Останнє оновлення: 20:39 неділя, 18 листопада
Оподаткування
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Викиди подорожчали з 1 січня
Викиди подорожчали з 1 січня

Викиди подорожчали з 1 січня

З 1 січня 2017 року збільшено порівняно з діючими у 2016 році на 12% ставки екологічного податку.

Так встановлено законом від 20.12.2016 р. №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році.

Про це інформує Людмила Гординська – начальник відділу адміністрування екологічного податку та рентної плати і місцевих податків Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області.

Йдеться про податок за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами, за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об'єкти, за розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об'єктах, за утворення і зберігання радіоактивних відходів понад ліцензійний строк.

Податківець звернула увагу на те, що зазначені ставки екологічного податку застосовуються платниками для визначення податкових зобов’язань, що виникли з 1 січня 2017 року.

За даними відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем Чернігівської ОДПІ надходження екологічного податку від платників податків за 2016 рік склали 22,3 млн гривень.

Нагадуємо, що граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов'язань з екологічного податку вважаються за:

  • IV квартал 2016 року: 9 лютого 2017 року, а останнім днем сплати податку - 17 лютого 2017 року;
  • квартал ц.р.: 10 травня та 19 травня 2017 року відповідно;
  • квартал ц.р.: 9 серпня та 18 серпня 2017 року відповідно;
  • квартал ц.р.: 9 листопада та 17 листопада 2017 року відповідно;
  • квартал ц.р.: 9 лютого та 19 лютого 2018 року відповідно.

Людмила Гординська наголосила, якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку.

В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати Декларації відповідно до вимог Кодексу.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Їдеш «КамАЗом» – будь готовий вискакувати й кликати рятувальників

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор