець - 1,12 тис. тонн, рослиноїдні види риб - 0,746 тис. тонн.

На озерах і водосховищах (їх частинах) України працюють спеціальні товарні рибні господарства (СТРГ) поєднують в собі елементи аквакультури і промислового вилову. Всього в 2018 році році вилов проводили 295 СТРГ, якими здобуто 7,2 тис. тонн риби.

Всього за даними Держрибагентства в 2018 році році загальний вилов водних вилов біоресурсів підприємствами рибної галузі Компанія України склав 88,6 тис. тонн (з урахуванням вилову 15 тис. тонн антарктичного криля українським судном "Море Співдружності").

Оцінюючи звіти рибних чиновників про вилов риби у внутрішніх водоймах в розмірі 20,7 тис. тонн, хочеться запитати, а хто дозволяє виловлювати рибу в такій кількості в нашому багатостраждальному внутрішніх водоймах знаходяться в критичному стані? Ми всі бачимо, до якого стану доведені наші річки ... корупція в природоохоронних структурах, браконьєрство призвели до того, що риби стало катастрофічно мало. Всі водойми країна перетягнена браконьєрські сітки ...

«За заступництво браконьєрства з боку держслужбовців потрібно вводити однозначну кримінальну відповідальність, ніяких штрафів», – вважають в Асоціації рибалок України.

Коментарі (2)

Михайло | 2019-05-14 06:49

На район потрібно не менше 5-ти рибінспекторів, а не один і забезпечити паливом да транспортом.

Знаток | 2019-05-13 17:43

На теренах Ріпкинського району є цілі групи осіб, які здійснюють браконьєрство, перебуваючи під "крышей" правоохоронних органів, а доводять до суду тільки справи на конкурентів!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Виставку «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» презентували у Чернігові

SVOBODA.FM