Останнє оновлення: 11:42 п'ятниця, 26 лютого
Підсумки-2018
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / У 2018 році був найвищий ріст ВВП і найнижча інфляція за останню «п’ятирічку»
У 2018 році був найвищий ріст ВВП і найнижча інфляція за останню «п’ятирічку»

У 2018 році був найвищий ріст ВВП і найнижча інфляція за останню «п’ятирічку»

Україна завершила минулий, 2018 рік, з найвищим за 7 років ростом ВВП, а також із самою низькою за останні 5 років інфляцією.

Про це розповів в інтерв'ю виданню «Central Banking» голова Нацбанку Яків Смолій. Інтерв'ю оприлюднила прес-служба НБУ.

«Окупація Криму і російська агресія на сході України (в 2014 році. – Ред.) Викликали велике падіння ВВП і значно вплинули на економіку України в той час. Однак це не мало значного впливу на політику центрального банку. Український бізнес зміг адаптуватися до ситуації і переорієнтуватися на інші експортні ринки, окрім Росії. Тому надходження від експорту зараз ростуть. Їх зараз досить, щоб ми могли відчувати себе впевнено в нашому новому валютному режимі, який був введений в 2015 році. Це добре видно в статистичних даних за 2018 рік. Зростання ВВП був найвищим за сім років – на рівні 3,3%, валютні резерви зросли до 20,8 мільярдів доларів США, а інфляція була найнижчою за п'ять років», – підкреслив Смолій.

Смолій на початку квітня 2019-го сподівався, що рівень інфляції в Україні «потрапить в межі цільового діапазону в першому кварталі 2020 року».

За його словами, є чинники, які виходять за межі повноважень НБУ і впливають на показники інфляції. До них відносяться: тарифи на житлово-комунальні послуги, ситуація на зовнішніх ринках, напружена ситуація навколо можливих спорів.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  У бібліотеці Короленка відбувся літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"

SVOBODA.FM